روش پختن برنج آرژانتینی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

روش پختن برنج آرژانتینی

image روش پختن برنج آرژانتینیهنگام شستن این برنج سعی کنید برنج را خیلی چنگ نزنید تا خورد نشود.

اگر میخواهید برنج را دم کنید ، در ازای هر پیمانه برنج یک پیمانه نمک و یک پیمانه و نصفی آب بریزید و روی گاز باشعله نسبتا زیاد بگذارید تا آب آن بکشد، سپس زیر آن را کم کنید تا دم بکشد.

اگر میخواهید آن را ابکش کنید قبل از پخت برنج،مقدار برنج مورد نظر را در یک ظرف آب نمک میریزیم تا خوب خیس بخورد که هم یک نوع شستنه و هم اینکه پخت برنج بهتر میشود و مصرف روغن هم کمتر!! مدت زمان ۱ تا ۱:۳۰ ساعت قبل از عمل پخت! سپس یک قابلمه پراز آب بر روی شعله زیاد قرار میدیم و مقداری روغن و نمک به ا اضافه میکنیمو منتظر میشیم تا به جوش بیاد وقتی که خوب جوش امد برنج را داخل قابلمه می ریزیم و مقداری هم میزنیم تا به هم نچسبد!بعد از ۵ دقیقه برنج رو تست می کنیم که در عین نرمی مقداری هم سفت باشه!!

در واقع برنج کمی نرم شده! در این زمان برنج را درون آبکش می ریزیم و به روی اون آب سرد میگیریم و خوب برنج رو هم میزنیم!!(اون قد هم نزنین که خورد شه ها!!)

بعد قابلمه را بر روی شعله میذاریم بعد از خشک شدن آب موجود درون ظرف مقداری روغن به ته آن اضافه می کنیم!اگه از ته دیگ استفاده میکنید مقداری روغن هم به رو ی ته دیگ میریزیم(زیاد نه!)بعد از اینکار برنج را به درن قابلمه میریزیم به طوری که یه فرم تپه مانند بگیره(این کار باعث میشه بخار بیشتر و بهتری برنج رو احاطه کنه!و بعد در قابلمه را در یک پارچه که بهش میگن دم کنی می پیچیم و به روی قابلمه میذاریم و بعد شعله را کمه کم میکنیم و به مدت نیم ساعت تا ۱ ساعت! صبر میکنیم تا برنج آماده بشود!!

تکفارس آی آر

آموزش پخت سبزی پلوی شب عید مخصوص گیاهخواران
  1. آموزش پخت سوپ خوش رنگ لبو قرمز
  2. طرز پخت بادمجان شکم پر به روش اصیل ترکیه ای
  3. آموزش تصویری تزیین آناناس برای مهمانی و عروسی ها
  4. آموزش تهیه خورش سبزیجات فرانسوی راتاتویی
  5. تصویری تزیین سالاد کاهو تکه تکه ای
  6. آموزش درست کردن تخم مرغ سوخاری صبحانه مجلسی

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات