درمان قطعی سردرد با نوشیدن یک فنجان قهوه

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

درمان قطعی سردرد با نوشیدن یک فنجان قهوه

image درمان قطعی سردرد با نوشیدن یک فنجان قهوه

مصرف کافئین معادل یک لیوان بزرگ قهوه ، نیم ساعت زودتر از مصرف مسکن باعث بهبودی بیمار می‌شود.استفاده همزمان از یک نوع مسکن جدید به همراه کافئین نیز بیشترین آسودگی را برای مبتلایان به سردردهای شدید به همراه داشته ، در حالی که نود دقیقه پس از رفع درد نزد کسانی که تنها به خوردن کافئین بسنده کرده بودند دوباره سردردها آغاز می‌شده است . آمیزه‌ای از مسکن و کافئین دست‌کم چهار ساعت دیگر مریضان را از درد محفوظ داشته است. دانشمندان معتقدند مصرف روزانه قهوه می‌تواند در برخی افراد باعث کاهش سردرد شود.

آنان حتی برای بهبود دادن میگرن نیز به تحقیق بر این ماده رو آورده‌اند .به هرجهت این تنها مزیت مصرف قهوه نیست ، مطالعات روی مغز موش‌ها نشان می‌دهد قهوه می‌تواند مانع از ابتلا به بیماری پارکینسون شود ، تحقیقات نشان داده این ناراحتی نزد کسانی که در روز چهار فنجان قهوه می‌نوشند کمتر شایع است اگر چه هنوز دانشمندان به جواب قطعی در این باره دست نیافته‌اند اما مشهود است که کافئین تأثیری مستقیم بر اعصاب مغز می‌گذارد و مانع از تأثیرپذیری سلول‌های مغز از این بیماری می‌شود .پارکینسون هنگامی به وجود می‌آید‌که تعدادی از سلول‌های مغز به طور اسرارآمیزی می‌میرند.

دانشمندان در آزمایشگاه این گروه از سلول‌های مغز موش‌ها را کشتند ، پیشرفت بیماری در موش‌هایی که در رژیم غذایی روزانه آن کافئینی معادل یک یا دو فنجان قهوه وجود داشت بسیار کند بود. اکنون محققان قصد دارند شیوه جدید را روی انسان بیازمایند و روند پیشرفت بارکینسون در بیمارانی که روزانه قهوه بیشتری می‌نوشندرا زیرنظر بگیرند.

اما در نهایت کافئین داروی موردنظر پزشکان نیست ، زیرا مصرف بیش از حد آن می‌تواند برای بدن بسیارمضر باشد. از این رو آنها قصد دارند با بررسی دقیق اثرگذاری کافئین بر سلول‌های مغز ، دارویی با عملکرد مشابه آن را بسازند تا سرانجام بشر از دام این بیماری پرتشویش رهایی یابد.

تکفارس آی آر

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

قرص بوپرونورفین عوارض جانبی موارد مصرف و منع دارویی
  1. راهکارهای داشتن خواب راحت شبانه و بدون اضطراب
  2. خوراکی های ظاهرا خوشمزه که برای سلامتی مضر هستند
  3. اگر شبانه به طور ناگهانی دچار معده درد شدید باید چه کنید
  4. زنجبیل چه خواصی برای سلامتی دارد
  5. کشیدن سیگار چه اثری بر زیبایی و شادابی شما میگذارد
  6. چه کار های باعث می شوند که دندان زودتر خراب شود

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب