تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب جالب

رسوم عجیب و خواندنی کشورهای دیگر

image رسوم عجیب و خواندنی کشورهای دیگر

در مکزیک به کسی گل رز زرد هدیه ندهید

گل رز، یک هدیه محبوب برای نشان دادن علاقه تقریباً در هر جای جهان است. با این حال، برخی از کشور ها در انتخاب رنگ گل رز، اعتقادات و نماد های خاصی دارند. در مکزیک، بهتر است به جای رز زرد، که به معنای مرگ در فرهنگ آن ها است، رز قرمز را انتخاب کنید.

ممنوع بودن استفاده از سرویس بهداشتی بعد از ازدواج در اندونزی

در قبیله Tidong در اندونزی، عروس و داماد پس از ازدواج تا ۳ روز اجازه رفتن به دستشویی را ندارند و به باورشان اگر این کار را انجام دهند، بدیمنی می آورد. تازه عروس و داماد ها توسط اعضای خانواده شان تحت نظر بوده تا مطمئن شوند که این سنت را زیر پا نمی گذارند و همچنین مقدار کمی غذا و آب به آن ها داده می شود.

تکفارس آی آر

بشقاب شکستن قبل از عروسی در آلمان

چند هفته قبل از برگزاری عروسی در آلمان، مراسمی معروف به اسم Polterabend برگزار می شود. در این مراسم، مهمانان تعدادی ظروف سفالی با خود آورده و در خانه عروس و داماد می شکنند. پس از آن عروس و داماد باید به هم ریختگی را تمیز و مرتب کنند. اعتقاد بر این است که این کار باعث خوش شانسی شده و کمک می کند تا زوج در آینده بتوانند با هم کار گروهی خوبی داشته باشند.

پاشیدن دارچین به افراد مجرد در دانمارک

این یک سنت قدیمی بوده که از قرن شانزدهم تاکنون در دانمارک ادامه دارد. در روز تولد یک فرد مجرد در این کشور، دوستانش به او دارچین می پاشند. منشأ این آداب و رسوم مربوط به یک بازرگان دانمارکی ادویه بوده که به خاطر سفر هایش، فرصتی برای ازدواج نداشته است.

رسم دیر رسیدن در ونزوئلا

www.takfars.ir

اگر در یک رویداد، جلسه یا مهمانی در ونزوئلا شرکت کنید، خواهید دید که افراد معمولاً دیرتر از زمان برنامه ریزی اولیه می رسند. ونزوئلایی ها از سرعت آرام در کار لذت می برند و به نظرشان دیر رسیدن در مراسمات، به معنای یک ورود چشمگیر و جلب توجه است.

بانجی جامپینگ برای محصول خوب در وانواتو

گفته می شود مراسمی که مردان جزیره پنطیکاست در وانواتو انجام می دهند، باعث برداشت خوب محصولات خواهد شد. آن ها معتقدند که پریدن از برج های بلند چوبی، در حال که فقط شاخه انگور به دور قوزک پاهایشان پیچیده شده، می تواند سلامت جسمانی مردان را بهبود بخشیده و در فصل برداشت محصول خوش شانسی بیاورد.

پوشیدن کلاه های خنده دار در دوران مجردی در فرانسه

در روز بزرگداشت سنت کاترین در فرانسه، زنانی که به سن ۲۵ سالگی رسیده و مجرد هستند، کلاه های سبز و زرد می پوشند که نمادی از عقل و ایمان است. در حالی که برخی از کاترینت ها این روز را به امید زودتر ازدواج کردن جشن می گیرند، برخی دیگر از زندگی مجردی خود راضی هستند.

بیرون انداختن مبلمان از پنجره در آفریقای جنوبی

بسیاری از کشور ها شب سال نو را با آتش بازی جشن می گیرند. در حالی که در آفریقای جنوبی، آداب و رسوم دیگری از زمان پایان آپارتاید باقی مانده است. پس از زنگ سال نو، مردم این کشور اثاثیه و مبلمان خود را از پنجره به بیرون می اندازند. این سنت توسط نیرو های پلیس نظارت شده تا مطمئن شوند که به کسی آسیب نمی رسد.

در فنلاند جلسات کاری در سونا برگزار می شود

رفتن به سونا، بخش مهمی از فرهنگ فنلاندی هاست و نه تنها به عنوان مکانی برای زایمان، بلکه به عنوان جایی برای صحبت در مورد مسائل کاری یا حتی سیاسی استفاده می شود. در واقع، این یک سنت رایج در این کشور بوده که همکاران یا شرکای کاری با هم به سونا رفته تا در محیطی آرام تر صحبت کنند.

گریه قبل از عروسی در چین

تک فارس

در حالی که در بسیاری از فرهنگ ها عروسی یک مراسم شاد محسوب می شود، در چین رسم است که عروس از یک ماه قبل از ازدواجش گریه کند. پس از چند روز، نزد خانواده اش می رود تا نشان دهد که از ازدواجش خوشحال است.

در برخی از کشور های خاورمیانه از دست چپ خود استفاده نکنید

در بعضی از کشور های خاورمیانه، دست دادن یا غذا خوردن با دست چپ بی ادبی تلقی می شود. از آنجایی که به اعتقاد آن ها از دست چپ برای شستن خود در دستشویی استفاده می شود، هرگز نباید از این دست سر میز شام یا برای دست دادن استفاده شود.

مطالب محبوب بیشتر ››