روش اصلی و سنتی برای پخت شله زرد

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

روش اصلی و سنتی برای پخت شله زرد

image روش اصلی و سنتی برای پخت شله زرد

برای تهیه این دسر خوشمزه در ابتدا، برنج را در ۸ پیمانه آب بجوشانید تا نرم شود. در همین مرحله دو پیمانه شکر به برنج اضافه کنید. اجازه دهید شکر با برنج بجوشد تا مطابق ویدئو، مخلوط غلیظی حاصل شود. حالا کره را اضافه کرده و خوب هم بزنید. اجازه دهید برنج با مخلوط کره و شکر بجوشد تا غلظت بیشتری پیدا کند.

در این مرحله، زعفران دم شده را اضافه کنید و با مواد به خوبی مخلوط کنید. حالا گلاب را اضافه کنید و باز هم بزنید. حالا نوبت پودر هل است. پودر هل را که از قبل آماده کردید، ذره ذره اضافه کنید. شله زرد را روی حرارت مستقیم آن‌قدر هم بزنید تا غلظت پیدا کند. خلال بادام را اضافه کنید و بگذارید مقداری دیگر بجوشد.

بعد از حدود ۲۰ دقیقه، شله زرد خوشمزه شما آماده است. اجازه دهید شله زرد به خوبی سرد شود و بعد می‌توانید آن را سرو کنید. بعد از اینکه شله زرد را در ظرف دلخواهتان ریختید، می‌توانید روی آن را با دارچین و خلال پسته تزئین کنید.

فوت کوزه‌گری پخت شله زرد

تکفارس آی آر

دانه‌های برنج هرچه ریزتر باشد بهتر است. حتی می‌توانید برنج خیس خورده را قبل از پخت، بین دو کف دست خرد کنید یا از برنج نیم‌دانه استفاده کنید.

برای قوام شله زرد و آب نینداختن آن می‌توانید پس از ریختن تمام مواد زیر آن شعله پخش‌کن بگذارید و به مدت نیم ساعت بماند تا آب آن کشیده شود.

بادام شله زرد را می‌توانید قبل از افزودن در گلاب خیس کنید و زمان اضافه کردن به شله زرد آن را داخل قابلمه بریزید. این کار باعث نرم شدن خلال بادام می‌شود.

برای قوام شله زرد باید برنج به حالتی غلیظ‌تر از آنچه که می‌خواهید، برسد و سپس شکر را اضافه کنید، زیرا پس از افزودن شکر، شله زرد کمی شل‌تر از حالتی که برنج داشت می‌شود.

مواد لازم برای تهیه شله زرد برای ۷ نفر

www.takfars.ir

برنج ایرانی: یک فنجان

آب: ۸ پیمانه

زعفران دم شده غلیظ: نصف پیمانه

کره: یک چهارم فنجان

شکر: دو پیمانه

گلاب: نصف فنجان

پودر هل: یک قاشق غذاخوری

خلال بادام و خلال پسته: به مقدار لازم

دستور مخصوص سرآشپز برای تهیه هوموس کره بادام زمینی
  1. آموزش پخت سوپ خامه ای مجلسی

  2. آموزش پخت شیرینی خوشمزه برای بچه ها

  3. آموزش پخت استیک و مدل های مختلف استیک

  4. دستور پخت لازانیای مخصوص مورد علاقه بچه ها

  5. طرز پخت لازانیای خوشمزه رژیمی با کمترین مقدار روغن

  6. این خوراکی ها را قبل پختن نباید شست

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات