تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
پزشکی سلامتی

در هنگام آلودگی هوا چگونه از خانه خارج شویم

مواد آلوده کننده هوا از میان گازهای سمی و متفاوت تشکیل شده اند که برای مثال می توانیم به اکسید های سولفور، هیدروکربن ها ، مونواکسیدکربن و اکسیدهای نیتروزن اشاره کرد که هر کدام از آن ها به نوعی باعث می شوند تا بخشی از اعضای بدن شما دچار مشکل شود و یا سیستم عروقی شما به مخاطره افتد.
** اولین نکته برای اینکه بتوانید در امان بمانید این است که به طور کلی کمتر از خانه خارج شوید تا کمتر در محیط الوده قرار داشته باشید. این نکته در مورد سالمندان و همچنین کودکان بیشتر مورد توجه است.
** ماسک یکی از مهمترین وسایلی است که این روزها باید از آن استفاده کنید. بهترین ماسک ها نمونه های فیلتر دار آن است که باید از داروخانه ها خریداری کنید. این ماسک ها می تواند تا ۵۰ درصد از آلودگی ها را به خود جذب کند.
** در خانه از مرطوب کننده های هوا و یا از تصفیه کننده ها استفاده کنید و بگذارید تا هوای داخل خانه کاملا تمیز باشد. چرا که ممکن است یخشی از آلودگی توسط خود شما وارد خانه شده باشد.
** پنجره های خانه را تا حد امکان باز نگذارید چرا که آلودگه ها وارد خانه می شود و همین باعث میشود تا در خانه نیز از شر آلودگی ها در امان نباشید. این می تواند مشکلات شما ا چندین برابر کند.
** تغذیه های مناسب در اینجور مواقع می تواند به شما در کاهش خطر بیماری کمک کند. ویتامین های D و E میتوانند بسیاری از گازهای سمی را در بدن شما خنثی کنند.
** ویتامین C هم می‌تواند به دفع سربی که با هوای آلوده وارد بدن ما شده، کمک کند. شیر و لبنیات به خصوص پنیر و ماست هم به خاطر کلسیمی که دارند می‌توانند جذب عناصر سنگین مثل سرب را کاهش دهند.
** در طول دوره آلودگی از خوردن تنقلات متفاوت و از جمله فست فودها کاملا پرهیز کنید. این جور خوراکی ها باعث می شوند تا درصد خطر ابتلا به بیماری در شما نه تنها کاهش بلکه افزایش نیز داشته باشد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

مطالب محبوب بیشتر ››