راهکارهای پیشگیری از ابتلای کودک به دیابت

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

راهکارهای پیشگیری از ابتلای کودک به دیابت

مطالعات نشان می دهند که بر خلاف باور عمومی، مادر باردار لازم نیست به اندازه دو نفر غذا بخورد.کیفیت رژیم غذایی مادر در دوران بارداری نقش مهمی در رشد جنین و همچنین سطح گلوکز و انسولین کودک بعد از تولد ایفا میکند.

وقتی مادر در دروان بارداری غذاهای مقوی نمیخورد؛ لوزالمعده برروی جنین اثر نامطلوبی میگذارد.نخستین و اساسی ترین نیازی که یک مادر حامله دارد خوردن غذای خوب و مقوی و در عین حال سالم است چون زیاد شدن گلوکز و انسولین از علتهای مبتلا شدن به بیماری دیابت است

رژیم غذایی غنی از چربی در دوران بارداری منجر به دیابت در کودک می شود حتی اگر مادر، مبتلا به دیابت و چاقی نباشد. به این معنی که سطح گلوکز و انسولین خون کودک بالا بوده و مقاومت انسولین نیز در او مشاهده می شود.

رژیم غذایی نامناسب مادر، تکامل پانکراس (لوزالمعده) جنین را تحت تاثیر قرار می دهد. پانکراس مسئول تولید هورمون انسولین در بدن است.

از سوی دیگر زمانی که مادر باردار به اندازه کافی مواد غذایی مصرف نکند، ذخایر گلوکز بافت های جنین کاهش می یابند تا مقدار کافی از این قند در اختیار مغز قرار گیرد. این رویداد منجر به کاهش رشد جنین می شود.

تکفارس آی آر

در صورتی که مادر به میزان کافی انرژی دریافت کند، میانگین وزن نوزاد در هنگام تولد ۳.۳ تا ۳.۵ کیلوگرم خواهد بود.

پژوهشگران معتقدند که در حدود نیمی از زنان از رژیم های غذایی با کیفیت پایین پیروی میکنند که سرشار از منابع حیوانی و چربی های اشباع و فاقد کربوهیدرات ها، سبزیجات و منابع گیاهی است. همچنین بیش از یک سوم زنان عادت های غذایی نامناسب داشته و این عادات را در دوران بارداری نیز ترک نمیکنند.

لازم است به مادران آگاهی داده شود که در دوران بارداری رژیم غذایی مناسب و سالم داشته باشند که حاوی همه گروه های غذایی به میزان کافی باشد. برای دستیابی به این هدف بهتر است که از یک متخصص تغذیه کمک گرفته شود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

جراحــی پلـــک بهترین راه برای جوان کردن چشمها
  1. چطور شکمی کوچک و صاف داشته باشید
  2. خطرات جدی میوه و سبزی نخوردن در طول روز برای سلامتی
  3. نفخ شکم خود را با خوردن زنجبیل درمان کنید
  4. چطور دندان هایی سالم و سفید داشته باشیم
  5. آیا راه رفتن با روروئک برای بچه خطر دارد
  6. هواپیما قطار ایستگاه مترو بدترین محل‏ها برای استفاده از هدفون

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات