راهکارهای درس خواندن برای کسانی که شب امتحان درس می خوانند

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

راهکارهای درس خواندن برای کسانی که شب امتحان درس می خوانند

image راهکارهای درس خواندن برای کسانی که شب امتحان درس می خوانند

به معرفی روش هایی می پردازیم که به دانش آموزان کمک میکند در مدت زمانی محدود برای خود یک برنامه ریزی درسی مفید طراحی کنند.

تنظیم برنامه درسی جدید

درس خواندن هم مانند سایر کارهای زندگی به برنامه ریزی و تنظیم وقت نیاز دارد. برنامه ریزی به شما کمک میکند استفاده مفید تری از زمانی که در اختیار دارید داشته باشید و انرژی خود را بیهوده هدر ندهید. شما فرصت را از دست داده اید اما با توجه به نقاط ضعف و قوت خود که باید به شناخت خوبی از آن ها رسیده باشید، دوباره برنامه ریزی کنید و به جای مرور مباحثی که به آن ها تسلط دارید سراغ بخش هایی از هر درس بروید که کمتر به آن مسلط هستید و پس از مطالعه کامل کتاب درسی و جزوه معلم، تمام تمرین های آن مبحث را حل کنید و سپس به سراغ حل چند نمونه سوال امتحانی از آن مبحث بروید تا اطمینان حاصل کنید به آن مطلب تسلط کافی پیدا کرده اید.

گذشته را فراموش کنید

تکفارس آی آر

نگذارید استرس نمرات پایین در طول سال یا موفق نشدن در درس ها به شما لطمه بزند. شما باید از اشتباهات گذشته خود درس بگیرید و به جبران آن ها در آینده امیدوار باشید. قضاوتی که شما درباره خود میکنید می تواند روی نتیجه امتحانات تأثیر منفی بگذارد پس قضاوت بی رحمانه ای درباره توانایی هایتان نداشته باشید.

از مطالعه هیچ درسی غافل نشوید

هر درسی برای خود اهمیت ویژه‌ای دارد پس گزینشی درس نخوانید و برای همه درس ها ارزش قائل شوید. کنار گذاشتن هر کتابی، اشتباهی بزرگ و جبران ناپذیر است.

مکان و زمان مناسب برای مطالعه داشته باشید

برای مطالعه یک مکان راحت و ساکت انتخاب کنید. محل مطالعه باید ساکت و آرام باشد که در آن دچار حواس پرتی نشوید و عوامل مزاحمی مانند تلفن همراه و کامپیوتر را از مکان مطالعه خود حذف کنید تا از زمان اندک تان، نهایت بهره را ببرید. همچنین تنظیم زمان مطالعه بر مبنای ویژگی شخصیتی هر فرد، نکته ای اساسی است؛ یعنی اینکه شما چه وقت در بهترین وضعیت هستید و مطالعه شما بیشترین بازدهی ممکن را دارد. این زمان طلایی را بشناسید تا بهره وری تان در حداکثر قرار گیرد.

www.takfars.ir

کارهای ناتمام خود را کنار بگذارید

قبل از شروع مطالعه، به هیچ کار ناتمامی نپردازید چون هنگام مطالعه به آن موضوع نیمه تمام فکر میکنید و موجب تخیل و رویاپردازی می شود بنابراین زمانی که می دانید باید ذهنتان را درگیر مطالعه کنید دیگر به فکرهای بیهوده نپردازید.

خود را درگیر منابع درسی متعدد نکنید

استفاده از جزوات و کتب کمک درسی مختلف در این ایام، نه تنها سودمند نیست بلکه باعث اتلاف وقت و انرژی و ایجاد سردرگمی خواهد شد؛ بنابراین بهترین شیوه، تمرکز روی مطالب موجود در کتاب درسی است. البته اگر فرصت بیشتری داشتید، می توانید به مباحث بعدی بپردازید.

فعالیت های غیر درسی تان را محدود کنید

اگر در مدت سال تحصیلی، فعالیت های فوق برنامه غیر درسی داشته اید با توجه به زمان اندک باقیمانده تا امتحانات، سعی کنید تا حد امکان آن ها را محدود کنید و بیشتر وقت و تمرکز خود را روی درس بگذارید.

سخت کوشی تا رسیدن به نتیجه مورد نظر

یکی از عوامل مهم موفقیت، اراده و خواستن در به دست آوردن آن است. برای این منظور سماجت و پافشاری لازم است. باید بدانید افراد موفق لزوما باهوش تر و با استعدادتر از دیگران نیستند؛ اما برای رسیدن به موفقیت، سخت تلاش میکنند و پا پس نمی کشند. آن ها می دانند که موفقیت به سمتشان نمی آید بلکه باید به دنبالش بروند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور با نوجوان پرخاشگر برخورد کنید
  1. چرا مجبور هستید عادت های بد خود را ترک کنید
  2. شناخت احساسات افراد از مدل خندیدن آنها
  3. چرا دو نفر ناگهان از هم خوششان می آید
  4. راهکار های روانشناسی داشتن رابطه خوب با همسر بعد از ازدواج
  5. چطور کودکان را با مزه ها آشنا کنید
  6. جواب معمای پنج گونی شکر به وزنهای مختلف چه می شود

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

محصولات معتبر