راهنمای نورپردازی محیط آشپزخانه و کابینت ها حرفه ای

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

راهنمای نورپردازی محیط آشپزخانه و کابینت ها حرفه ای

image راهنمای نورپردازی محیط آشپزخانه و کابینت ها حرفه ای

با توجه به تغییرات ساختار آشپزخانه های امروزی نسبت به گذشته، ما در بخش هایی از آشپزخانه که محل انجام امورات آماده سازی و پخت و پز محسوب می شوند؛ به نور کافی نیاز داریم.

مانند سطح روی اجاق گاز، سینک ظرفشویی و سطوح روی کابینت ها که برای آماده سازی وسایل آشپزی و مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند.

image راهنمای نورپردازی محیط آشپزخانه و کابینت ها حرفه ای

علاوه بر نیاز آشکار به روشنایی مناسب در این قسمتها، فضای کلی آشپزخانه نیز باید از نور کافی برخوردار باشد. همچنین در بسیاری از آشپزخانه ها تعدادی از کابینت ها به صورت ویترین ساخته شده اند و از آنها برای به نمایش گذاشتن ظروف زیبا و تزئینی استفاده شود. این کابینت ها نیز نیاز به نورپردازی داخلی دارند.

تکفارس آی آر

با این توضیحات ما نیاز به یک مجموعه منابع نوری داریم که هریک به صورت جداگانه قابل کنترل باشند.

▪ نور کافی برای سطح روی اجاق گاز در آشپزخانه هایی که دارای یک هواکش یا هود در بالای اجاق گاز هستند، توسط چراغ هواکش تأمین می شود. اگر بالای اجاق گاز، هواکش مجهز به چراغ وجود ندارد، باید یک چراغ قابل تنظیم در بالای اجاق گاز نصب شود.

▪ برای بالای سینک ظرفشویی نیز به یک چراغ نیاز است تا هنگام شب و تاریکی هوا نور کافی برای شست و شوی ظروف و مواد غذایی را برای ما فراهم کند. ترجیحاً هر یک از این چراغ ها باید دارای کلید کنترل مجزا باشند؛ تا فقط در مواقع لزوم مورد استفاده قرار گیرند.

▪ به تازگی شیرهایی برای استفاده بر روی سینک ظرفشویی ساخته شده اند، که در محل خروج آب دارای چراغ بوده و سطح ظرف مورد شستشو را روشن می نمایند. استفاده از این شیرآلات نیز در این مورد بسیار مفید است.

▪ برای تأمین نور کافی در سطح روی کابینت ها نیز از آنجا که اغلب این سطوح در زیر کابینت های دیواری قرار دارند، به راحتی می توان از چراغ های مهتابی که در زیر کابینت ها نصب می شوند، بهره گرفت. به این ترتیب چراغ های نصب شده در زیر کابینت های دیواری، بی آنکه دیده شوند و یا موجب آزار چشم باشند، نور کافی را بر سطح روی کابینت ها می تابانند.

www.takfars.ir

▪ چنانچه کابینت های زمینی عمیق باشند و نور محیط به اندازه کافی درون آنها را روشن نکند، برای دسترسی راحت به وسایل داخل این نوع کابینت ها می توان چراغ های کوچکی در آنها نصب کرد که با کلیدهای اتوماتیک کنترل شوند و با باز و بسته شدن در کابینت ها روشن و خاموش شوند.

image راهنمای نورپردازی محیط آشپزخانه و کابینت ها حرفه ای

▪ اگر در آشپزخانه شما محلی برای صرف غذا وجود دارد، استفاده از چراغ های سقفی که ارتفاعشان قابل تنظیم است دقیقا در بالای میز غذاخوری ایده خوبی است. این چراغ ها میتوانند هنگام صرف غذا روی میز را به خوبی روشن کنند و در مواقعی که از میز استفاده نمی شود فضای کلی آشپزخانه را روشنایی ببخشند.

▪ طبقات داخل کابینت های در شیشه ای را نیز می توان با استفاده از روش های گوناگون روشنایی بخشید. یکی از بهترین راه ها نصب چراغ های کوچک در قسمت بالا و یا پایین کابینت است.

عکس های جالب از یک رستوران درختی
  1. آموزش مرحله ای نصب شیشه مات کن روی پنجره ها
  2. عکس مدل های خاص و مدرن طراحی شومینه
  3. دکوراسیون دیوارهای خانه با کتابخانه و نحوه چیدن آن
  4. آموزش مرحله ای و تصویری نحوه نصب کاغذ دیواری توسط خود شما
  5. طراحی و نقشه ساخت هتل دو نفره در صخره های دریا
  6. ایده های شیک برای دوخت پرده های سلطنتی

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات