استفاده از ویتامینها نه تنها به جوان ماندن پوست و برطرف شدن علائم پیری کمک میکند بلکه به بهبود بافت پوست و حتی کم شدن سیاهی دور چشم هم کمک میکند.

image راهنمای جالب ویتامینه کردن پوست صورت در خانهویتامین “A”

ویتامین “A” برای برطرف کردن چین و چروک مفید است و در کل، بهترین ویتامین برای مبارزه با آثار کهولت سن در پوست ، محسوب می شود .

مشتقات ویتامین “A” که معمولا” با نام رتینوئیدها شناخته می شوند ، چین چروکها را کاهش می دهند ، لکه های قهوه ای را کم رنگ میکنند و پوست های زبر را نرم میکنند بنابراین کسانی که می خواهند پوست جوانتری داشته باشند باید از این ویتامین استفاده کنند.

ویتامین ” B۳ “

ویتامین ” B۳ ” برای کاهش قرمزی پوست مفید است .

ویتامین ” B۳” که به نیاسینامید مشهور است میزان تولید سرامیدها و اسیدهای چرب را افزایش می دهد . این دو ماده از جمله مولفه های اصلی برای محافظت از پوست هستند و در نتیجه با افزایش این دو ماده پوست مقاومتر می شود و بهتر می تواند رطوبت را حفظ کند و در مقابل محرکهای حساسیت زا مقاومت کند.

ویتامین “C “

ویتامین “C ” برای کم رنگ کردن لکه ها مفید است.

این ویتامین به نرم کردن پوست و کم رنگ کردن لکه ها خیلی کمک میکند ،نتایج یک تحقیق نشان داد زنانی که شش ماه بطور مداوم از کرمهای دارای ویتامین ” c ” استفاده میکنند ، لکه های صورتشان بطور قالب توجهی کم رنگ می شود.

ویتامین “E “

ویتامین “E ” برای تامین رطوبت پوست مفید است و از پوست ما در برابر اشعه یو وی محافظت میکند.

این ویتامین به پوست ما کمک میکند که مرطوب کننده طبیعی خود را حفظ کند .

ویتامین ” K “

ویتامین ” K ” برای از بین بردن سیاهی دور چشم مفید است.

این ویتامین به روشن شدن سیاهی های دور چشم کمک میکند و به همین دلیل است که اغلب کرم های دور چشم حاوی ویتامین K و یا همان رتینول هستند.

تک فارس » آرایشی » راهنمای جالب ویتامینه کردن پوست صورت در خانه