روش پختن برنج آرژانتینی

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

روش پختن برنج آرژانتینی

image روش پختن برنج آرژانتینیهنگام شستن این برنج سعی کنید برنج را خیلی چنگ نزنید تا خورد نشود.

اگر میخواهید برنج را دم کنید ، در ازای هر پیمانه برنج یک پیمانه نمک و یک پیمانه و نصفی آب بریزید و روی گاز باشعله نسبتا زیاد بگذارید تا آب آن بکشد، سپس زیر آن را کم کنید تا دم بکشد.

اگر میخواهید آن را ابکش کنید قبل از پخت برنج،مقدار برنج مورد نظر را در یک ظرف آب نمک میریزیم تا خوب خیس بخورد که هم یک نوع شستنه و هم اینکه پخت برنج بهتر میشود و مصرف روغن هم کمتر!! مدت زمان ۱ تا ۱:۳۰ ساعت قبل از عمل پخت! سپس یک قابلمه پراز آب بر روی شعله زیاد قرار میدیم و مقداری روغن و نمک به ا اضافه میکنیمو منتظر میشیم تا به جوش بیاد وقتی که خوب جوش امد برنج را داخل قابلمه می ریزیم و مقداری هم میزنیم تا به هم نچسبد!بعد از ۵ دقیقه برنج رو تست می کنیم که در عین نرمی مقداری هم سفت باشه!!

در واقع برنج کمی نرم شده! در این زمان برنج را درون آبکش می ریزیم و به روی اون آب سرد میگیریم و خوب برنج رو هم میزنیم!!(اون قد هم نزنین که خورد شه ها!!)

بعد قابلمه را بر روی شعله میذاریم بعد از خشک شدن آب موجود درون ظرف مقداری روغن به ته آن اضافه می کنیم!اگه از ته دیگ استفاده میکنید مقداری روغن هم به رو ی ته دیگ میریزیم(زیاد نه!)بعد از اینکار برنج را به درن قابلمه میریزیم به طوری که یه فرم تپه مانند بگیره(این کار باعث میشه بخار بیشتر و بهتری برنج رو احاطه کنه!و بعد در قابلمه را در یک پارچه که بهش میگن دم کنی می پیچیم و به روی قابلمه میذاریم و بعد شعله را کمه کم میکنیم و به مدت نیم ساعت تا ۱ ساعت! صبر میکنیم تا برنج آماده بشود!!

تکفارس آی آر

آموزش درست کردن لیمو عمانی خانگی و تازه
  1. چطور برای سیب سرخ شده سس مخصوص آماده کنیم
  2. طرز پخت فیله های بریان و عطر دار ترکی
  3. عکس و اسم خوشمزه ترین دسرهای دنیا
  4. آموزش تهیه عصرانه برای بچه ها ترافل شکلاتی
  5. مدل تزیین میوه آناناس به شکل سگ
  6. ایده های جدید تزیین کیک مخصوص قنادی ها

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید