خوردن چه خوراکی هایی قبل ورزش مضر است

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خوردن چه خوراکی هایی قبل ورزش مضر است

image خوردن چه خوراکی هایی قبل ورزش مضر است

شکلات پروتئینی

خوردن شکلات پروتئینی برای بعد از ورزش مناسب است. اما انتخاب مناسبی برای قبل از ورزش نیستند. این شکلات ها اغلب سرشار از قند هستند که بعد از مصرف افت قند خون را نیز به همراه دارند. این شکلات ها همچنین حاوی میزان زیادی پروتئین و در عین حال کربوهیدرات های کمی هستند که انرژی لازم برای انجام یک جلسه ی ورزشی را به بدن نمی رسانند. قبل از ورزش بهتر است محصولات انرژی زای حاوی غلات کامل و کم قند را انتخاب کنید.

ماست

بدون شک ماست یک میان وعده ی خوب و یکی از محصولات لبنی مفید است. ماست، پروتئین، فیبرها و میزان مناسبی پروبیوتیک به بدن می رساند که برای دستگاه گوارش مفید هستند. اما با این حال ماست نیز یک محصول لبنی است که با ورزش جور نیست. حتی اگر شما نسبت به محصولات لبنی حساس نباشید باز هم مصرف ماست امکان بروز کرامپ های عضلانی، ناراحتی و حتی اسهال را فراهم می سازد. به همین دلیل اکثر متخصصان حوزه ی سلامتی مصرف ماست قبل از ورزش کردن را توصیه نمیکنند. بهتر است مصرف آن را به بعد از ورزش موکول کنید. اگر نمی توانید از ماست دل بکنید بهتر است مصرف آن حداقل دو ساعت قبل از شروع جلسه ی ورزشی باشد.

تکفارس آی آر

سبزیجات

نمی توان از خواص فوق العاده ی سبزیجات برای سلامتی بدن چشم پوشی کرد. سبزیجات سرشار از فیبر و آب هستند که احساس سیری طولانی مدتی ایجاد کرده و مانع از ریزه خواری و مصرف مواد غذایی حاوی ارزش غذایی پایین می شوند. اما مصرف سبزیجات قبل از ورزش به دلیل فیبر زیاد می تواند مشکل ساز شود. متخصصان توصیه میکنند که از مصرف مواد غذایی سرشار از فیبر قبل از ورزش خودداری شود. چون فیبرها سرعت هضم غذا را افزایش می دهند. اگر شما میخواهید به جای اینکه زمانتان را در توالت سپری کنید روی تردمیل بدوید بهتر است مصرف سبزیجات را به بعد از جلسه ی ورزشی موکول کنید.

آووکادو

در سال های اخیر آووکادو جای خود را در بازار میوه باز کرده و شهرت زیادی در بین مردم پیدا کرده است. این میوه ی مفید سرشار از فیبر، پروتئین و مواد مغذی لازم برای بدن است. اما با این حال جزو مواد غذایی ممنوعه قبل از ورزش است. مصرف مواد غذایی چرب مانند آووکادو می تواند باعث ایجاد احساس بی حالی و سستی شود. نتایج پژوهش ها نشان می دهند که مواد غذایی سرشار از چربی میتوانند به میزان چشم گیری انرژی را کاهش داده و روند سوزاندن کالری های دریافتی و رشد توده ی عضلانی را حین جلسات ورزشی سخت میکنند. توصیه می کنیم که آووکادو و مواد غذایی مشابه آن را به بعد از جلسه ی ورزشی موکول کنید.

اسموتی ها

www.takfars.ir

اسموتی های میوه ها و سبزیجات جزو نوشیدنی های فوق العاده برای وعده ی صبحانه هستند. این نوشیدنی ها حاوی میزان زیادی فیبرها و برخی پروتئین های مورد نیاز بدن می باشند. اما اسموتی ها برای قبل از ورزش چندان مناسب نیستند. اگر چند ساعت قبل از ورزش اسموتی بنوشید درست زمان رسیدن به باشگاه و شروع به ورزش دلتان ضعف خواهد رفت. علاوه بر این اسموتی ها معمولاً سرشار از فیبر هستند که باعث ایجاد احساس ناراحتی دردستگاه گوارش می شوند. اگر در تهیه ی این نوشیدنی ها از شیر استفاده میکنید احتمال بروز استفراغ در صورت انجام ورزش های سنگین تر وجود دارد. بنابراین بهتر است اسموتی ها را در وعده ی صبحانه و یا اگر مایل بودید بعد از ورزش نوش جان کنید.

شکلات سیاه

شکلات سیاه یک ماده ی غذایی فوق العاده است و انرژی زیادی تولید میکند. چون حاوی قند و کربوهیدرات است که انرژی تولید کرده و برای ورزشکاران مناسب است. اما مشکل اکثر میان وعده هایی مانند شکلات این است که مصرف آن ها با افت قند خون همراه هستند. این مسئله نیز باعث ایجاد خستگی شده و شروع ورزش را سخت میکند. بنابراین بهتر است یک خوردنی مناسب تر که نیاز به زمان بیشتری برای هضم دارد و کم قند است انتخاب کنید.

نوشابه ها

همه ی ما می دانیم که نوشابه ها خوشمزه های مضری هستند. این نوشیدنی ها انتخاب های مناسبی برای قبل از ورزش محسوب نمی شوند به خاطر اینکه سرشار از قند بوده و افت قند خون را به همراه دارند. نوشابه ها همچنین گازدار هستند و حین ورزش معده را به هم میریزند. بهترین نوشیدنی قبل از ورزش همان آب است؛ چون باعث تأمین آب بدن شده و انرژی را کاهش نمی دهد

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

آیا خوردن کشمش برای خانم های باردار مجاز است و اثرات آن
  1. خواص جادویی چای سبز برای سلامتی انسان
  2. اگر شوهر مهربان میخواهید به او گردو بدهید
  3. بهترین جوان ساز پوست لامپ های ال ای دی
  4. قرص توپیرامات عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  5. درمان های ساده گرفتگی گوش در خانه
  6. آموزش نحوه تمرین با تردمیل برای سریع لاغر شدن

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات