تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب جالباشتراک گذاری

راهنمای خرید چمدان مناسب با نوع سفر

image راهنمای خرید چمدان مناسب با نوع سفر

تهیه چمدان از آن خریدهایی است که با یک انتخاب درست سال‌ها همراه‌تان خواهد بود، به همین خاطر برای خریدش حسابی باید زمان بگذارید و سرسری از کنارش نگذرید.

مسلما در سفرهای خانوادگی به غیر از کوله و ساک‌های دستی که هر کسی با خود حمل میکند، به یک چمدان شخصی هم احتیاج پیدا خواهید کرد. پس سایز چمدان را با توجه به وسیله‌ای که در سفر به آن احتیاج دارید انتخاب کنید.

چمدان‌های فانتزی‌تر مناسب نوجوان هاست. برای دختر یا پسرتان اگر اهل رفتن به سفر و اردوگاه‌های چندروزه است مدل‌هایی مناسب با سن‌شان را انتخاب کنید که قطعا سایزهای کوچک‌تری دارند و اکسسوری‌هایی فانتزی. ضمن اینکه بسیار مهم است چمدانی که برای دلبندتان انتخاب می‌کنید حتما استاندارد باشد.

برای رفتن به مسافرت یکی از اصلی‌ترین وسایلی که نیاز دارید چمدان است

تکفارس آی آر

زیپ چمدان را حتما چک کنید تا گیری نداشته باشد! یکی از مهم‌ترین آیتم‌های تهیه یک چمدان مناسب توجه به استحکام زیپ آن است.خراب شدن زیپ چمدان بیشتر از آسیب دیدن بدنه آن اعصاب شما را خرد خواهد کرد. دسته‌های چمدان‌های استاندارد خوش‌دست‌تر است و قابلیت بیشتری برای تنظیم ارتفاع به شما می‌دهد.

اگر چمدان‌هایی با جنس پارچه‌های ضخیم انتخاب شماست، قبل از بستن بار سفر به شرایط جوی مقصد هم فکر کنید. اگر شرایط جغرافیایی آنجا ابری است مسلما در زمان کوتاهی کثیف و خیس خواهد شد.

چمدان‌هایی که سه سایز مختلف دارند سایز کوچک‌شان عموما حدود ۱۰ کیلوگرم وزن حمل می‌کند. سایز متوسط آن حدود ۲۲ کیلوگرم و سایز بزرگ چمدان حدود ۳۰ کیلوگرم. بهتر است بیش از این میزان داخل چمدان وسیله‌ای قرار ندهید. ضمن اینکه داخل شناسنامه چمدان‌های استاندارد تمامی این موارد ذکر شده؛در غیر این صورت از فروشنده اطلاعات بیشتری بخواهید.

image راهنمای خرید چمدان مناسب با نوع سفر

چمدان‌های فانتزی‌تر مناسب تین‌ایجر‌هاست

www.takfars.ir

چرخ‌های موجود در کف این چمدان‌ها به علاوه دسته‌هایی که دارد به حمل راحت‌تر آن کمک می‌کند. ضمن اینکه کف چمدان چه به دلیل سنگین بودن و چه کشیده شدن کف زمین آسیب کمتری می‌بیند. موقع خرید چنین مدل‌هایی حتما حواس‌تان باشد که نوع قلابی آن را تهیه نکنید چون اکسسوری‌هایی مثل زیپ، چرخ و دسته چمدان در چنین حالتی سریع‌تر خراب می‌شود. ضرب‌المثل‌ها همیشه راست می گویند؛ هر چقدر پول بدهید، آش می‌خورید!

چمدان‌هایی که عموما از جنس‌های پلیمری ساخته می‌شوند و جنسی سخت دارند بهتر از اشیای حساس و ارزشمندتان محافظت می‌کنند. این چمدان‌ها برای سفرهای چند‌روزه و مسافرت‌های کاری مناسب‌ترند. البته مدل‌های سنگین‌تری‌هستند و قابلیت‌های بیشتری هم دارند. ضمنا تنوع این چمدان‌ها بیشتر است و رنگ‌بندی کامل‌تری دارند.

اگر می‌خواهید فقط خودتان به محتویات داخل چمدان دسترسی داشته باشید، حتما نوعی را انتخاب کنید که قفل داشته باشد. این چمدان‌ها استانداردهای بالاتری دارند و قطعا دیرتر خراب می‌شوند.

image راهنمای خرید چمدان مناسب با نوع سفر

سایز چمدان را با توجه به وسیله‌ای که در سفر به آن احتیاج دارید انتخاب کنید

برای سفرهای یک روزه درون شهری و حتی برون شهری ساکی را انتخاب کنید که هم سبک است و هم جمع و جور. اتفاقا برخلاف آن چیزی که احتمالا فکر می‌کنید، این ساک‌ها که عموما جنسی برزنتی، کتان ضخیم، چرم پلاستیکی و… دارند به دلیل انعطاف‌شان فضای کمتری اشغال می‌کنند، سبک‌ترند و حمل‌شان هم آسان‌تر خواهد بود. به خصوص برای سفر های هوایی…

انتخاب سایز چمدان به خیلی موارد بستگی دارد؛ به تعداد اعضای خانواده، اینکه سفر شما چند روزه است و چقدر لباس و وسیله برای رفتن به سفر احتیاج دارید. استفاده از یک چمدان بزرگ‌تر از آنچه به آن نیاز دارید مسلما فقط فضای اضافه اشغال می‌کند؛ ضمن اینکه حمل چمدان بزرگ سخت‌تر خواهد بود!

خرید یک چمدان خوب باعث می‌شود خیال‌تان تا سال‌ها برای رفتن به سفر راحت باشد. محفظه‌هایی ضدضربه داخل بدنه بسیاری از چمدان‌ها تعبیه شده که خیال شما را بابت آسیب دیدن وسایل راحت می‌کند.

image راهنمای خرید چمدان مناسب با نوع سفر

یکی از مهم‌ترین آیتم‌های تهیه یک چمدان مناسب توجه به استحکام زیپ آن است

تک فارس

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››