خواص جادویی پسته در درمان بیماری های دستگاه گوارش

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خواص جادویی پسته در درمان بیماری های دستگاه گوارش

image خواص جادویی پسته در درمان بیماری های دستگاه گوارش

میکروب های مجرای گوارش نقش مهمی در سلامت میزبان یعنی انسان ایفا میکنند. اصلاح این محیط میکروبی برای حفظ سلامت دستگاه گوارش و همچنین سلامت کلی بدن ضروری است و بر اساس مطالعات، پسته سطح باکتری های مفید موجود در دستگاه گوارش را تغییر داده و از این طریق سلامت این سیستم را بهبود می بخشد.

پسته دارای خواص پری بیوتیک است. پری بیوتیک ها ترکیبات غذایی غیر قابل هضم مانند فیبرهای غذایی هستند که در مجرای گوارش باقی مانده و به عنوان منبع غذایی باکتری های روده به مصرف می رسند.

غذاهای با خواص پری بیوتیک رشد و یا فعالیت باکتری های سودمند دستگاه گوارش را افزایش داده و با بهبود تعادل میکروبی روده بزرگ، تاثیرات مثبتی بر سلامت بدن دارند.

پسته همچنین حاوی ترکیبات شیمیایی ویژه ای است که تعادل میکروبی روده را بهبود می بخشند.

تکفارس آی آر

تاثیر پسته در بهبود تعادل میکروبی روده از بادام قوی تر است. ب

نابراین می توان گفت که مغزها به ویژه پسته به دلیل دارا بودن فیبر و سایر ترکیبات پری بیوتیک نقش مهمی در بهبود تعادل میکروبی روده ایفا میکنند.

۱ انس (۲۸.۳۵ گرم) پسته معادل ۴۹ عدد پسته و حاوی ۱۶۰ کالری انرژی می باشد که ۳ گرم فیبر (۱۲ درصد مقدار توصیه شده روزانه) را تامین میکند.

فیبر موجود در این مقدار پسته از فیبر ۱ واحد نان گندم (یک کف دست نان) بیشتر است. همچنین پسته منبع خوب ویتامین B6، مس، منگنز، فسفر و ویتامین B1 (تیامین) می باشد.

www.takfars.ir

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

راهنمایی درباره مراحل دندان درآوردن نوزاد
  1. آیا شکمی کوچک و بدون چربی میخواهید راه حل اینجاست
  2. چه روش هایی برای از بین بردن بوی بد دهان وجود دارد
  3. وقتی عصبانی می شوید کبد شما در حال آسیب دیدن است
  4. علت صدا در مفصل زانو چیست و درمان آن
  5. دستگاه تهویه هوا واقعا مفید است یا خیر
  6. بهترین حرکات ورزشی برای گرم کردن قبل ورزش تصویری

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب