image دستور پخت غذاهای متنوع و خوشمزه هندی

▪ روغن جوش

روغن جوش، یکی از غذاهای معروف کشمیر است. این غذا که طعمی قوی از ادویه‌های مختلف دارد، با عطر دانه رازیانه، گرم ماسالا، برگ بو و ادویه تهیه می‌شود و در واقع ترکیبی از تمام طعم‌هاست.

▪ مرغ کره‌ای

این غذای هندی خوشمزه، دلیل افتخار پنجابی‌ها به غذاهای خود است. این غذا، تکه‌هایی از مرغ است که یک شب در ترکیبی از ماست و ادویه خوابانده شده و با خامه یا کره ذوب شده که روی آن می‌ریزند، میل می‌شود.

▪ بهاپا آلو

این غذای خوشمزه یکی از غذاهای بنگال است. این غذا از سیب‌زمینی که با روغن بادام، خمیر نارگیل و روغن خردل تفت داده شده تهیه می‌شود. آسان اما خوشمزه.

▪ بنجری گوشت

طعم‌های واقعی راجستان را با این غذا که ترکیبی از ماست و گوشت آبدار گوسفند است، تجربه کنید.

▪ خورش مرغ و آپام

این غذای هندی خوشمزه، یکی از گنج‌های هندستان محسوب شده و با تکه‌های مرغ طعم‌دار شده، نارگیل و آپام (پنکیک برنج ) تهیه می‌شود.

▪ کباب کاکوری

کباب کاکوری، غذایی مشهور بوده و نسل به نسل منتقل شده است. این غذا، نام خود را از شهر کاکوری – که در اطراف لاکهنو قرار دارد – گرفته است و با نرم‌ترین قسمت گوشت گوسفند و چند ادویه تهیه می‌شود.

▪ بریانی حیدرآبادی

این غذا انتخابی عالی برای افراد خوراک‌شناسی است که ترجیح می‌دهند برنج را با ادویه و تکه‌های ترد گوشت یا مرغ سرو کنند. این غذا به شکل دمپخت تهیه می‌شود و لابه لای آن پیاز سرخ کرده و نعناع می‌گذارند و با رایتای سرد میل می‌کنند.

▪ دهوکلا

این کیک بخارپز با آرد نخود و نخود تهیه می‌شود و یکی از بهترین غذاهای گجرات است.

▪ سالی بوتی

این غذا مثالی عالی از ترکیب تندی و شیرینی در هندوستان است. تکه‌های آبدار گوشت گوسفند را در گوجه فرنگی، پیاز، شکر زرد و سرکه می‌پزند. این غذا سرشار از عطر زردچوبه و زنجبیل بوده و به صورت تند و با سیب زمینی سرخ شده سرو می‌شود.

▪ ایدلی و سامبار

این پنکیک برنج عالی با خواص بسیاری که برای سلامتی دارد، نسل به نسل در میان مردم هندوستان منتقل شده است. ایدلی حدود ۸-۵ سانتی‌متر پهنا دارد و و بافت آن نرم است و می‌توان آن را برای صبحانه، ناهار، میان‌وعده یا شام با چاتنی نارگیل آسیاب شده و یک کاسه سامبار گرم میل کرد.

تک فارس » آشپزی » دستور پخت غذاهای متنوع و خوشمزه هندی