image خواص جالب خیار که تا بحال نمی دانستید

خواص آب خیار

آشامیدن آب خیار در رفع اکثر تب های شدید،

تسکین حرارت خون وصفرا، ازبین بردن التهاب معده،

پاک کردن کبد،

دفع سنگ کلیه و مثانه و همچنین بهبود یرقان سودمند است.

اگر روزی یک عدد خیار بخورید از سرما خوردگی در فصل پاییز و زمستان در امان هستید و برای از بین بردن صفرا و اسید خون از خیار دارای تخم زرد، کاملا رسیده و بدون نمک استفاده می شود.

خیار برطرف کننده غصه و افسردگی است و با حلقه حلقه کردن خیار و قرار دادن آن روی پوست می توان برای از بین بردن چین و چروک و چربی پوست و همچنین حفظ لطافت و تازگی آن استفاده کرد و ضماد خیار برای خارش، اگزاما و تحریکات جلدی پوست بسیار موثر است.

خوردن خیار قبل از غذا را در هضم مواد عذایی بسیار موثر است کسانی که مشکل معده، رماتیسم، زخم روده و اثنی عشر، ورم کلیه و سنگ کلیه دارند باید از خوردن خیار شور بپرهیزند.

برای جلوگیری از نفخ بهتر است بعد از خوردن خیار عرق نعنا یا مقداری آب جوش همراه نبات بخورید و کسانی معده ضعیف دارند و دچار سوء هاضمه هستند بهتر است خیار را همراه عسل یا مویز بخورند.

برای از بین بردن یبوست در دوران بارداری مصرف خیار توصیه می شود و همچنین خوردن پوست خشک خیار سبز زایمان را آسان میکند و لازم به ذکر است زنان حامله قبل از درد باید از مصرف خیار خود داری کنند.

خواص خیار

از آنجایی که میوه خیار دارای ویتامین های آ، سی و انواع ویتامین ب و همچنین حاوی کلروفیل، اسید فولیک، منیزیم، فسفر، پتاسیم، روی، منگنز،کلسیم و سلولوز است، توصیه می شود در طول روز حداقل یک خیار بخوریم.

خیار خنک کننده بدن و تسکین دهنده عطش است این میوه برای مبتلایان به سوزش و بند آمدن ادرار بسیار مفید بوده و با

توجه به خاصیت حل کنندگی اسید اوریک و اورات در درمان نقرس نقش مهمی دارد.

خیار تصفیه کننده طبیعی خون است، خوردن، بوییدن و مالیدن میوه خیار به پیشانی در رفع سردرد و قطره قطره ریختن آب

خیار در بینی و بوییدن آن جهت از بین بردن گرفتگی، بی حوصلگی و کم خوابی مفید است.

خیار و تخم خیار برای درمان دیابت و بیماری های قندی بسیار مفید است، از ورقه خیار برای رفع قرمزی چشم استفاده می شود و اگر این میوه همراه غذا در سالاد خورده شود، به درمان یبوست کمک میکند.