image خواص جادویی آب انار برای شفاف سازی پوست

ترمیم پوست‌های چرب

روغنی که در میوه انار وجود دارد، می‌تواند برای پوست‌های چرب نیز مفید واقع شود. به همین دلیل محصولات مراقبت از پوست زیادی که در آن‌ها از انار استفاده شده، برای درمان پوست‌های مستعد آکنه بسیار مفید واقع می‌شوند. انار برای مبارزه با جوش‌ها، کم رنگ شدن جای زخم‌ها و تسکین‌ تحریک‌های جزئی پوست بسیار مفید است.

درمان آکنه

آکنه یا همان جوش صورت اساساً در اثر مشکلات گوارشی یا عدم تعادل هورمونی ایجاد می‌شود و انار یکی از میوه‌هایی است که می‌تواند در درمان آکنه مفید واقع شود. این میوه با از بین بردن دلیل اصلی ایجاد آکنه، به پیشگیری از جوش زدن کمک می‌کند. در واقع انار مشکلات گوارشی را درمان می‌کند؛ در نتیجه گردش خون در بدن بیشتر می‌شود. همچنین شما می‌توانید از آب انار برای بهبود قسمت‌های آسیب دیده پوست توسط جوش استفاده کنید. انار با تولید بافت‌‌های جدید در منطقه آسیب دیده می‌تواند از ایجاد آکنه و زخم بر روی پوست جلوگیری کند.

خواص ضد پیری

آب انار برای پوست شما که با قرار گرفتن در معرض نور آفتاب آسیب می‌بیند، بسیار مناسب است. انار آسیب‌های وارده بر پوست را ترمیم می‌کند و باعث نرمی و شادابی پوست می‌شود. همچنین انار عمر فیبروبلاست‌ها (تاررویان) را زیاد می‌کند؛ فیبروبلاست سلولی است که مسئول تولید کلاژن و الاستین است. کلاژن و الاستین پوست را پر کرده و قابلیت ارتجاعی آن را بیشتر می‌کنند. بنابراین با به حداقل رساندن چین و چروک‌ها، پوست شما را جوان‌تر نگه می‌دارند.

ترمیم بریدگی‌ها و خراش‌های روی صورت

دانه‌های انار حاوی خواص درمانی بسیار خوبی هستند که به بهبود سریع زخم‌ها و بریدگی‌های روی پوست کمک می‌کنند، به طوری که پس از درمان هیچ جای زخمی روی پوست شما باقی نمی‌ماند. همچنین انار میوه بسیار خوبی برای مقابله با عفونت است.

ترمیم پوست‌های خشک

انار یک میوه عالی برای مراقبت و درمان پوست است؛ زیرا ساختار مولکولی کوچک آن اجازه می‌دهد تا به عمق پوست نفوذ کند. این نوع درمان برای انواع پوست مفید است و میزان تأثیر آن بستگی به مواد تشکیل دهنده محصول مراقبت از پوستی دارد که انار با آن ترکیب شده است. روغن انار می‌تواند در عمق پوست نفوذ کند که برای درمان پوست‌های خشک بسیار مؤثر است.

انار دارای خواصی برای تسکین پوست خشک، ترک خورده و تحریک شده است و حاوی پونیسیک اسید است؛ نوعی اسید چرب امگا ۵ که برای آب‌رسانی به پوست بسیار مؤثر است و مانع از دست دادن رطوبت پوست می‌شود.

تک فارس » آرایشی » خواص جادویی آب انار برای شفاف سازی پوست