image راهنمای انتخاب رنگ مو متناسب با رنگ پوست صورت

رنگ پوست، به سه پرده تقسیم می شود: گرم، سرد، و خنثی. پوست های گرم، دارای ته رنگ های زرد، هلویی و طلایی هستند. در طرف مقابل، پوست های سرد دارای ته رنگ های صورتی، قرمز یا آبی می باشند. و در نهایت، پوست های خنثی، نه گرم هستند و نه سرد. این ته رنگ ها ترکیبی از سرد و گرم هستند.

یک راه سریع برای بررسی اینکه رنگ پوستتان گرم است یا سرد، نگاه کردن به رگ های مچ دستتان است. اگر این رگ ها مایل به آبی یا مایل به بنفش باشند، رنگ پوستتان سرد است. اگر مایل به سبز بنظر برسند، پوست گرمی دارید. اگر نمی توانید بگویید که آبی هستند یا سبز، احتمالا رنگ پوستتان خنثی است.

رنگ مو برای پوست های گرم

برای پوست روشن، با چشمهای روشن، بهترین رنگ موها برای شما رنگ های سرد مانند بلوند خاکستری، بلوند شامپاینی یا بلوند پلاتینی می باشد. اگر رنگ پوستتان گرم متوسط و چشمانتان قهوه ای است، قهوه ای مایل به مشکی و خرمایی کاراملی یا حنایی، مناسب ترین رنگ مو برای شماست. رنگ های قرمز تیره مانند قهوه ای مایل به قرمز و خرمایی تیره سرد نیز برای خانم هایی با رنگ پوست گرم متوسط مناسب است. برای رنگ پوست تیره تر، همیشه به دنبال رنگی باشید که روشن تر یا تیره تر از رنگ پوستتان باشد.

رنگ مو برای پوست های سرد

اگر پوست سردی دارید، باید رنگی انتخاب کنید که متضاد ته رنگ پوستتان باشد. این بدان معناست که بدنبال رنگ موهایی گرم تر و تیره تر باشید. انتخاب یک رنگ موی سرد، به احتمال زیاد پوستتان را رنگ پریده نشان می دهد و باعث می شود بیمار بنظر برسید! اگر میخواهید از رنگ های روشن تر استفاده کنید، بلوند عسلی، نباتی، بلوند توت فرنگی (پرتقالی) را انتخاب کنید. اگر میخواهید از رنگ های تیره تر استفاده کنید، توصیه می کنیم از رنگ های قرمز بر پایه ی آبی یا صورتی و قهوه ای شکلاتی تیره استفاده کنید.

از رنگ موی کاملا سیاه اجتناب کنید، مگر اینکه موی طبیعی شما آن رنگی باشد. توصیه می کنیم که برای زیباتر کردن پوست مرمری سفیدتان، بدنبال رنگ های شکلاتی با گرمای زیاد باشید. اگر رنگ پوستتان سرد متوسط است، باید به دنبال رنگ های قرمز نارنجی، بلوند طلایی و قهوه ای بادامی بروید.

رنگ مو برای پوست های خنثی

زنانی که بطور طبیعی بلوند هستند و رنگ پوستی خنثی دارند، باید به دنبال سایه هایی از بلوند بروند که نه گرم باشد و نه سرد. اگر میخواهید از رنگ های تیره تر استفاده کنید، یک قهوه ای خنثی تا روشن سرد انتخاب کنید و سعی کنید از قهوه ای هایی که بیش از حد گرم/سرد هستند، اجتناب کنید.

در مورد رنگ مو با آرایشگرتان صحبت کنید

اگر مطمئن نیستید که چه رنگ مویی مناسب رنگ پوستتان است، توصیه می کنیم که با آرایشگرتان در این باره صحبت کنید. در بیان نتایج خاص مورد نظرتان، صریح بوده و البته پذیرای پیشنهادات هم باشید، بخصوص اگر برایتان مهم است که رنگ مناسبی استفاده کنید. بدست آوردن یک رنگ موی مناسب رنگ پوستتان، مخصوصا در مورد رنگ موهایی با تون خاکستری، به مهارت خاصی نیاز دارد.

تک فارس » آرایشی » راهنمای انتخاب رنگ مو متناسب با رنگ پوست صورت