روش های جالب تعیین پسر یا دختر بودن نوزاد قبل از تولد

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

روش های جالب تعیین پسر یا دختر بودن نوزاد قبل از تولد

image روش های جالب تعیین پسر یا دختر بودن نوزاد قبل از تولد

یکی از متخصصان زنان در بیمارستان کوشن ” Cochin” فرانسه به تحقیق درباره این مسئله پرداخت. وی معتقد است که با تغییر رژیم غذایی می توان جنسیت جنین را انتخاب کرد.، تغذیه یا به عبارت دقیق تر، نسبت تفاوت نمک های معدنی در مواد غذایی، در جنسیت کودک آینده تاثیر گذار است. این موضوع اساس تحقیقات این پزشک است و نتایج آن نیز تا ۸۰% فرضیه را ثابت میکند.

وی از مدتها پیش مشغول بررسی روی این پروژه بود تا اینکه در سال ۱۹۷۷ کادر پزشکی بخش زنان بیمارستان کوشن تصمیم گرفتند تا تحقیقی دقیق و کامل در این باره انجام دهند. خانم هایی که مایل به انتخاب جنسیت جنین بودند در صورتی می توانستند در آزمایش شرکت کنند که دستورات رژیم غذایی را کاملا دقیق و مو به مو انجام داده و لیست تمام خوراکی ها و نوشیدنی هایی که هر روز میل میکنند را در یک دفترچه بنویسند.

۲۰۰ خانم تمایل خود را اعلام کردند، اما ۷۵% آنها در حین آزمایش انصراف دادند و سختگیری زیاد در تغذیه را دلیل این کناره گیری مطرح کردند. از ۵۸ نفری که تحقیق را ادامه دادند، ۴۵ نفر به نتیجه دلخواه خود در مورد جنسیت جنین دست یافتند که این رقم موفقیت ۶/۷۷% آزمایش را نشان می دهد. هنوز زود بود که به طور صد در صد رژیم غذایی را تغییر داد؛ اما نتایج مثبت گویای امیدواری به ادامه تحقیقات بود.

به گفته این پزشک محقق، مردم طی قرون گذشته نیز با مشاهده وضع حمل حیوانات، کنجکاو به شناخت این موضوع شدند. پس از آن نیز مطالعات روی خانم هایی که چندین فرزند با جنسیت یکسان داشتند، شکل گرفت. از خانم های باردار سؤالاتی راجع به تغذیه پرسیده شد که آنها را در سه گروه تقسیم بندی می کرد: کسانی که نسبت سدیم- پتاسیم به کلسیم- منیزیوم بیش از ۵ است، کسانی که این نسبت در آنها ۸/۲ است و افرادی که مابین این دو پارامتر قرار دارند. نتایج نشان داد که در ۹۰% موارد مادران صاحب فرزندانی با جنسیت مورد انتظار محققان شدند. آنها در واقع بدون آنکه بدانند رژیم غذایی را رعایت می کردند که در جنسیت فرزندشان تاثیر گذار بود.

تکفارس آی آر

رژیم دخترانه یا پسرانه؟

در رژیم غذایی جنسیت پسر، نسبت سدیم – پتاسیم در تغذیه مادر می بایست از کلسیم- منیزیوم بیش از ۵ باشد. در مقابل این نسبت در مورد جنسیت دختر باید کمتر از ۸/۲ باشد.

همان گونه که گفتیم اگر مادر تمایل به داشتن فرزند دختر داشته باشد باید مقدار زیادی شیر بنوشد، ماست، کره، پنیر، میوه های خشک ( بادام، فندق، بادام زمینی و…) به شرط آنکه شور نباشند و همچنین شکلات را در برنامه غذایی خود بگنجاند. همچنین بهتر است از نان و بیسکوییت های کم نمک استفاده کند. نکته دیگر اینکه مصرف گوشت، ماهی های شور و سخت پوستان مانند میگو را کنار بگذارد و نمک پاش را نیز از سفره خود حذف کند.

در مورد رژیم غذایی پسر، خوراکی های شور و به حداقل رساندن لبنیات، اساس تغذیه است. در این صورت مادر باید گوشت، ماهی ها، نان و میوه ها مصرف کند و شیر، پنیر و شیرینی جات را نادیده بگیرد.

و سخن آخر اینکه…

www.takfars.ir

اگر شما هم دوست دارید این آزمایش را به کار گیرید، قبل از هر اقدامی با پزشک متخصص مشورت کنید. رژیم غذایی باید در وهله اول تمام نیازهای غذایی را تامین کند تا از بروز کمبودها پیشگیری شود. خصوصا اینکه تمام سختی های این روش را مد نظر داشته باشید و بدانید که نتیجه آن همیشه ۱۰۰% نیست. همچنین رعایت چنین دستوراتی در موارد فشارخون بالا، دیابت، بیماری های قلبی، نارسایی کلیه، حالات عصبی و… مطلقا ممنوع است.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

از روی انگشتان دست بفهمید چه بیماری هایی دارید
  1. آموزش کاربردهای جالب روغن کنجد برای آشپزی و حتی زیبایی

  2. روش های جالب برنزه کردن پوست با خوردن غذاهای مخصوص

  3. تاثیر جالب دوش آب سرد در لاغری سریع

  4. پسرها برای افزایش تستوسترون بدن خود چه خوراکیهایی بخورند

  5. خواص جالب مارچوبه برای سلامتی

  6. روش های جالب درمان گلودرد در خانه بدون دکتر

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات