راههای نگهداری صحیح کفش در فصل زمستان

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

راههای نگهداری صحیح کفش در فصل زمستان

واکس زدن کفش

قبل از هرچیز کفش خود را واکس بزنید. واکس و براق‌کننده کفش بسیار ضروی و مهم است، خصوصا در فصل زمستان؛ اما ما معمولا در این مورد سهل انگاری می‌کنیم. واکس کفش یک رویه محافظ به کفش می‌دهد که چرم را مرطوب و ملایم می‌کند و دربرابر شرایط خیس از آن مراقبت میکند.

قبل از اینکه برای اولین بار درفصل سرد زمستان کفشتان رابپوشید، حتما آن را واکس بزنید تا از چرم کفش محافظت بشود.

فورا کفش را پاک کنید

سعی کنید بلافاصله بعد از کثیف‌شدن کفش، آلودگی و کثیفی که روی سطح چرم کفش نشسته است، پاک کنید. حتی اگر در پیاده رو راه می‌روید و کفش شما در گل و لای فرورفته است، بهتر است در اولین فرصت در گوشه‌ای بایستید و آن را تمیز کنید. هر کدام از ما باید یک کفش پاک‌کن و برس کفش با موهای زبر و جنس خوب داشته باشیم- برای هر رنگ چرمی یک برس مخصوص- پاک‌کردن و زدودن آلودگی و گل و لای باعث می‌شود که این ذرات فرصت نفوذ در واکس و چرم کفش را پیدا نکنند و به آن آسیب نرساند. شاید این کار بی‌اهمیت به نظر برسد، اما در طول فصل زمستان برای محافظت از کفش بسیار مهم و ضروری است.

تکفارس آی آر

برس و کفش‌پاک‌کن خود را همراه کفش و در جاکفشی بگذارید تا به سهولت دردسترس باشد و بلافاصله بتوانید از آن استفاده کنید.

خشک کردن کفش

خیابان های پر گل و لای و مرطوب زمستانی باعث خیس شدن کفش می‌شود؛ این شرایط اجتناب ناپذیر است. آنچه که باید دقت کنیم و از انجامش خوداری کنیم، خشک کردن سریع کفش است. یعنی هیچ‌وقت نباید کفشهای خیس خود را نزدیک بخاری یا شومینه بگذاریم تا مرحله خشک شدن کفش را تسریع کنیم. این کار شدیدا به چرم کفش صدمه می‌زند. یادتان باشد که کفش چرمی خیس و نرمدار را فقط باید در معرض هوا خشک کرد. اگرچه این روش سرعت دلخواه شما را ندارد، اما ارزش این کار را دارد.

هنگامی که به مسافرت می‌روید، بهتر است کفش‌های خیس خود را در روزنامه بسته‌بندی کنید تا چرم هنگامی‌که در طول شب خشک می‌شود، شکل خود را حفظ کند.

شوره کفش

www.takfars.ir

برای کسانی که در مناطق آب و هوایی سخت‌تری زندگی می‌کنند، در فصل زمستان خطوط و لکه‌های شوره زیادی بر روی کفش ظاهر می‌شود. به هر حال وقتی کفشتان شوره زد، زودتر به آن توجه کنید و دست به‌کار بشوید تا اثرات آن کمتر بشود. شما می‌توانید لکه‌های شوره را به راحتی با یک پارچه نمدار پاک کنید. یک راه برای پیشگیری از شوره زدن کفش این است که وقتی از شرایط آب وهوایی بارانی و مرطوب که مطمئنا موجب شوره زدن کفش می‌شود، به خانه آمدید فورا کفشتان را با یک پارچه تمیز و خشک به‌آرامی پاک کنید، قبل از اینکه شوره روی کفش شما بنشیند و آن را بدشکل کند.

محصولات نمک زدا برای پاک کردن شوره کفش خوب است، اما استفاده از ترکیب نمک و سرکه هم روش مناسبی است و همان تاثیر را دارد.

کفش چرم جیر

همه چرم‌ها به مراقبت یکسانی نیاز ندارند. چرم جیر و چرم مخمل نما، یک جنس بسیار شیک و زیبا برای زمستان است، اما همان تکنیک‌های پاک‌کردن و مراقبت چرم معمولی در مورد کفش چرم جیر صدق نمیکند. به طور کلی باید از خیس شدن این نوع کفش جلوگیری کرد. این محدودیت مهمی است. وقتی کفش چرم جیر کثیف و آلوده بشود، واکس یا برس زدن به‌تنهایی پاسخگو نیست. برای پاک کردن و تمیزکردن آن باید از یک مداد‌پاک‌کن استفاده کنید تا لکه‌ها و خراش‌های روی چرم را از بین ببرد. سوهان ناخن هم در این مورد بسیار مناسب است.

بوی نامطبوع کفش

در فصل سرما جورابهای پشمی وسیله بسیار خوبی برای گرم کردن پاها است، اما پوشیدن آنها ممکن است برای کفش مضر باشد. در حالی که پارچه ضخیم جوراب پای ما را گرم می‌کند، باعث عرق کردن پا نیز می‌شود و در نتیجه باعث عرق کردن کفش و بو‌گرفتن آن می‌شود. کفش‌ بدبو ما را آزار می دهد و هوای مرطوب بیرون هم به این مشکل اضافه می‌شود. استفاده از پودر تالک(پودر طلق) برای حل این مشکل روش خوبی است.

می‌توانید یک ورقه خشک‌کن با رایحه خوب را درون کفش بگذارید، این ورقه بوی نامطبوع کفش را جذب می‌کند و بوی خوش کاغذ هم مدتی بعد از برداشتنش باقی می‌ماند.

تصاویر زیبا از آدله به همراه فرزند کوچک و شوهرش
  1. توضیحات کامل ویژگی های گوشی سامسونگ گلکسی اس ۷ اج
  2. لامبورگینی هوراکان نسخه سفیدرنگ
  3. شعر دل به بوی وصل آن گل آب و گل را ساخت جا شاعر سلمان ساوجی
  4. معرفی عاشقانه ترین رمان های جهان
  5. زمان پخش و زمان تکرار سریال همسایه با خلاصه داستان
  6. گزارش تصویری از مرکز دیتاسنترهای گوگل قلب جهانی اینترنت

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات