خوردن روزانه خرما چه کمکی به سلامتی میکند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خوردن روزانه خرما چه کمکی به سلامتی میکند

image خوردن روزانه خرما چه کمکی به سلامتی میکند

خرما ۱۵ ماده معدنی و از جمله سلنیوم دارد که عاملی موثر در مبارزه با سرطان است و سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند.

خرما سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و یکی از غذاهای گیاهی مفید است. دارای مس، آهن، پتاسیم، منگنز، منیزیم، ویتامین ب، نیاسین، اسید پانتوتنیک و ریبوفلاوین است.

همچنین مقدار کافی ویتامین آ، ک، کاروتن، لوتئین و زیخانتین دارد. مقداز زیادی فیبر دارد که به خوبی بدن را در سم زدایی کمک میکند.

خرما ۲۳ نوع آمینو اسید دارد و اسیدهای چرب اشباع نشده مانند پالمیتولیک، اولئیک، لینولئیک، و لینولنیک اسید دارد. شما برای استفاده از مزایای خرما فقط کافی است که ۳ عدد آنرا در روز بخورید.

تکفارس آی آر

-با خوردن خرما انرژی لازم را بدست می آورید. وقتی در ساعت ۳ بعدازظهر دیگر انرژی ندارید، یک خرما بخورید.

فیبر موجود در خرما باعث می شود که انرژی حاصل از خرما بلند مدت باشد، و مثل شیرینیجات به یکباره میزان قند بدن را بالا نمی برد.

-خرما فیبر محلول به میزان زیاد دارد. فیبر محلول آب را به دستگاه گوارش شما می کشاند و به همین دلیل در صورت احساس سوء هاضمه توصیه می شود که چند عدد خرما بخورید.

جالب اینجاست که خرما برای اسهال نیز خوب است و به تعادل دستگاه گوارش کمک میکند. خوردن چند خرما به سرعت دل پیچه را بهبود می بخشد و باعث تقویت باکتریهای خوب در معده شما می شود.

-همانطور که گفته شد خرما سرشار از منگنز، مس، منیزیوم و سلینیوم است، و تحقیقات نشان می دهد که سلینیوم به جلوگیری از سرطان کمک میکند.

www.takfars.ir

خرما همچنین غذایی عالی برای استخوانهای شماست و جلوی پوکی استخوان را می گیرد. این به ویژه برای افراد مسن خوب است که به تدریج استخوانهای آنها سست می شود.

-کم خونی یک بیماری بسیار شایع است که نتیجه رژیم غذایی معمول در جوامع امروزی است. خرما سرشار از آهن است و غذای خوبی برای متعادل کردن آن در بدن می باشد. به همین دلیل بیماران مبتلا به کم خونی میتوانند با خوردن خرما انرژی لازم در طول روز را بدست آورند.

-شواهد زیادی در دست است که خرما برای قلب شما خوب است، بخصوص اگر از شب قبل آنرا خیس کنید و صبح اول وقت آنرا له کرده و بخورید.

مقدار زیاد پتاسیم در خرما برای قلب شما عالی است و خطر سکته قلبی و دیگر بیماریهای مربوط به قلب را کاهش می دهد.

ما می دانیم که خرما به کاهش ال.دی.ال (کلسترول بد) در بدن کمک میکند، و این کلسترول یکی از عوامل اصلی در حمله های قلبی است.

-خرما همچنین مقدار زیادی گوگرد طبیعی دارد، که در کاهش حساسیت ها در بدن موثر است. در یک تحقیق که در سال ۲۰۰۲ به چاپ رسیده، گوگرد طبیعی ترکیبی است که در درمان تعدادی از حساسیت های حاد بکار می رود.

در انتخاب خرما، همیشه به تازگی و گوشتی بودن آن توجه کنید. خرماهای له شده، سفت و یا بدبو را نخرید.

اگر خرما را در یخچال بگذاری، می توانید حتی برای یکسال نیز آن را نگهداری کنید. خرمای تازه را در ظرف در بسته در یخچال بگذارید تا برای ۸ ماه تازه بماند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

همیشه احساس نفخ دارم راه درمان چیست
  1. خوراکی هایی که شما را از خستگی مزمن روزانه نجات می دهند

  2. مصرف زیاد نمک تا چه اندازه برای سلامتی خطرناک است

  3. نوشیدن روزانه چای گل سرخ برای سلامتی و زیبایی چه اثری دارد

  4. مصرف روزانه کنجد برای سلامتی مفید است یا مضر

  5. ورزشکاران به چه مقدار کربوهیدارت روزانه نیاز دارند

  6. آیا مصرف بیش از حد آهن برای سلامتی مضر است و چرا

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات