خواص جالب گوشت شتر مرغ برای سلامتی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خواص جالب گوشت شتر مرغ برای سلامتی

image خواص جالب گوشت شتر مرغ برای سلامتی

ران و سینه بخش‌های اصلی گوشت شترمرغ را تشکیل می‌دهند. از یک شترمرغ ۱۲ ماهه با وزن ۱۰۰ کیلوگرم، لاشه‌ای با وزن ۶۰ کیلوگرم به دست می‌آید که ۲۱‌ کیلوگرم گوشت درجه یک، ۱۴ کیلوگرم گوشت درجه دو و مابقی استخوان و چربی خواهد‌ بود.

با اینکه طعم و ساختار گوشت شترمرغ به گوشت گوساله شبیه است، اما دو سوم چربی کمتری نسبت به آن دارد و به دلیل سطح کلسترول پایین و پروتئین و آهن بالا، گوشت این پرنده به عنوان یک جانشین رضایت‌بخش برای گوشت قرمز، خریداران زیادی را به خود جلب کرده است.

گوشت شتر مرغ به عنوان یکی از کم‌چرب‌ترین و سالم‌ترین گوشت های قرمز موجود در بازار است.جالب است بدانید کالری، کلسترول و چربی گوشت شتر مرغ از گوشت مرغ و بوقلمون پایین تر است.رنگ این گوشت مانند گوشت گاو قرمز می باشد، اما خصوصیات آن بیشتر شبیه به گوشت مرغ است.

مناسب برای بیماران قلبی و سالمندان

تکفارس آی آر

کم بودن چربی بین ماهیچه‌ای گوشت شترمرغ یکی از خواص مهم آن به شمار می‌رود، لذا مصرف متعادل آن برای افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند یا از بیماری قلبی – عروقی رنج می‌برند، مفیدتر از گوشت گاو و گوسفند است. اسیدهای چرب غیراشباع موجود در بافت‌های شترمرغ ۳۰ درصد مجموع اسیدهای چرب را تشکیل می‌دهد، هرچند که میزان بیشتری از این نوع اسیدهای چرب نیز قابل حصول است که یکی از مزیت‌های این گوشت در مقایسه با گوشت گاو و گوسفند است.

با توجه به اینکه میزان اسیدهای چرب غیراشباع موجود در گوشت جوجه ۱۹ درصد و در گوشت گاو ۵ درصد کمتر از گوشت شترمرغ است، بالا بودن نسبی میزان اسید چرب امگا – ۳ در گوشت شتر مرغ (۳/۸ درصد) یک مزیت خوب به منظور ادامه انگیزه تولید آن محسوب می‌شود.

در انسان استفاده از اسید چرب امگا – ۳ تأثیرات مفیدی در کاهش بیماری‌های قلبی – عروقی داشته و برای رشد و نمو مؤثر است، به نظر می‌رسد که این اسید چرب در مقایسه با اسید چرب غیراشباع امگا-۶ تأثیرات مفیدی در جلوگیری از لخته شدن عروقی دارد. اکثر جیره‌های غذایی افراد از لحاظ اسیدهای چرب امگا-۳ کمبود دارند.

این مزایا به همراه میزان بیشتر اسید چرب امگا-۳ در گوشت شترمرغ باعث شده که این گوشت انتخاب ارجحی برای بیماران قلبی– عروقی و سالمندان در مقایسه با گوشت گاو و گوسفند باشد تا با اطمینان بیشتری بتوانند نیازهای پروتئینی خود را برطرف سازند.

گوشت هضم پذیر و نرم

www.takfars.ir

گوشت شترمرغ عضلانی بوده و به راحتی از استخوان بافت رابط جدا می‌شود. اگرچه به خاطر طعم و رنگ قرمزش با گوشت گاو قابل مقایسه است، اما گوشت شترمرغ به تردی گوشت مرغ است و دارای فیبرهای ماهیچه‌ای کوتاه است. در مقایسه با انواع گوشت‌ها هضم‌‌پذیر و نرم‌تر است و احتیاج به زمان پخت بالایی ندارد…

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور در زمستان روی یخ و برف مطمئن راه برویم
  1. چای زردچوبه چه خواصی دارد و طرز تهیه آن

  2. اطلاعات جالب علمی و روش های درمان بیماری سنگ کلیه

  3. خواص میوه انبه برای سلامتی بدن

  4. معرفی مفیدترین ادویه های دارای خواص دارویی و درمانی

  5. برگ مو یا برگ درخت انگور چه خواصی برای سلامتی دارد

  6. روش های جالب تعیین پسر یا دختر بودن نوزاد قبل از تولد

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات