تک فارس

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

محصولات جدید

محصولات معتبر قیمت ۱۰۹۰۰۰ تومان

رینگ لایت سلفی موبایل

محصولات معتبر قیمت ۷۹۰۰۰ تومان

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل MG2

محصولات معتبر قیمت ۲۹۰۰۰ تومان

کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go

محصولات معتبر قیمت ۶۹۰۰۰ تومان

کیف پول و موبایل میلانو

تک فارس
پزشکی سلامتی

خوراکی و ورزش های صد در صد تضمینی آب کردن پهلو

image خوراکی و ورزش های صد در صد تضمینی آب کردن پهلو

Leg Flutters

ورزش یکی از با اهمیت‌ترین فاکتورها در ازبین بردن سریع چربی‌های دور کمر است. تمرین قیچی پا برای این منظور مناسب است. این تمرین باعث قوی شدن کمر و پشت شده که می‌تواند شکم را سفت کرده و چربی دور کمر را حذف کند.

برای انجام حرکت قیچی پاها، بر روی یک نیمکت رو به سینه دراز بکشید، سر را بالا بگیرید و دست‌ها را از آرنج خم کنید و برای حفظ تعادل لبه صندلی را بگیرید. برای شروع هر ۲ پا را از زمین از زمین جدا کنید. سپس به صورت متوالی و تناوبی پاها را به صورت حرکت قیچی در هوا بالا و پایین ببرید. این حرکت را ۳۰ ثانیه انجام دهید و بعد از کمی استراحت تمرین را ۳ ست تکرار کنید.

Twisting Crunches

تکفارس آی آر

image خوراکی و ورزش های صد در صد تضمینی آب کردن پهلو

بر روی زمین دراز بکشید، دست‌ها پشت سر و پاها بر روی زمین قرار بگیرند. حالت تمرین کرانچ را به خود بگیرید. پای چپ را از زمین بلند کنید و سعی کنید با آرنج دست راست زانوی پای چپ را لمس کنید. این تمرین عضلات اطراف کمر و چربی‌های اضافی را به کار می‌گیرد. به صورت تناوبی تمرین را در ست ست متوالی با ۱۲ تکرار انجام دهید.

Standing Trunk Twist

چرخش تنه آسان است. تمام کاری که باید انجام دهید این است که مستقیم بایستید، پاها به اندازه عرض شانه باز باشند. زانوها آرام و آزاد باشند. تنه را به سمت راست بچرخانید. در حین چرخش پاها و لگن باید ثابت باشند. برای چالش بیشتر می‌توانید وزنه، دمبل یا توپ طبی را در دستان بگیرید. این حرکت را ۲۵ تکراربرای هر سمت بدن انجام دهید.

Leg Lifts

www.takfars.ir

بالا آوردن پا برای چربی دور کمر بسیار مؤثر است. این تمرین را به چندین روش مختلف می‌توانید انجام دهید. به پشت بر روی زمین دراز بکشید و پاها را از جلو بالا آورید یا به بغل خوابیده و پا را از طرفین بالا آورید. تمام این حرکات در رفع چربی‌ دور کمر مفید هستند.

چهار دست و پا بر روی زمین قرار بگیرید. یک پا را از زمین بلند کرده و به سمت عقب و بالا ببرید. سپس پا را به وضعیت شروع برگردانید. حرکت را ۱۰ تکرار برای هر پا انجام دهید.

Standard Crunch

تمرین کرانچ استاندارد اکثر عضلات شکم بخصوص مایل شکمی را به چالش می‌کشد. به پشت روی زمین دراز بکشید، بدن آرام و بدون هیچ کشش اضافی باشد. تمرین را آرام شروع کنید. کرانچ در ابتدا سخت و دردناک است اما با تمرین مداوم و پیشرفت تدریجی قدرت کلی بدن، این حرکت برای شما آسان و آسان‌تر می‌شود. این تمرین را ۳ ست با ۱۰ تکرار انجام دهید.

Jogging

جاگینگ تمرینی فوق‌العاده برای تراشیدن باسن و کمر است. دویدن پاها و سرینی‌ها را به کار می‌گیرد که در نهایت موجب کوچک شدن کمر شده و از شر بافت‌های نرم اطراف کمر خلاص می‌شوید. به آرامی دویدن را شروع کنید به ویژه اگر به دویدن عادت ندارید.

Bicycling

اگر به دویدن عادت ندارید یا با آن غریبه هستید، دوچرخه سواری جایگزینی مناسب برای دویدن است. شما به خوبی می‌توانید دوچرخه سواری را برای مدتی طولانی انجام دهید. دوچرخه سواری باعث تقویت ران‌ها و باسن و دفع چربی‌های اضافی بدن می‌شود.

نوشیدن آب بیشتر

در چالش رفع چربی‌ دور کمر بسیاری از ترفندها خیلی آسان هستند. برای مثال نوشیدن آب بیشتر در طول روز یکی از راه‌های خلاص شدن از چربی دور کمر است زیرا آب سالم‌ترین نوشیدنی نسب به دیگر نوشیدنی‌ها است. نوشیدن آب از باد کردن شکم جلوگیری کرده که تأثیر مثبتی بر چربی اطراف شکم و دور کمر دارد.

تک فارس

رژیم غذایی سالم

اگر درصدد خلاص شدن از چربی اطراف کمر هستید رژیم غذایی خوب ضروری است. گوشت، سبزیجات و میوه‌جات با قند کم مصرف کنید و از شکر و کربوهیدرات‌های بد دوری کنید. در چالش رهایی ازچربی‌های دور کمر تغذیه سالم و کامل از اهمیت زیادی برخوردار است.

حجم مناسب وعده‌های غذایی

به منظور رعایت تغذیه سالم باید یاد بگیرید حجم وعده‌های غذایی را کنترل کنید. با متعادل کردن غذای ورودی دیگر غذای اضافی نمی‌خورید و شروع به تراشیدن باسن و چربی‌های دورکمر می‌کنید.

چند کار را با هم انجام ندهید

چند کار همزمان در جامعه امروزی بسیار باب شده است اما زمان کافی و آرامش لازم برای صرف غذا برای شما نمی‌گذارد. اگر شما اکثراً در هنگام تماشای تلویزیون یا صحبت با تلفن همراه غذا می‌خورید احتمال اینکه اضافه روی کنید زیاد هست و حتی از صرف غذای خود لذت نمی‌برید. آرام و بدون حواس پرتی غذا بخورید تا از غذای خود لذت ببرید و زیاده‌روی نکنید.

ثبت غذاهای مصرفی روزانه

شاید صدها بار این حرف را شنیده باشید که در طول شبانه روز هرچه می‌خورید را ثبت کنید اما دلیل این کار چیست؟ ثبت غذاها و نوشیدنی‌های مصرفی در طول روز باعث می‌شود شما رژیم غذایی خود را کنترل و نظارت کنید و همچنین الگوهای تغذیه‌ای خود را شناسایی کنید و نکات اشتباه و غلط آن را اصلاح کنید و یا تعادل لازم در رژیم غذایی خود برقرار کنید.

هشدار مهم: موارد توصیه شده درمانی در این نوشته صرفا برای مشکلات ساده می باشد، در صورت داشتن مشکل پزشکی جدی یا هر نوع حساسیت، لطفا قبل از هر اقدامی حتما به پزشک مراجعه کنید.

  1. چکار کنیم وقتی در خانه هستیم مواد آلرژی زا کمتر اذیت کنند
  2. بهترین و سریع ترین راه برای از بین بردن گودی کمر
  3. قرص موکلوبماید عوارض جانبی موارد مصرف و منع دارویی قرص
  4. پودر قابل تزریق اولتیوا عوارض جانبی موارد مصرف و منع دارویی
  5. آیا سرماخوردگی با ویتامین ث واقعا خوب می شود
معنی جفت شدن ساعت و دقیقه در زمان های مختلف چیست

مطالب محبوب

محصولات جدید

محصولات معتبر قیمت ۱۰۹۰۰۰ تومان

رینگ لایت سلفی موبایل

محصولات معتبر قیمت ۷۹۰۰۰ تومان

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل MG2

محصولات معتبر قیمت ۲۹۰۰۰ تومان

کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go

محصولات معتبر قیمت ۶۹۰۰۰ تومان

کیف پول و موبایل میلانو

مطالب پربازدید