خوردن آب و غذا در ظرف های سفالی چه تاثیری بر سلامتی دارد

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خوردن آب و غذا در ظرف های سفالی چه تاثیری بر سلامتی دارد

image خوردن آب و غذا در ظرف های سفالی چه تاثیری بر سلامتی دارد

▪ ظرف سفالی طبیعی و غیر سمی است و بخار را در خود نگه می دارد. همچنین مواد مغذی محلول در آب را نیز در خود حفظ میکند. ظرف سفالی گرما را در خود حفظ می‌کند و سازگار با محیط‌ زیست است.

▪ در ظروف فلزی مانند آلومینیم، نیکل و کروم، احتمال نشت فلز به مواد غذایی وجود دارد؛ درحالی‌ که این خطر در ظروف گلی وجود ندارد. همچنین، پخت‌وپز در سفال باعث حفظ بسیاری از مواد مغذی خوراکی ها می شود.

▪ مصرف آب نگهداری شده در ظرف یا بطری پلاستیکی به دلیل وجود مواد شیمیایی مانند BPA برای بدن مضر است. درحالی‌که ظروف سفالی این مشکل را ایجاد نمی‌کند. از طرفی، آبی که در ظروف سفالی نگهداری می‌شود، دارای طعم طبیعی است.

▪ نتایج برخی از مطالعات نشان می دهد که آب ذخیره‌شده در ظروف پلاستیکی باعث کاهش سطح هورمون تستوسترون در بدن می‌شود، درحالی‌که آب نگهداری شده در ظروف سفالی به حفظ هورمون تستوسترون کمک میکند و درنتیجه باعث بهبود روند سوخت‌وساز بدن می‌شود.

تکفارس آی آر

▪ سفال قلیایی است و سطح pH آب را حفظ می‌کند. درواقع، وقتی غذاهای اسیدی در ظروف سفالی پخته می‌شود، طبیعت قلیایی ظروف سفالی کمی طبیعت اسیدی را خنثی می‌کند. به‌این‌ترتیب، باعث حفظ سلامت بدن و دستگاه گوارش می‌شود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

خوردن خرما چه فایده ای برای زنان باردار دارد
  1. آیا دوش گرفتن با آب سرد کار درستی است و مزایای آن
  2. چه بخوریم که خوب تمرکز داشته باشیم
  3. خوراکی هایی که خوردن آنها شکم و پهلو را کوچک میکند
  4. سه ترفند کوچک برای خوش اندام شده خانم ها
  5. ضررهایی که خوردن غذای سوخته برای بدن دارد
  6. آیا عطسه ناگهانی بعد از غذا خوردن خطرناک است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات