راه حل های جالب و مفید برای درمان قطعی کم خوابی و بی خوابی

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

راه حل های جالب و مفید برای درمان قطعی کم خوابی و بی خوابی

قدیمی ها برای خسته کردن ذهن و راحت تر خوابیدن، روش به ظاهر ساده شمردن گوسفندهای یک گله را عملی می کردند که برای آرام کردن یک ذهن پرمشغله و فعال در نیمه شب، روشی به ظاهر مناسب است اما کار خسته کننده ای مانند شمردن گوسفندان ممکن است خود به مشکلی دیگر تبدیل شود زیرا روانشناسان می گویند قوه تخیل، یک سیستم کمتر شناخته شده و پیچیده است که در برخی افراد تمایلی به این امر نشان نمی دهد.

image راه حل های جالب و مفید برای درمان قطعی کم خوابی و بی خوابی

اینگونه افراد نیاز به تمرین بیشتری دارند تا بتوانند روی یک موضوع خاص و خسته کننده تمرکز کنند و در مسیر متوقف ساختن ذهن از تحرکات شبانه موفق شوند.

-روانشناسان فکر کردن در مورد عضوی در بدن که از نظر فاصله از مغز دور باشد را موثر می دانند. آنها انگشت کوچک پای چپ را به این منظور مناسب ارزیابی میکنند.شخص بی خواب تلاش خواهد کرد که تنها درباره انگشت پای خود فکر کند و در صورتی که فکرش منحرف شد، باز هم روی انگشت پا متمرکز شود. همچنین شخص می تواند بدن خود را به آرامی شل کند و بعد از انگشت کوچک پا تا موهای سر خود را در نظر بیاورد و روی خصوصیات فیزیکی، رنگ و شکل هر یک از اندام خود تمرکز کند و به خلقت خود بیندیشد.

تصور موضوعات دیگر هم می تواند در از بین رفتن بی خوابی موثر باشد. به عنوان نمونه تصور دوچرخه سواری یا رانندگی در مسیر خاص از خانه تا محل کار با ذکر تمامی جزئیات می تواند به فرد کمک کند در ذهن خود نگاهی به خانه ها، مغازه ها و درخت ها بیندازد و با انجام این کار بسیار خسته کننده، هنوز به مقصد نرسیده بخوابد! زیرا یک انسان معمولی در نیمه شب، به ندرت می تواند بیش از محدوده صد متری ذهن خود مرور کند.

تکفارس آی آر

راهکار دیگر که روشی بسیار دوست داشتنی است اینکه فرد بی خواب تصور کند که یک جایزه میلیارد تومانی برنده شده و حالا باید روش های خرج کردن آن را در ذهن خود مرور کند.

سوال اینجاست که او چه چیزی می تواند بخرد و چه کارهایی می تواند بکند؟

انجام کارهای خیریه، خرید یک اتومبیل شیک یا خانه ای رویایی، تصورات جالبی است که هر یک از ما در چنین شرایطی خواهیم کرد و هنوز وارد چنین خانه رویایی نشده ایم که به احتمال زیاد خوابمان می برد. فرد بی خواب همچنین می تواند تلاش کند قبل از خوابیدن ذهن خود را آرام کند. خواندن کتاب یا روزنامه یا تلاش برای حل جدول کلمات متقاطع یا سودوکو، می تواند ذهن فرد را آرام و به خواب آرام او کمک کند.

پزشکان می گویند بهتر است قبل از خواب، شکلات، مواد خوراکی و نوشیدنی های شیرین نخورید تا بی خواب نشوید. آنها مصرف نان و شیر را برای داشتن یک خواب راحت توصیه میکنند و معتقدند مصرف مواد شیرین، می تواند آرامش خواب شبانه را برهم بزند و به فرد احساس بیماری را منتقل کند.البته ابتلا به دردهای مزمن هم چرخه خواب را بر هم می زند. اگر درد دارید، داروی خود را قبل از خواب مصرف کنید و اگر ساعت خوردن داروی شما در نیمه شب است، یک لیوان آب به علاوه دارو را کنار تخت خود قرار دهید تا بدون روشن کردن لامپ یا آنکه از جای خود بلند شوید، بتوانید دارو را مصرف کنید.

www.takfars.ir

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

ترفندهای سلامتی برای جلوگیری از عرقسوز شدن
  1. بختک واقعا در خواب روی آدم می افتد
  2. علت تاکید زیاد متخصصان تغذیه برای خوردن شکلات تلخ چیست
  3. خوردن و مصرف روغن ماهی چه اثراتی برای سلامتی دارد
  4. کرم موضعی درموفیکس عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  5. چطور با روش های سالم و سلامت وزن خود را افزایش دهید
  6. بعد از ورزش و قبل از ورزش چه غذاهایی باید خورد

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب