خطر گرایش به اعتیاد در کودکان پر خور

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خطر گرایش به اعتیاد در کودکان پر خور

image خطر گرایش به اعتیاد در کودکان پر خور

آیا کودکتان پرخور است؟پزشکان با انتشار مقاله جدیدی در نشریه «طب اطفال و نوجوانان» تاکید کردند: پرخوری موجب می‌شود فرد کنترل کمتری روی خود داشته باشد و قدرت خودداری وی کاهش پیدا کند و همچنین احتمال ابتلا به افسردگی، اضافه وزن و چاقی را تشدید می‌کند.

پزشکان با مطالعه روی ۱۰ هزار نوجوان و جوان آمریکایی دریافتند که میل به پرخوری در این سن، با افزایش احتمال گرایش به استفاده از ماری جوآنا و سایر مواد مخدر مرتبط است و می‌توان آن را به عنوان یک علامت هشداردهنده در نظر گرفت.

به گزارش شبکه خبری ای بی سی، دکتر کندرین سانویل از متخصصان بیمارستان اطفال در بوستون در این باره اظهار داشت: پزشکان و والدین باید آگاه باشند که پرخوری یک میل شایع و معمول در نوجوانان و کودکان است و این میل افراطی می‌تواند آنها را در معرض خطر بیشتر گرایش به مواد مخدر و محرک قرار دهد.

وی تاکید کرد: دانستن این مطلب ما را در پیشگیری از بروز میل به مواد مخدر در نوجوانانمان تواناتر می‌سازد. این مطالعه بدین معنی نیست که پرخوری عامل گرایش به مواد مخدر است بلکه در واقع یک علامت هشدار دهنده از افزایش تمایل به مصرف این مواد در نوجوانان است.

تکفارس آی آر

  1. فهرست وقایع و رویدادهای تاریخی مهم ۱۶ بهمن
  2. تاریخ آزمون دستیاری ۹۲
  3. فهرست وقایع و رویدادهای تاریخی مهم ۱۸ شهریور
  4. همه چیز درباره سریال زمانه عکس بازیگران و خلاصه
  5. گزارش تصویری از هنرمندان مرد جشنواره فجر
  6. متن های جدید برای تسلیت وفات حضرت زینب سلام الله علیه

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید