image دندان های خود را در خانه و با مواد طبیعی مثل مروارید درخشان کنید

زغال چوب فعال، ترکیبات تانین ( جوهر مازو) موجود در لکه هایی که بر اثر استفاده از قهوه، چای گیاهی، غذا و غیره به وجود می آید را به خود جذب میکند. استفاده دایمی از زغال چوب به مدت چند هفته، نتیجه خوب آن را نشان می دهد.

از مزایای استفاده از زغال چوب برای سفید کردن دندان ها، ارزان و ایمن بودن آن است و اینکه به مینای دندان صدمه ای نمی رساند. در هر حال، برای گرفتن نتیجه بهتر و سریع تر، مصرف نوشیدنی قهوه را در این زمان باید محدود کنید.

روش کار

می توانید زغال چوب فعال را به شکل کپسول از داروخانه ها خریداری نمایید.

▪ مسواک تان را مرطوب کنید.

▪ محتویات کپسول زغال چوب را روی مسواک بریزید.

▪ به مدت چند دقیقه پودر زغال را به روی دندان بکشید.

▪ پس از آن دهان تان را شستشو دهید و تمام دانه های سیاه پودر زغال را از روی دندان های تان بشویید.

▪ سینک دستشویی را هم به سرعت بشویید، زیرا ممکن است زغال، سینک را لکه دار کند.

روش دیگر استفاده از زغال چوب، استفاده از مسواک های زغالی است. برس این مسواک ها حاوی زغال است و تمیز کردن دندان ها با این نوع مسواک، آنها را سفید و درخشان میکند.

سفید کردن دندان با روغن نارگیل

روغن نارگیل علاوه بر اینکه خاصیت سفیدکنندگی دندان دارد، می تواند موجب خوشبویی دهان شده و از احتمال پوسیدگی دندان و بیماری های لثوی بکاهد. می توانید به جای استفاده از خمیردندان های تجاری، از روغن نارگیل برای سلامت و بهداشت دهان تان استفاده کنید و در عین حال دندان های سفید و درخشانی داشته باشید.

برای درست کردن خمیردندان نارگیلی مراحل زیر را انجام دهید:

▪ در ظرفی کوچک، ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل آب شده را با ۳ قاشق غذاخوری بی کربنات سدیم ترکیب کنید و به شکل خمیر درآورید. آنقدر این ترکیب را هم بزنید تا به شکل خمیردندان های معمول درآید. ( تصاویر زیر )

image دندان های خود را در خانه و با مواد طبیعی مثل مروارید درخشان کنید

image دندان های خود را در خانه و با مواد طبیعی مثل مروارید درخشان کنید

▪ مسواک تان را با آب گرم مرطوب کنید و مقداری از خمیردندان نارگیلی ساخت خود را به روی آن قرار دهید و سطح دندان های تان را مسواک بزنید. روی دندان تان را دایره وار مسواک بزنید. در ضمن با استفاده از مسواک از این خمیردندان به روی زبان تان هم بکشید تا با برداشتن باکتری ها، نفس تان خوشبو شود.

▪ سپس دهان تان را با استفاده از یک لیوان آب بشویید. البته نباید آب را درون سینک بریزید. روغن نارگیل موجود در خمیر دندان، در دماهای سرد، سفت می شود و ممکن است رسوب هایی از این روغن در زهکش فاضلاب تان باقی بماند و به مرور موجب گرفتگی مسیر آب سینک شود.

▪ دندان های تان را چند هفته با این نوع خمیر دندان بشویید تا شاهد نتایج عالی آن باشید.