خوراکی های مناسب برای رفع خستگی سریع روزانه

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خوراکی های مناسب برای رفع خستگی سریع روزانه

image خوراکی های مناسب برای رفع خستگی سریع روزانه

▪ تخم شربتی

دانه‌های تخم شربتی سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ بوده و برای تقویت مغز عالی هستند، این ویژگی می‌تواند به برطرف کردن احساس خستگی و هشیار کردن کمک نماید. اما خواص تخم شربتی همین جا تمام نمی‌شود: این دانه‌های کوچک و ریز می‌توانند ده برابر وزن خودشان آب جذب کنند که این خودش باعث تسریع گوارش، حفظ آب بدن و در نتیجه احساس هشیاری می‌شود. می‌توانید دانه‌های تخم شربتی را به انواع اسموتی‌های صبح‌تان اضافه کنید.

▪ بلغورجو دوسر

یک کاسه بلغور جو دوسر، همچنان یکی از بهترین چیزهایی است که می‌توانید صبح‌ها بخورید چون به خاطر شاخص پایین گلیسمیک (معیاری که نشان می‌دهد بدن با چه سرعتی کربوهیدرات را جذب کرده و به سوخت تبدیلش می‌نماید)، نیروبخش و انرژی‌زا است.

تکفارس آی آر

بلغور جودوسر، آهسته سوخت می‌شود بنابراین تمام صبح منبع خوب انرژی برای شماست و نمی‌گذارد افت انرژی داشته باشید و مثل قهوه‌های شیرین فورا با کمبود انرژی مواجه‌تان نمی‌کند.

▪ آب

بله، آب خالص و سالم اول از همه کمکتان می‌کند زودتر بیدار شوید. حتی کم آبی خفیف هم می‌تواند سبب شود احساس کنید گیج و منگ هستید چون بدنتان آب کافی برای انجام عملکردهای طبیعی‌اش را ندارد. واقعیت این است که بیشتر ما صبح زود تا حدودی کم آب هستیم، بنابراین نوشیدن آب کافی تفاوت زیادی در حس و حال ما ایجاد می‌کند. اگر اواسط بعدازظهر پشت میز کارتان احساس خواب آلودگی کردید، سراغ قهوه و چای نروید و در عوض آب بنوشید.

▪ سرکه سیب طبیعی

هیچ اطلاعات علمی وجود ندارد که چرا سرکه سیب باعث هشیاری می‌شود، اما نوشیدن ترکیبی از سرکه سیب و آب و عسل هر روز صبح، شیوه‌ای قدیمی و همیشگی است که خیلی‌ها به آن اعتقاد دارند. گفته می‌شود نوشیدن این معجون، انرژی‌زا بوده، گیجی را از سر می‌پراند و به طور کلی موجب سلامتی می‌شود. شاید هم این فقط یک باور عوامانه باشد اما اگر حس خوبی به شما می‌دهد دلیلی وجود ندارد که آن را ننوشید، فقط زیاده‌روی نکنید چون اسید آن می تواند گلو و سیستم گوارشتان را تحریک کند.

www.takfars.ir

▪ سبزیجات برگدار

خوردن سبزیجات تازه و ارگانیک یکی از بهترین راه‌های بالا بردن سطح انرژی است. زیرا این سبزی‌جات حاوی مقادیر زیادی ویتامین‌های گروه ب بوده و به بدن در تبدیل غذا به انرژی کمک می‌کنند. می‌توانید با ترکیب این سبزی‌جات، سالادی برای صبحانه تهیه کرده یا اسموتی‌شان را انتخاب کنید.

▪ چای نعناع فلفلی

پژوهشگران دریافته‌اند رایحه‌ی نعناع فلفلی، هشیاری را افزایش داده و از خستگی و خواب آلودگی می‌کاهد. به جای قهوه، با بخار خوشبوی چای نعناع فلفلی هشیار و بیدار شوید، یا ساعت سه بعدازظهر که خواب آلوده شدید، یک آدامس نعناع فلفلی بجوید.

▪ تخم مرغ

ممکن است شایعاتی شنیده باشید که تخم مرغ برای شما بد است، اما این طور نیست. در حقیقت، تخم مرغ یکی از بهترین انتخاب‌ها برای صبحانه محسوب می‌شود چون زرده آن حاوی پروتئین فراوانی است که در تمام روز انرژی ادامه‌دار به شما می‌دهد. تخم مرغ آب پز، نیمرو یا عسلی، فرقی نمی‌کند کدام مدلش را بخورید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

ترفندهای سریع درمان سرماخوردگی فقط در یک روز
  1. کدام بهتر و سالم تر است برنج سفید یا برنج قهوه ای
  2. کدام روش پختن غذا از بقیه مضر تر است
  3. علت صداهای ناگهانی و ناهنجار در معده و شکم چیست و راه درمان
  4. اگر نسبت به ورزش کردن بی انگیزه هستیند انگیزه های شما اینجاست
  5. مقاله ای کامل در توضیح خواص کامل نوشیدنی چای
  6. داروی دیکلوفناک را خودسرانه مصرف نکنید عوارض خطرناک این قرص

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات