راهنمایی مفید برای خانم های باردار هنگام تغذیه

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

راهنمایی مفید برای خانم های باردار هنگام تغذیه

image راهنمایی مفید برای خانم های باردار هنگام تغذیه

متاسفانه هنوز این تفکر غلط که مادر باردار باید دو برابر معمول غذا بخورد؛ چرا که هم اکنون دو نفر است، در جامعه‌ ما وجود دارد در حالیکه ما معتقدیم که یک مادر باردار در سه ماه اول بارداری به علت رشد ناچیز جنین، به کالری خیلی زیادی نیاز ندارد و در طول بارداری نیز فقط یک واحد غذایی از گروه‌های هرم تغذیه‌ای به رژیم غذایی فرد باید افزوده شود.

افراد در طول بارداری فکر کاهش وزن را از خود دور کنند، یک مادر باردار اگر با وزن نرمال وارد دوران بارداری شود، می‌تواند ۱۱ تا ۱۶.۵ کیلوگرم بر وزن خود اضافه کند.

بایدها و نبایدهایی در رابطه با تغذیه مادران باردار وجود دارد.

تغذیه مناسب از بسیاری از عوارض بارداری که در بین عموم مردم به ویار حاملگی معروف است، می‌کاهد. مادران باردار همه روزه باید از خانواده‌ نان و غلات، لبنیات، سبزیجات،‌ میوه‌ها و گروه پروتئین‌ها استفاده کنند. بنابراین اگر مادر بخواهد که بارداری مناسبی را پشت سر بگذارد باید از رژیم‌های نادرست غذایی خودداری کند و در این دوران ما کاهش وزن را حتی برای مادران چاق، قائل نیستیم.

تکفارس آی آر

سلامتی افراد بعد از زایمان را متاثر از کمبودهای تغذیه‌ای دوران بارداری است.افرادی که تصمیم بگیرند حامله شوند باید یک سری مشکلات جدی همچون سوء تغذیه را درمان کنند. مراقبت‌های دوران بارداری از سه ماه قبل از بارداری شروع می‌شود.

زنانی که تمایل به بارداری داشته باشند از چند ماه قبل از بارداری روزانه ۴۰۰ میکروگرم مکمل اسید فولیک یا ویتامین B9 استفاده کنند.

مادران باردار همه روزه باید از لبنیات، سبزیجات،‌ میوه‌ها و … استفاده کنند

مردان نیز برای اینکه سلامت جنین را تضمین کنند، لازم است قبل از تصمیم به فرزندآوری عادت‌های نامناسب تغذیه‌ای خود را کنار بگذارند.

در سه ماهه اول بارداری افزایش وزن نیم تا دو کیلوگرم در زن حامله عادی است، ولی بعد از آن افزایش وزن در افراد چاق با افراد لاغر متفاوت است.

www.takfars.ir

افرادی که وزن کمتری دارند در هفته نیم کیلوگرم، افرادی که BMI نرمالی دارند در هفته ۴۰۰ گرم و خانم‌هایی که اضافه وزن دارند در هفته ۳۰۰ گرم باید افزایش وزن داشته باشند.

اگر BMI فردی بالای عدد ۳۰ باشد، تنها مجاز است در طول بارداری پنج تا ۹ کیلوگرم و فردی که لاغر محسوب می‌شود و BMI وی کمتر از ۱۸.۵ است، ۱۲.۵ تا ۱۸ کیلوگرم می‌تواند بر وزن خود اضافه کند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

کدام برای سلامتی بهتر است حمام در صبح یا حمام در شب
  1. آناناس برای خانم های باردار ضرر دارد یا نه
  2. شش توصیه علمی و تضمینی برای درمان طبیعی فشارخون بالا
  3. سرکه بالزامیک مفید یا مضر برای چه افرادی و خواص آن
  4. بهترین درمان خانگی برای معده درد چیست
  5. چه کنیم بعد از غذا خوردن اذیت نشویم
  6. خروپف زیاد در خواب شبانه نشانه چه مشکلاتی است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات