image درمان های فوری و قطعی برای درد عضله بعد از تمرین بدنسازی

یک لیوان آب گیلاس بخورید

گنجاندن یک لیوان آب گیلاس در برنامه‌ی بازیابی بدن پس از یک تمرین سخت می‌تواند التهاب ماهیچه‌ها را کاهش دهد. ترکیبات آنتی‌اکسیدان در آب گیلاس آنتوسیانین نام دارند و التهاب بدن را کاهش می‌دهند. در روزهایی که ورزش می‌کنید برای التهاب و درد کمتر آب گیلاس بنوشید.

قهوه بنوشید

نوشیدن قهوه قبل از ورزش التهاب و خستگی ماهیچه ها را نصف می‌کند. قبل از ورزش دو فنجان قهوه بنوشید. همچنین از خاصیت قهوه در بالا بردن استقامت بدن در زمان ورزش بهره‌مند خواهید شد.

دوش یا پدهای سرد

شاید در ابتدا دوش گرم بهتر به نظر برسد اما سرما درمانی با یخ پس از ورزش می‌تواند مؤثرتر باشد. حمام گرم بدن را راحت کرده و درد را تسکین می‌دهد اما یخ از آسیب‌های بیشتر به ماهیچه‌ها جلوگیری می‌کند و فرآیند بهبود را سرعت می‌بخشد.

مرهم‌های گیاهی

مرهم‌های گیاهی که بر پایه‌ی گل همیشه‌بهار هستند مانند ایبوبروفن در تسکین درد مؤثرند. این گیاه را به شکل ژل یا کرم می‌توان تهیه کرد و مستقیماً روی پوست مالید. مرهم گیاهی خود تورم و درد را کاهش خواهد داد.

ماساژ چرب

ماساژ بافت‌ها پس از ورزش کمک می‌کند جریان خون در ماهیچه افزایش یابد و خروج مواد شیمیایی التهاب بخش که باعث درد شده‌اند سرعت گیرد. در ابتدا بالا و پایین محل دردناک را ماساژ داده و سپس به سراغ همان قسمت بروید. می‌توانید از دستگاه‌های ماساژ خانگی نیز کمک بگیرید.

تک فارس » پزشکی سلامتی » درمان های فوری و قطعی برای درد عضله بعد از تمرین بدنسازی