تک فارس

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

محصولات جدید

محصولات معتبر قیمت ۱۰۹۰۰۰ تومان

رینگ لایت سلفی موبایل

محصولات معتبر قیمت ۷۹۰۰۰ تومان

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل MG2

محصولات معتبر قیمت ۲۹۰۰۰ تومان

کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go

محصولات معتبر قیمت ۶۹۰۰۰ تومان

کیف پول و موبایل میلانو

تک فارس
آرایشی

خواب نامناسب و ناکافی چقدر روی زیبای صورت تاثیر دارد

image خواب نامناسب و ناکافی چقدر روی زیبای صورت تاثیر دارد

نداشتن خواب کافی روند پیری را سرعت می بخشد. در طول خواب عمیق، افزایش هورمون های رشد باعث می شود تا سلول های آسیب دیده ترمیم گردند. این اتفاق بدون مراحل عمیق خواب اتفاق نخواهد افتاد، در نتیجه افرادی که خواب عمیق در طول شب نداشته باشند علائم پیری را زودتر خواهند دید.

چقدر از تاثیر خواب بر سلامت پوست می دانید؟ وقتی شما از خواب محروم می شوید، بدن هورمون استرس (کورتیزول) بیشتری تولید میکند، مقدار کورتیزول خیلی بالا باعث استرس و التهاب در بدن می شود و به پوست بدن صدمه می زند.

سلامت پوست و کمبود خواب با کیفیت، باهم در ارتباطند و این دو به طور افزاینده ای باهم بدتر می شوند. مخصوصا با شرایط مثل دراماتیت و اگزما، باعث خارش پوست در طول شب می شود. عکس آن هم امکان دارد یعنی خواب با کیفیت و بیماری های پوستی با هم بهبود یابد. در اینجا به بررسی تاثیر خواب بر سلامت پوست می پردازیم.

تحقیقات اخیر نشان می دهد: خواب بد می تواند هورمون های استرس و التهابات پوستی مثل آکنه و پسوریازیس را افزایش دهد و افزایش خارش می تواند خواب را مختل کند، خواب خوب در شب به روشنایی و سلامت پوست کمک میکند.

اگر نیاز به دلایل بیشتری برای لزوم خواب در سلامت پوست دارید، در اینجا شش دلیل دیگر بیان می کنیم:

تکفارس آی آر

نداشتن خواب کافی باعث ایجاد مشکلاتی در رابطه با ایمنی پوست می شود، که نه تنها باعث ایجاد بیماری هایی مرتبط با ایمنی پوست مثل اگزما می شود بلکه میزان حملات قلبی را افزایش می دهد.

نداشتن خواب کافی از زیبایی طبیعی پوست می کاهد، سلول های پوستی به خاطر افزایش کلاژن و اسید هیالورونیک شفافیت و درخششان را از دست می دهند.

نداشتن خواب کافی بیماری های پوستی را بدتر میکند و باعث افزایش التهاب پوست می گردد. آکنه، آلرژی های دراماتیت تماسی و تحریکی، حساسیت پوست را افزایش می دهد و شرایط را برای درمان سخت میکند.

نداشتن خواب کافی در کاهش زیبایی تاثیر دارد. وقتی شما خواب کافی دارید، آب رسانی بدن تقویت می شود و پوست به درستی رطوبت را بازیابی میکند. نداشتن خواب کافی باعث پف کردن زیر چشم و خشکی و چین و چروک بیشتر پوست می گردد.

نداشتن خواب کافی باعث بروز اضافه وزن می شود، خواب کافی برای کنترل وزن لازم است و بهتر است بدانید که تحقیقات نشان می دهد که خواب خوب کمک میکند کمتر احساس گرسنگی داشته باشید و محرومیت از خواب به خوردن های سرپایی و مصرف بیش از حد کالری می انجامد.

www.takfars.ir

  1. با این توصیه ها قدبلند میشوید
  2. خوراکی های مفید برای داشتن پوستی نرم و شفاف
  3. رنگ کردن موهای سفید با مواد طبیعی و خوراکی
  4. چرا موهای سر نازک می شوند راه های درمان و علل
  5. بهترین مدل شستوی بدن با شامپو بدن چیست
معنی جفت شدن ساعت و دقیقه در زمان های مختلف چیست

مطالب محبوب

محصولات جدید

محصولات معتبر قیمت ۱۰۹۰۰۰ تومان

رینگ لایت سلفی موبایل

محصولات معتبر قیمت ۷۹۰۰۰ تومان

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل MG2

محصولات معتبر قیمت ۲۹۰۰۰ تومان

کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go

محصولات معتبر قیمت ۶۹۰۰۰ تومان

کیف پول و موبایل میلانو

مطالب پربازدید