تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
دکوراسیون

دکوراسیون کلاسیک چیست و آموزش نکات اصولی

image دکوراسیون کلاسیک چیست و آموزش نکات اصولی

سبک کلاسیک دکوراسیون به جهت قدمت زیادش به عنوان سبک مادر شناخته می شود، که در کشور های مختلف هویت ها و حتی اسامی متفاوتی پذیرفته است.

برای مثال کلاسیک در انگلستان با نام ویکتوریا و در فرانسه با نام لویی شناخته می شود.

مبلمان استیل در سبک کلاسیک

اول از همه برای داشتن یک دکوراسیون کلاسیک به سراغ انتخاب یک دست مبلمان استیل و فاخر بروید. این مهم ترین رکن چیدمان کلاسیک اتاق پذیرایی شما به شمار می رود. مبلمان استیل ذات اشرافی دارد، می تواند به میزان قابل توجه ی شما را به هدف تان که داشتن یک دکوراسیون کلاسیک است نزدیک کند.

تکفارس آی آر

بعد از انتخاب مبلمان استیل تان به یک میز که در هارمونی با مبلمان قرار بگیرد فکر کنید. بهتر است مبلمان و میز مقابلش را از یک ست مشخص خریداری کنید. اما اگر به هر دلیلی نتوانستید و مجبور شدید به طور جداگانه مبلمان و میز را انتخاب کنید به تشابه جنس، رنگ و طرح میز با مبلمان تان توجه کنید، چرا که این هارمونی اهمیت بسیار زیادی دارد

کاغذ دیواری های کلاسیک

یکی از مواردی که برای داشتن یک چیدمان کلاسیک می توانید از آن استفاده کنید کاغذ دیواری های کلاسیک است کاغذ دیواری های کلاسیک با طرح های مختلف و مطابق با سلیقه های متفاوت، موجود است نکته ی حائز اهمیتی در ارتباط با کاغذ دیواری وجود دارد که باید به آن توجه کنید. این نکته که اگر وسایلتان زیاد است برای این که از شلوغی اتاق جلوگیری کنید کاغذ دیواری هایی با طرح های ساده و ظریف و نیز با رنگ های ملایم تر را انتخاب کنید.

فرش های فاخر برای اتاق پذیرایی

فرش از اجزای جدایی ناپذیر در دکوراسیون پذیرایی ایرانی است. چه کسی می تواند منکر زیبایی و جلوه ی نقش و نگارهای فرش ایرانی در دکوراسیون خانه شود؟ فرش در ایران یک هنر با قدمت زیاد است به طوری که نخستین فرش کشف شده به عصر هخامنشیان مربوط می شود.

www.takfars.ir

فرش اصیل ایرانی در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد. هیچ مولفه ای به خوبی یک فرش با اصالت، فضای ایرانی را به دکوراسیون شما وارد نمی کند. برای چیدمان یک اتاق پذیرایی به سبک کلاسیک فرش های ریز بافت با نقشه های پر کار انتخاب مناسبی است.

پرده ها در سبک کلاسیک

در این نوع از چیدمان از پرده های بلند استفاده می شود پرده های کوتاه در سبک کلاسیک جایگاهی ندارند. پرده های کلاسیک آستر و کتیبه دارند. در نظر داشته باشید که استفاده از طرح های ساده تر برای پرده ها ضمن این که کمتر چشم را خسته می کنند کم هزینه تر هستند و دیر تر هم از مد می افتند و می توانید زمان بیشتری از آنها استفاده کنید.

لوستر های کلاسیک برای اتاق نشیمن کلاسیک

کاربرد لوستر در دکوراسیون تنها به نور پردازی و روشنایی محدود نمی شود یک لوستر زیبا به جذابیت دکوراسیون شما اضافه می کند لوسترها از تزئینات چشم گیر دکوراسیون به شمار می روند.

برای انتخاب لوستر متناسب با فضای پذیرایی شما توجه به چند نکته حائز اهمیت است اول این که اگر اتاق پذیرایی تان کوچک است لوستر هایی با شاخه ها و چراغ های کمتر در واقع لوسترهای کوچکی که فضای کمی را اشغال می کند انتخاب مناسبی است. همچنین اگر ارتفاع سقف پذیرایی تان کم است لوستر های بلند و آویز دار را انتخاب نکنید.

برای داشتن چیدمان اتاق پذیرایی به سبک کلاسیک لوسترهای کلاسیک کریستالی انتخاب مناسبی است. در کنار مبلمان استیل شما لوستر های شاخه دارکه شاخه های آن همه ی جهات را پوشش داده و همه ی ابعاد مبلمان را به یک میزان روشن نشان دهد پیشنهاد خوبی است.

رنگ ها در دکوراسیون پذیرایی به سبک کلاسیک

برای داشتن یک چیدمان کلاسیک رنگ های محدودی در اختیار است رنگ هایی که از دیرباز کلاسیک با آن شناخته شده است. این رنگ ها به رنگ های پخته معروف اند. مثلاً اگر به رنگ سبز علاقه دارید برای استفاده از آن در دکوراسیون کلاسیک تان باید یشمی را انتخاب کنید این قاعده در رنگ های دیگر نیز صادق است برای نمونه پخته رنگ قرمز رنگ زرشکی است یا پخته ی رنگ آبی، سورمه ایست.

در واقع رنگ های کلاسیک رنگهایی هستند که درصدی از سیاه، طوسی یا قهوه ای داشته باشد. نکته حائز اهمیت این است که فضای غالب خانه شما باید یک یا نهایتاً دو رنگ ثابت داشته باشد.

تک فارس

اشیا قدیمی در چیدمان کلاسیک پذیرایی

استفاده از المان هایی قدیمی و عتیقه جات یک مکمل عالی برای چیدمان کلاسیک شما به شمار می رود. یک دستگاه گرامافون یک تلفن قدیمی یک صندوقچه کهن سال کنار اتاق پذیرایی که ضمن جای دادن حجم زیادی از وسایلی که هیچ جای مناسبی برایشان پیدا نمی کند زیبا و چشم نواز و نوستالژیک هم هست و مهمان هایتان را به وجد می آورد

تزیینات اتاق پذیرایی به سبک کلاسیک

همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم سبک کلاسیک یک سبک تجملاتی و اشرافی است. در چنین چیدمانی زیبایی حرف اول را می زند و خیلی از المان های آن به جای آن که کاربردی باشند تنها مولفه ی زیبایی را دارا می باشند و صرفاً به جهت همین مولفه است که انتخاب شان می کنیم و در چیدمانمان به کار می بریم.

مثلاً مجسمه ها، گلدان های بزرگ و پایه دار، آباژور، ساعت های ایستاده، تابلو فرش های قیمتی و خیلی از وسایل و تزیینات گران قیمت دیگر.

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››