در مصاحبه های کاری چطور باید رفتار کنیم تا موفق شویم

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

در مصاحبه های کاری چطور باید رفتار کنیم تا موفق شویم

image در مصاحبه های کاری چطور باید رفتار کنیم تا موفق شویم

بعضی‌ها مصاحبه کاری را شبیه قرار گرفتن در معرض یک امتحان یا مثل یک مسابقه می‌بینند. برخی شروع می‌کنند به تهیه رزومه‌ای خوش آب و رنگ که خیلی هم مطابق با واقعیت نیست. این افراد خیال می‌کنند از این پل رد شوند کافی است و بعد همه‌‌چیز خودبه‌خود با مرور زمان درست می‌شود.

مصاحبه کاری نخستین برخورد دو طرف با یکدیگر است؛ هم کارفرما یا نماینده او می‌تواند فرد مصاحبه‌شونده را محک بزند که آیا مناسب کار مورد نظر هست یا نه، هم خود فرد می‌تواند ارزیابی کند که اصلا به‌کار کردن در این محل، با این افراد و با این اصول علاقه‌ای دارد؟ آیا این کار با علاقه و توانمندی‌هایش مطابقت دارد؟

این در حالی است که یا مدارک واقعیت را نشان خواهد داد، یا مرور زمان! از سوی دیگر برخی هم با این ذهنیت وارد مصاحبه می‌شوند که اگر قبول شوند خیلی شانس آورده‌اند، برای همین نه‌تنها تلاشی نمی‌کنند، بلکه خودشان را کمتر از آنچه هستند هم نشان می‌دهند. بسیاری از موارد را در رزومه خود ذکر نمی‌کنند و در جلسه مصاحبه ساکت و بدون مشارکت می‌مانند و ناخواسته این تصویر را از خود می‌سازند که یا سر در نمی‌آورند در جلسه دارد چه اتفاقی می‌افتد یا علاقه‌ای ندارند و به زور آنجا نشسته‌اند.

بسیار اهمیت دارد که در مصاحبه روراست باشید. خودتان باشید. ادعایی نکنید که از عهده آن برنیایید و صداقت شما زیر سؤال برود، از طرف دیگر خودتان را دست‌کم نگیرید. کوچک‌ترین تجربیات و دانسته‌های شما، حتی اگر چندان زیاد و عمیق نباشد، نشان می‌دهد که دست‌کم تلاش‌هایی داشته‌اید یا به این زمینه علاقه‌مند هستید. خوب است که سوابق کاری و دانسته‌های مرتبط خود را با توضیحی مختصر از سرفصل‌ها و مسئولیت‌ها مطرح کنید که هم تصویر واضحی به مصاحبه‌کننده بدهید هم پر گویی نکرده باشید.

تکفارس آی آر

مشارکت فعالانه شما در مصاحبه نشان می‌دهد که حداقل خودتان به‌خودتان اعتماد دارید! همچنین نشان می‌دهد که وقتی استرس دارید هم می‌توانید عملکرد خوبی داشته باشید. بسیاری از کارفرمایان در مصاحبه به‌دنبال افرادی می‌گردند که توانمندی‌های فکری و رفتاری و شخصیتی بالایی داشته باشند. به باور آنها که صحیح هم هست، بسیاری از مهارت‌های آموختنی مثل نرم‌افزارهای لازم را می‌توانند در مدت زمان کوتاهی به افراد مناسب بیآموزند. در عوض این توانمندی‌های شخصیتی است که می‌تواند محیط کار را ارتقا دهد، به‌کار تیمی افراد دیگر در گروه هم کمک کند، دردسر درست نکند و در مجموع کل گروه را به موفقیت بیشتر نزدیک کند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

مغرور باشید تا همیشه شاد باشید
  1. چطور از نظر احساسی قوی و محکم باشم
  2. مقاله ای زیبا درباره فایده های ازدواج کردن
  3. عادت های بدی که شما را خسته و زشت میکنند
  4. چطور سر صحبت را با دختری که دوستش دارید باز کنید
  5. خانم ها دوست دارند همسرش چطور با آنها رفتار کند
  6. عکس های نوشته های زیبا با موضوع موفقیت و سخت کوشی

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات