خوراکی های لاغر کننده و آب کننده چربی از دیدگاه سنتی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خوراکی های لاغر کننده و آب کننده چربی از دیدگاه سنتی

image خوراکی های لاغر کننده و آب کننده چربی از دیدگاه سنتی

نمی توان یک دمنوش واحد را برای همه افراد تجویز کرد.دمنوش هایی که میتوانند برای بدن مفید واقع شوند و از تجمع چربی و بروز اضافه وزن در افراد جلوگیری کنند، دمنوش بارهنگ بهترین دارو برای دستگاه گوارش محسوب می شود که سبب رسوب زدایی از لوله گوارش می شود.

افراد دچار اضافه وزن و چاقی میتوانند هفته ای سه تا چهار مرتبه از دمنوش بارهنگ استفاده کنند، میزان استفاده از این دمنوش در اشخاص لاغر به یک تا ۲ بار در هفته کاهش پیدا میکند.

خاکشیر نیز یکی دیگر از گیاهانی است که در برقراری تعادل ماده غذایی و جذب آن نقش موثری ایفا میکند، بنابراین در صورتی که افراد دمنوش بارهنگ و خاکشیر را به صورت منظم در رژیم غذایی خود مصرف کنند هرگز دچار اضافه وزن نمی شوند.

نوشیدن دمنوش چای سیاه همراه با لیمو عمانی سیاه نیز سبب تعادل وزن بدن، تسکین سیستم اعصاب مرکزی و تقویت کبد و قلب می شود.

تکفارس آی آر

▪نوشیدن دمنوش به لیمو همراه با بادرنجبویه و عناب نیز با برقراری تعادل بین سه عضو رئیسه بدن( قلب، مغز و کبد) تاثیر چشمگیری در تعادل وزن بدن ایفا میکند که برای تهیه این دمنوش به ازای هر یک نفر باید سه قاشق غذا خوری به لیمو را با نصف قاشق غذاخوری بادرنجبویه به همراه پنج تا هفت عدد عناب را در قوری محتوی ۲ لیوان آب دم کنند و پس از تبخیر شدن نصف این محلول آن را صاف کنند و سپس بنوشند.

▪ نوشیدن دمنوش سیب( چای سیب) نیز سبب رسوب زدایی مجاری عروقی بدن می شود، مصرف دمنوش گلابی( چای گلابی) نیز از افزایش جذب اسیدهای چرب حاصل از جذب اول جلوگیری میکند و تنها به اسید های چرب مفید اجازه جذب می دهد که استفاده از دمنوش سیب و گلابی در مبتلایان به کبد چرب توصیه می شود.

▪مصرف دمنوش نعناع وحشی نیز سبب بهبود التهابات لوله گوارش می شود، بنابراین مبتلایان به مشکلات گوارشی(کولیت، التهاب معده و زخم معده) باید ۳۰ دقیقه پیش از غذا این دم کرده را بنوشند.

▪مصرف گل بابونه شیرازی به خصوص در افراد میانسال و سالمند مبتلا به دیابت

این دمنوش ضددرد و التهاب استخوان است و روند تسریع طبع و مزاج انسان به سمت سردی را کاهش می دهد.

www.takfars.ir

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور رژیم غذایی سالم و درستی داشته باشیم
  1. تاثیر نخوردن ویتامین ها بر روی پوست صورت
  2. چه چیزهایی چربی بدن را سریع تر آب میکنند
  3. طرز تهیه بهترین و ساده ترین معجون چربی سوز قوی
  4. چه مدل خواب برای تسکین کدام دردها مفید است
  5. خطرات و فایده های استفاده از چای کیسه ای فوری
  6. چطور صبح زود که بیدار میشوید سرحال باشید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات