image خوراکی های حاوی کلسیم که تا بحال نمی دانستید

لوبیا سفید: یکى از موادى که باید حتما به رژیمتان اضافه کنید لوبیاى سفید است که مى توان آن را بصورت سرد و داخل سالاد یا پاستا همراه با سبزى هاى مختلف اضافه کرد. لوبیاى سفید نه تنها منبع سرشار از کلسیم است بلکه مقادیر زیاد آهن را نیز دارا مى باشد.

کلم پیچ: کلم سفید داراى بیشترین مواد مغذى به ازاى هر کالرى در بین سایر مواد غذائى مى باشد و حتى در مقایسه با شیر هم از میزان کلسیم بیشترى برخوردار هست. ترکیب کلم پیچ، زرد آلو و آووکادو یک سالاد فوق العاده براى فصل بهار را تشکیل مى دهد.

تن ماهى سالمن: گوشت سالمن به تنهایی عالى ست، اما بیشترین مقدار کلسیم این ماهى درون استخوان آن جمع شده، اما تعجب نکنید، اگر قبلا تن ماهى سالمن نخورده اید باید بدانید که استخوان هاى آن در فرایند کنسرو شدن بسیار نرم مى شوند و به راحتى قابل خوردن و گوارش هستند.

لوبیا چشم بلبلى: نصف فنجان لوبیاى چشم بلبلى حاوى ١٨۵ میلى گرم کلسیم و مقادیر زیادى پتاسیم مى باشد. شما در دستور غذاهاى بسیارى مى توانید از این نوع لوبیا استفاده کنید.

پرتقال: آب پرتقال سرشار از کلسیم است اما خود این میوه در یک سایز معمولى حاوى ۶۵ میلى گرم کلسیم است. پس دفعه ى بعدى که پرتقال مى خورید فقط ویتامین C آن را در نظر نگیرید.