خوردن روغن خردل با غذا چه فایده ای دارد

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خوردن روغن خردل با غذا چه فایده ای دارد

image خوردن روغن خردل با غذا چه فایده ای دارد

این روغن ضروری اشتهاآور است و در افزایش گرسنگی فرد نقش دارد. این هم می تواند یکی از عوارض جانبی محرک بودن آن بشمار آید. باعث تورم مخاط داخلی معده و روده شده و باعث تحریک گوارشی شده که در نتیجه احساس گرسنگی در فرد ایجاد میکند.

محرک

اسانس خردل یک محرک بسیار قوی بشمار می آید درست مثل روغن خردل. بخصوص در تحریک گردش خون ، هضم و دفع موثر است. این روغن اگر برای مصرف خارجی و ماساژ به کار برود ، جهت تحریک گردش خون بسیار خوب است. اثرات آن را از رنگ قرمز پوست می توان متوجه شد. همچنین با تحریک ترشح شیره معده و صفرا از کبد روند هضم و گوارش را تحریک میکند.

ضدباکتری

تکفارس آی آر

این روغن و اسانس خواص ضدباکتری دارند و به مبارزه با عفونت های باکتریایی موجود در روده بزرگ ، دستگاه گوارش و سیستم تولید مثل وادراری می پردازد. حتی زمانیکه برای استعمال خارجی مورد استفاده قرار گیرد می تواند عفونت های پوستی را درمان کند.

ضدقارچ

این روغن بعنوان یک داروی ضدقارچ عمل میکند و این به علت حضور آلیل ایزوتیوسیانات است که مانع رشد قارچ شده و همچنین باعث مهار گسترش عفونت می گردد.

دفع حشرات

با استعمال این روغن حشرات و برخی از حیوانات کوچکتر را از نزدیک شدن به خود دفع میکنید. به همین دلیل از اسانس خردل بعنوان دفع کننده حشرات استفاده می گردد.

www.takfars.ir

تقویت کننده مو

اثرات تحریک مو و حضور اسیدهای چرب نظیر اسید اولئیک و اسید لینولئیک در ترکیب با یکدیگر روغن خردل را جهت تقویت مو کارآمد میکنند. افزایش گردش خون در پوست سر در حالیکه اسیدهای چرب ریشه موها را تغذیه میکنند. بارها بارها گفته شده است که استفاده طولانی مدت از این روغن ممکن است سبب تغییر رنگ مو به قهوه ای گردد اما جهت تقویت مو و جلوگیری از ریزش آن بسیار مفید خواهد بود.

طبیعت گرم

طبیعت گرم این روغن باعث بروز خوش رویی و گرمی بدن می شود.این روغن سیستم های داخلی نظیر سیستم تنفسی را گرم کرده و از آن محافظت میکند بگونه ای که مانع تجمع خلط می شود. همچنین استعمال آن در فصل تابستان باعث گرم شدن بدن می گردد.

افزایش تعریق

زمانی که بصورت خوراکی یا برروی پوست از این روغن یا اسانس آن استفاده میکنید بدون شک میزان تعریق بدنتان افزایش پیدا میکند. در واقع غدد عرق را تحریک کرده و عرق بیشتری تولید شده و منافع سطح پوست بازتر می گردند. این ویژگی در کاهش درجه حرارت بدن و همچنین برای از بین بردن سموم ، نمک اضافی و آب از بدن مفید است.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

جینسینگ گیاهی مضر یا مفید برای سلامتی
  1. آیا پیاده روی بدون کفش و پاپوش برای سلامتی مفید است
  2. اگر استخر کثیف باشد باید چه کنیم و راهکارهای مفید
  3. آموزش نحوه مصرف مکمل های بدنسازی برای بار اول در ورزش
  4. نکات جالب و خواندنی درباره اهدای خون و فایده های آن
  5. تاثیرات جالب خوردن عسل قبل از خواب شبانه
  6. مقاله کامل درباره خواص دارچین

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات