خوراکی های لاغر کننده و آب کننده چربی از دیدگاه سنتی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خوراکی های لاغر کننده و آب کننده چربی از دیدگاه سنتی

image خوراکی های لاغر کننده و آب کننده چربی از دیدگاه سنتی

نمی توان یک دمنوش واحد را برای همه افراد تجویز کرد.دمنوش هایی که میتوانند برای بدن مفید واقع شوند و از تجمع چربی و بروز اضافه وزن در افراد جلوگیری کنند، دمنوش بارهنگ بهترین دارو برای دستگاه گوارش محسوب می شود که سبب رسوب زدایی از لوله گوارش می شود.

افراد دچار اضافه وزن و چاقی میتوانند هفته ای سه تا چهار مرتبه از دمنوش بارهنگ استفاده کنند، میزان استفاده از این دمنوش در اشخاص لاغر به یک تا ۲ بار در هفته کاهش پیدا میکند.

خاکشیر نیز یکی دیگر از گیاهانی است که در برقراری تعادل ماده غذایی و جذب آن نقش موثری ایفا میکند، بنابراین در صورتی که افراد دمنوش بارهنگ و خاکشیر را به صورت منظم در رژیم غذایی خود مصرف کنند هرگز دچار اضافه وزن نمی شوند.

نوشیدن دمنوش چای سیاه همراه با لیمو عمانی سیاه نیز سبب تعادل وزن بدن، تسکین سیستم اعصاب مرکزی و تقویت کبد و قلب می شود.

تکفارس آی آر

▪نوشیدن دمنوش به لیمو همراه با بادرنجبویه و عناب نیز با برقراری تعادل بین سه عضو رئیسه بدن( قلب، مغز و کبد) تاثیر چشمگیری در تعادل وزن بدن ایفا میکند که برای تهیه این دمنوش به ازای هر یک نفر باید سه قاشق غذا خوری به لیمو را با نصف قاشق غذاخوری بادرنجبویه به همراه پنج تا هفت عدد عناب را در قوری محتوی ۲ لیوان آب دم کنند و پس از تبخیر شدن نصف این محلول آن را صاف کنند و سپس بنوشند.

▪ نوشیدن دمنوش سیب( چای سیب) نیز سبب رسوب زدایی مجاری عروقی بدن می شود، مصرف دمنوش گلابی( چای گلابی) نیز از افزایش جذب اسیدهای چرب حاصل از جذب اول جلوگیری میکند و تنها به اسید های چرب مفید اجازه جذب می دهد که استفاده از دمنوش سیب و گلابی در مبتلایان به کبد چرب توصیه می شود.

▪مصرف دمنوش نعناع وحشی نیز سبب بهبود التهابات لوله گوارش می شود، بنابراین مبتلایان به مشکلات گوارشی(کولیت، التهاب معده و زخم معده) باید ۳۰ دقیقه پیش از غذا این دم کرده را بنوشند.

▪مصرف گل بابونه شیرازی به خصوص در افراد میانسال و سالمند مبتلا به دیابت

این دمنوش ضددرد و التهاب استخوان است و روند تسریع طبع و مزاج انسان به سمت سردی را کاهش می دهد.

www.takfars.ir

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

میوه های مفید و خوب برای سلامتی بدن چیست
  1. آیا پنیر فرانسوی کممبر پینر سالم و دارای خاصیتی می باشد
  2. تاثیرات جالب خوردن خاک شیر برای پوست و سلامتی
  3. آشنایی با طب فشاری چینی بر روی زیبایی و سلامتی بدن
  4. دم کرده و دانه هل چه خواصی برای سلامتی دارد
  5. نشانه های مشخص زخم معده چیست و راه درمان
  6. مضرات نوشابه های خوشمزه برای سلامتی آدم ها

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات