دوست دارید هیچ وقت سرما نخورید چاره کار اینجاست

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

دوست دارید هیچ وقت سرما نخورید چاره کار اینجاست

image دوست دارید هیچ وقت سرما نخورید چاره کار اینجاست

آنتی اکسیدان را فراموش نکنید

یکی از مهمترین و بهترین راه های جلوگیری از بیماری های زمستانی از جمله سرماخوردگی خوردن غذاهای مفید مانند ماهی و یا میوه های حاوی ویتامین C است. همچنین باید میزان امگا۳ و آنتی اکسیدانی را در بدنتان به اندازه ای بالا ببرید که ویروس های سرما خوردگی به محض ورود به بدنتان نابود شوند. سعی کنید هفته ای حداقل دو بار از ماهی استفاده کنید.

قدم زدن را فراموش نکنید

ورزش های کوچک به طور مداوم و در طول روز می تواند شش ها و همچنین سیستم داخلی بدن شما را به نوعی تقویت کند که در مقابل بیماری های این فصل مقاوم شوید. قدم زدن یکی از بهترین و موثرترین ورزش هایی است که همیشه پزشکان به آن تاکید میکنند.

از سرماخورده ها دوری کنید

تکفارس آی آر

اگر کسی از اعضای خانواده شما سرماخورده است و یا دوستانتان به این بیماری مبتلا شده اند از آن ها دور شوید. ویروس سرماخوردگی به گونه ای است که به سرعت وارد بدن شما می شود. از افرادی که عطسه و یا سرفه میکنند بخواهید تا از ماسک یا دستمال استفاده کنند تا مبادا به بیماری آن ها مبتلا شوید.

آب زیاد بنوشید

همانطور که میلیون ها بار در مقالات مختلف گفته شده است باید میزان زیادی آب در طول روز بنوشید. آب کافی و زیاد باعث می شود تا شما راحت تر به خواب بروید و همچنین سیستم های دفاعی داخلی بدن تقویت می شوند تا در مقابل انواع ویروس ها از بدن شما محافظت کنند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

آیا مصرف شیر پاستوریزه بعد از ۴۸ ساعت اشتباه است
  1. قرص تیوتروپیوم عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  2. راهکارهای جالب طب سنتی برای درمان سنگ کلیه
  3. آیا خال زیاد روی پوست خطرناک است چطور بفهمیم
  4. تاثیر نخوردن ویتامین ها بر روی پوست صورت
  5. میوه و خوراکی هایی که برای درمان التهاب مفاصل مفید هستند
  6. بهترین موقع برای حمام یا دوش گرفتن چه زمانی است

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب