راهنمای خرید کفش مناسب و راحت برای ورزش

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

راهنمای خرید کفش مناسب و راحت برای ورزش

image راهنمای خرید کفش مناسب و راحت برای ورزش

کف پا با سن تغییر میکند بنابراین اندازه کفش نیز تغییر میکند. از طرفی عضله کف پا ضعیف تر و انعطاف پذیری آن کمتر می شود و مفصل ها صدا میکنند و کمی از چربی های اطراف پاشنه پا از بین می رود. با پهن شدن پا و افزایش وزن احتمال بیشتر شدن اندازه کفش وجود دارد. در صورت بروز ناراحتی هایی مانند آرتروز، پوشیدن کفش های راحت و قالب پا اهمیت بیشتری پیدا میکند.

درباره تاثیرگذاری کفش روی آرتروز زانو هنوز مطالعات کاملی انجام نشده است. اما تحقیق اخیر نشان می دهد، کفش تخت با کفی انعطاف پذیر مانند کفش تخت مخصوص پیاده روی در مقایسه با کفش تخت چوبی و کفش دارای کفی ضخیم و مستحکم، فشار یا وزن کمتری روی زانو ایجاد میکند.

متخصصان معتقدند، کفش با کفی کم قطر و انعطاف پذیر که با حرکت پا حالت می گیرد، از وارد شدن آسیب به زانو پیشگیری میکند. بنابراین از کفش های ورزشی با کفی های انعطاف پذیر استفاده کنید.

تکفارس آی آر

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

برای بهبود گردش خون در بدن چه کارهایی مفید است
  1. قرص سیتافورمین عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  2. آموزش کامل شناخت بیماری ها از روزی رنگ ادرار
  3. چرا پا میخچه می زندو راه درمان و پیشگیری
  4. باورهای غلط درباره ابتلا به سرماخوردگی
  5. واقعا مصرف پیاز برای سلامتی مفید است و چرا
  6. غذاهای بسیار مفید برای داشتن پوستی سالم و جوان

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

محصولات معتبر