روزهای ابری هم باید کرم ضد آفتاب زد و چرا

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

روزهای ابری هم باید کرم ضد آفتاب زد و چرا

image روزهای ابری هم باید کرم ضد آفتاب زد و چرا

استفاده از ضد آفتاب‌ها در روزهای ابری نیز مانند روزهای آفتابی ضروری است.حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از خروج از منزل باید از ضد آفتاب استفاده کرد، دلیل این مسئله این است که حدود نیم ساعت طول می‌کشد تا ضدآفتاب جذب پوست شده و اثر آن آغاز شود‌.

در صورت قرار گرفتن در مقابل آفتاب باید حداقل هر یک تا ۳ ساعت ضدآفتاب را تجدید کرد، استفاده از ضد آفتاب‌ها در روزهای ابری نیز مانند روزهای آفتابی ضروری است.

در روزهای برفی نیز باید از ضد آفتاب‌ های بسیار قوی‌تر استفاده کرد، چرا که برف ۹۰ درصد اشعه آفتاب را بیشتر منعکس می‌سازد.

استفاده نکردن از هیچ گونه ماده آرایشی یا کرم دیگری روی ضد آفتاب نکته مهمی است که باید آن را جدی گرفت

تکفارس آی آر

چرا که این اقدام اثر ضد آفتاب را کاهش می‌دهد.

ضدآفتاب‌هایی که ضدآب هستند، نسبت به بقیه انواع ضدآفتاب‌ها در برابر عرق کردن دوام و اثر بهتری دارد و برای استفاده در فصل شنا مناسب است.

اشعه آفتاب، اثرات مفیدی نیز دارد، مهم‌ترین اثر مثبت اشعه آفتاب، تولید فرم اولیه ویتامین دی در پوست است که در نهایت در کلیه تبدیل به فرم فعال آن می‌شود که نقش مهمی در متابولیسم کلسیم، فسفر و نقش‌های حیاتی دیگر در سیستم‌های مختلف بدن دارد.

جدیدترین یافته‌های پژوهشگران در این زمینه که در آگوست ۲۰۱۷ منتشر شده نشان داده که با استفاده از فناوری نانو می‌توان به ضدآفتاب‌هایی با کیفیت بسیار بالاتر و اثربخشی بهتر دست یافت.

همچنین این پژوهش‌ها نشان داد که کرم‌ های ضدآفتاب حاوی ذرات نانو naringenin ‌بسیار موثر بوده‌اند .

www.takfars.ir

یک پژوهش دیگر که اخیرا بطور مشترک توسط پژوهشگران آلمانی و دانشگاه استنفورد در آمریکا انجام شد، نشان داد که حدود ۹۰ درصد از ملانوما به علت قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش (UV) نور خورشید ایجاد می‌شوند و بنابراین قابل پیشگیری هستند.

در این بررسی مشخص شد که با استفاده از نصب نرم افزارهای تصویری در تلفن‌های هوشمند و با آگاهی بخشی و هشدارهای مربوط در این زمینه می‌توان از شیوع این سرطان خطرناک و کشنده پوست کاست.

در این نرم افزار بر استفاده منظم از ضدآفتاب‌ها و حفاظت پوست در مقابل خطرات ناشی از نور خورشید از سنین کودکی تاکید شده است، با توجه به علاقه روزافزون نوجوانان به استفاده از تلفن‌های هوشمند این تغییر رفتار مثبت و فرهنگ محافظت از پوست در مقابل آفتاب قابل پیش بینی بود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور پوست خشک را در فصل های سرد سال درمان کنیم
  1. آموزش عکس به عکس ماساژ صورت برای جوان سازی پوست
  2. آموزش بهترین مدل آرایش متناسب با هر نوع چشم
  3. آموزش نحوه صحیح استفاده از کرم های مرطوب کننده پوست
  4. جدیدترین و شیک ترین مدل موهای کوتاه برای دختر خانم ها
  5. معرفی گیاهان دارویی و نحوه استفاده آنها برای پرپشت شدن مو
  6. داشتن لب های زیبا و درخشان با این توصیه ها

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب