تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
آرایشیاشتراک گذاری

راهکارهایی برای شیک پوشی و جذابیت در جمع

image راهکارهایی برای شیک پوشی و جذابیت در جمع

پیدا کردن رنگ هایی که متناسب شما هستند

من می دانم که این نکته ممکن است شما را به یاد بعضی مطالب در شبکه های اجتماعی بیندازد که در فلان فصل، چه رنگ هایی بپوشیم و… . با این حال باید پذیرفت که داشتن رنگ مختص به خود، ویژگی همه آدم های واقعا شیک پوش است. برای تعیین رنگ های متناسب خود باید رنگ مو، پوست و چشم خود را ارزیابی کنید و این که در چه رنگ هایی احساس می کنید، جذاب تر می شوید. سپس رنگ پیراهن، شلوار و دیگر لباس های خود را بر همین اساس انتخاب کنید.

انتخاب کوچک ترین سایز را از ذهن خود بیرون کنید

هیچ فردی نمی تواند برچسب سایز داخل لباس شما را ببیند و کسی هم به آن اهمیتی نمی دهد. بعضی افراد مثلا با این که باید پیراهن ایکس لارج بپوشند، یا شلوار سایز ۴۲، اصرار دارند که به همه بگویند پیراهن من لارج است و سایز شلوارم ۴۰. اما لطفاً از به زور پوشیدن سایز کوچک خودداری کنید زیرا شماره سایز نباید به شما اعتماد به نفس دهد بلکه احساس راحتی در لباس است که این کار را انجام می دهد. بنابراین هنگامی که احساس خوبی در لباس دارید، خشنودتر می ایستید، لبخند بیشتری می زنید و… به طوری که مردم متوجه حال بهترتان می شوند.

تکفارس آی آر

به حس درونی خود اعتماد کنید

به جای تاکید روی چیزهایی که صنعت تبلیغات به خورد ما می دهد و باعث مصرف گرایی می شود، روی چیزی تمرکز کنید که به شما احساس اعتماد به نفس و زیبایی می دهد چون هرگز از مد نمی افتد. مهم ترین نکته در سبک لباس پوشیدن این است که با خود صادق باشید. روی برند یا برچسب طراح تمرکز نکنید (این فقط مانع خلاقیت شما می شود). بدون توجه به نیازهای کاذب و محصولاتی که مدام به روز می شوند تا سودآور باشند با تکیه بر خلاقیت خود به یک هویت در لباس پوشیدن برسید. سبک شما باید زندگی، فردیت و شخصیت شما را منعکس کند. سبک خود را داشته باشید، به آن افتخار کنید و از مد به عنوان راهی برای بیان این که چه کسی هستید و می خواهید باشید، استفاده کنید.

سبک پوشش دیگران را بررسی کنید

بهترین کاری که می توانید برای بهبود سبک پوشش خود انجام دهید، این است که ببینید دیگران چگونه این کار را می کنند، منظورم آدم های آراسته اطراف تان در محیط کار، خانواده و… است. آن ها چه نوع لباسی را می پوشند، چه رنگی را با هم ترکیب می کنند، چه کفشی را با لباس های خود هماهنگ و چگونه لوازم جانبی را تهیه می کنند. با مشاهده و توجه دقیق به نحوه لباس پوشیدن دیگران به مرور متوجه می شوید چه لباس هایی متناسب شماست. فراموش نکنید در این مسیر دچار وسواس در عوض کردن لباس و اسراف نشوید.

خیاط شخصی خودتان را داشته باشید

www.takfars.ir

یک خیاط خوب بهترین دوست هر فرد خوش تیپی است. او می تواند کمد پر از لباس های معمولی شما را که از فروشگاه ها خریداری کرده اید، به کمدی پر از لباس های زیبا تبدیل کند که به صورت سفارشی به نظر می رسند. یک خیاط می تواند سایز شلوار جین را کوچک تر کند تا کاملاً متناسب شما باشد یا با تعمیر لباس های مورد علاقه شما آن را به لباسی خاص تبدیل کند.

به کمد پدر یا مادربزرگ سر بزنید

من دوست دارم که از طریق لباس، کمی از پیشینه خود را به دیگران انتقال دهم. چه راهی بهتر از این که بعضی از لوازم جانبی یا لباس های قدیمی را از پدر یا مادربزرگ خود قرض بگیرید؟ چیزهای بی نظیری را پیدا خواهید کرد که احتمالاً دیگر نمی توانید خریداری کنید و این امر به شخصیت خانوادگی شما می افزاید.

از به کار بردن لوازم جانبی نترسید

استفاده از اکسسوری یا لوازم جانبی یکی از بهترین روش ها برای به نمایش گذاشتن بخش کوچکی از شخصیت شماست. آن ها می توانند چیزهای زیادی درباره شما منتقل کنند و اغلب قیمت آن ها ارزان تر از قیمت لباس است. می توانید چنین لوازمی را برای خودتان خریداری کنید. لوازم جانبی می تواند شامل گردنبند، کمربند، دستبند، کیف، روسری و… باشد. اساساً، شما می خواهید به دنبال هر چیزی باشید که بتواند سطحی از خاص بودن و هیجان را به لباس شما اضافه کند. چیزی که با شما صحبت می کند و باعث می شود اعتماد به نفس داشته باشید.

انتخاب زیورآلات

یکی از مهم ترین نکاتی که باید هنگام انتخاب اکسسوری به آن توجه داشته باشید تناژ پوستتان است. معمولا تناژ پوست را به سه دسته سرد، گرم و خنثی تقسیم می کنند. اگر تناژ پوستتان گرم است، بهتر است از زیورآلات طلا استفاده کنید؛ اما اگر تناژ پوستتان سرد بود بهتر است سراغ طلای سفید یا زیورآلات نقره بروید. اگر تناژ پوست شما خنثی است؛ هم نقره به شما می آید و هم طلا. برای تشخیص تناژ پوستتان از روش های متنوعی از جمله دو روش ساده زیر استفاده کنید

در نور طبیعی خورشید به رنگ رگ های مچ دستتان نگاه کنید. اگر به سبزی می زنند، تناژ پوست شما گرم است و اگر به آبی می زنند، پوست سردی دارید. اگر نمی توانید تشخیص دهید رنگ رگ هایتان بیشتر سبز یا آبی است، پوست شما خنثی است.

یک کاغذ سفید را در نور طبیعی خورشید کنار صورتتان بگیرید. اگر در مقایسه با رنگ کاغذ، پوستتان به سرخی یا صورتی زد، تناژ پوستتان سرد است و اگر به زیتونی یا زردی زد، پوست گرمی دارید.

یک فویل طلایی و یک فویل نقره ای یا حتی زیورآلاتی از جنس طلا و نقره را کنار دستتان بگیرید و ببینید کدام به شما بیشتر می آیند. سپس بر اساس قانونی که پیشتر گفته شد، عمل کنید.

تک فارس

کدام انگشتر برایم مناسب است؟

هر وقت که نوبت به انتخاب انگشتر می رسد، علاوه بر اینکه باید دقت کنید به رنگ پوستتان بیاید؛ حتما باید به نکات زیر هم توجه کنید

افرادی که انگشت های کوتاه دارند، نباید از انگشترهایی استفاده کنند که قطرشان زیاد است. همچنین افرادی که دست هایشان توپُر است هم نباید سراغ انگشترهایی با ضخامت زیاد بروند. این مدل انگشترها باعث می شوند انگشت هایتان کوتاه تر به نظر برسند.

بهتر است افرادی که انگشت های کشیده دارند تا حد امکان سراغ استفاده از انگشترهای باریک نروند. انگشترهای متوسط و حتی پهن برای انگشت های آن ها جلوه بیشتری دارد.

خوب است اگر انگشتر نگین دار به دست می کنید، بین رنگ نگین آن و لباسی که می پوشید هماهنگی وجود داشته باشد.

برای انتخاب گردنبندی که به شما بیاید؛ بهتر است به دو نکته اساسی دقت داشته باشید: اندازه گردن و فرم یقه لباس

اندازه گردن

اگر گردنتان کوتاه است یا چاق به نظر می رسد، بهتر است سراغ گردنبندهای نازک با قد متوسط بروید. به هیچ وجه نباید از گردنبندهای چوکر Choker یا طوق گردن استفاده کنید، چون گردنتان را کوتاه تر نشان خواهد داد.

اگر گردنتان بلند یا متوسط است می توانید سراغ انواع گردنبند و پلاک طلا یا بدل بروید که سایزهای متنوعی دارند. چوکر گردن های بلند را متناسب تر نشان می دهد. در مورد گردن های متوسط یا کشیده ممنوعیتی برای سایز یا قطر گردنبند وجود ندارد. اتفاقا اگر گردنبند کمی ضخیم باشد مشکلی به وجود نخواهد آورد و به تناسب بیشتر کمک خواهد کرد.

توجه داشته باشید اندازه پلاک یا آویز گردنبند هم باید به تناسب با سایز گردن انتخاب شود و از قانون بالا تبعیت کند. به عبارت دیگر پلاک ها و آویزهای ظریف و کوچک برای گردن های کوتاه تر مناسب هستند و برعکس.

T A K F A R S

یقه لباس

فرم یقه لباس در کنار اندازه گردن، عاملی بسیار تعیین کننده برای انتخاب گردنبند است. به طور کلی قانون انتخاب گردنبندها بر اساس فرم یقه این طور است

اگر یقه به شکل خط صاف بالای ترقوه قرار می گیرد، بهتر است گردنبند نیندازید یا گردنبندی بیندازید که متوسط باشد.

با یقه باز، استفاده از گردنبند بلند مجاز است و هر چه یقه بسته تر شود، زنجیر گردنبند هم کوتاه تر خواهد شد؛ مگر اینکه یقه اسکی پوشیده باشید. در این صورت بهتر است گردنبندی بیندازید که بلند باشد.

اگر دور یقه لباسی تزئینات و زرق و برق دارد، بهتر است در کنار آن از گردنبند استفاده نکنید؛ مگر اینکه یقه خیلی باز باشد و گردنبند کوتاه و فاصله بین این دو زیاد.

قانون استفاده از گوشواره

وقتی قصد انتخاب گوشواره دارید، بهتر است هم به فرم لاله گوشتان دقت کنید و هم به اندازه گردنتان.

توجه به فرم لاله گوش

کسانی که لاله گوش کوچکی دارند یا اینکه لاله گوششان فرم چسبیده دارد، بهتر است سراغ استفاده از گوشواره های بزرگ و چسبان نروند. استفاده از _گوشواره های بزرگ که بتواند لاله گوش را پنهان کند، برای افرادی بهتر است که لاله گوش بزرگی دارند.

اگر لاله گوشتان متوسط است با خیال راحت از هر سایز گوشواره ای که دوست دارید استفاده کنید.

تک فارس www.takfars.ir

توجه به اندازه گردن

استفاده از گوشواره های آویز و بلند برای گردن های متوسط و کشیده توصیه می شود؛ در حالی که استفاده از گوشواره های کوتاهتر یا میخی برای گردن های کوتاه مناسب تر است.

اگر گردنتان کوتاه است و دوست دارید گوشواره آویز و بلند داشته باشید، بهتر است سراغ یقه های گرد و چسبان نروید و برعکس عمل کنید.

کدام دستبند و النگو را انتخاب کنم؟

قانون استفاده از دستبند و النگو هم دست کمی از قوانین مربوط به انگشتر ندارد. کسانی که مچ دستشان ظریف است؛ اما دست های کشیده ای دارند می توانند از انواع سایزهای دستبند یا النگو استفاده کنند و اگر سایز این اکسسوری های بزرگ باشد هم به آن ها می آید. اگر مچ دست کسی خیلی توپُر باشد، بهتر است از دستبندهای نازک استفاده نکند و سراغ سایزهای متوسط برود.

نکته : داشتن یک النگوی پهن شیک تر از به دست کردن چند النگوی هم شکل و نازک است. استفاده از چند النگو در کنار هم در صورتی زیباست که هم شکل هم نباشند؛ اما به هم بیایند.

ست کردن زیورآلاتی مثل انواع انگشتر طلای زنانه و مردانه یا دستبند این روزها بین زوج ها زیاد دیده می شود. دقت داشته باشید که با توجه به نکات بالا، تنها کافی نیست فرم زیورآلاتتان را با هم ست کنید؛ بلکه لازم است به مجموعه نکات بالا در کنار هم نگاه کنید و سپس دست به انتخاب بزنید.

برای شیک بودن نیازی نیست از همه زیورآلات در کنار هم استفاده کرد. برای مثال لازم نیست وقتی به یک مهمانی دعوت شدید حتما گوشواره، دستبند، انگشتر و گردنبند را کنار هم قرار دهید. ممکن است انگشتر تکی داشته باشید که به شدت زیبا باشد و گوشواره هایی که به آن بیاید. به همین دو تکه زیورآلات قناعت کنید و استایلتان را زیباتر کنید.

قبل از بیرون رفتن از خانه یک بار جلوی آینه ایستاد و اکسسوری های اضافه را از خود جدا کرد.

تکفارس

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››