راهکارهای مفید برای از بین بردن بوی بد پا در کفش

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

راهکارهای مفید برای از بین بردن بوی بد پا در کفش

image راهکارهای مفید برای از بین بردن بوی بد پا در کفش

کفش‌های چینی اغلب بوی بد پاها و ابتلا به عفونت قارچی را به همراه دارند

رییس بخش انگل‌شناسی و قارچ‌شناسی بیمارستان امام‌رضاعلیه السلام مشهد اعلام کرد: اکثر قریب به اتفاق کفش‌های چینی عرضه شده در کشور از چرم مصنوعی و مواد پلاستیکی تهیه شده‌اند که تبخیر طبیعی پا را مختل می‌کنند و افرادی که از این کفش‌ها استفاده می‌‌کنند، اغلب از دو مسأله بوی بد پاها و ابتلا به قارچ‌های لای انگشتان و یا کف پا شکایت دارند؛ عفونت‌هایی که بیشتر در بزرگسالان رخ می‌دهد.

دکتر فتی درباره انواع عوامل عفونت قارچی پا، خاطرنشان کرد: "درماتوفیت‌ها" بیشتر لای انگشتان و کف پا را بدلیل استفاده از کفش نامناسب درگیر می‌کنند. عامل قارچی دیگر به نام "کاندیدا"ست که بیشتر در لای انگشتان ایجاد ضایعات قارچی می‌کند و عامل نوع سوم این عفونت‌ها، باکتری شبه قارچ یا کورینه باکتریوم است .

طول درمان تا دو هفته کاهش یافته است

تکفارس آی آر

وی با اشاره به اینکه «تشخیص قطعی عفونت‌های قارچی در آزمایشگاه‌ها صورت می‌گیرد و برای تشخیص نوع قارچ بطور حتم باید آزمایش در آزمایشگاه‌های تخصصی انجام شود»، تصریح کرد: با داروهای جدید، طول درمان این بیماران تا دو هفته کاهش یافته است، اما باید با مراجعه بموقع به پزشک از پیشرفت عفونت جلوگیری شود.

از سنگ پاهای فلزی یا پلاستیکی استفاده کنید

مدیرگروه انگل‌شناسی وقارچ‌شناسی دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد به استفاده از سنگ پاهای فلزی یا پلاستیکی توصیه کرد و گفت: سنگ‌پا باید قابل شست‌وشو باشد و به جای خلل و فرج، برجستگی داشته باشد و بهتر است استفاده ازسنگ‌پاهای سنتی کنار گذاشته شود.

وی همچنین خطاب به دانشجویان خوابگاهی و سربازانی که در پادگان‌ها زندگی می‌کنند، توصیه کرد که با پای برهنه روی موکت‌های خوابگاه‌ها راه نروند و در حد امکان از جوراب و یا دمپایی رو فرشی استفاده کنند. همچنین در حمام‌های عمومی و اماکن مانند استخرها هم از دمپایی استفاده کنند.

جنس جوراب‌ها از مواد نخی انتخاب شود

www.takfars.ir

دکتر فتی با بیان اینکه «بهتر است کفش‌های تابستانی را با جوراب استفاده کرد»، گفت: بطورکلی و در هر حالتی باید پاها خشک باشند و عرق آن را گرفت و به همین دلیل توصیه می‌شود جنس جوراب‌ها نیز از مواد نخی باشد نه پلاستیکی.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

با انجام چه کارهایی می توانید از سن خود جوان تر به نظر برسید
  1. آیا خوردن کشمش برای خانم های باردار مجاز است و اثرات آن
  2. راهکارهای ورزشی برای داشتن پاهایی ورزیده و خوش شکل
  3. مضرات تکان دهنده مصرف شکر زیاد در رژیم غذایی روزانه
  4. آیا فعالیت بدنی سنگین جای ورزش را برای سلامتی می گیرد
  5. خوراکی هایی برای تقویت حافظه و یادگیری بهتر درس ها
  6. چی بخوریم تا یک روزه سرحال و شاداب بشویم

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات