خطر گرایش به اعتیاد در کودکان پر خور

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خطر گرایش به اعتیاد در کودکان پر خور

آیا کودکتان پرخور است؟پزشکان با انتشار مقاله جدیدی در نشریه «طب اطفال و نوجوانان» تاکید کردند: پرخوری موجب می‌شود فرد کنترل کمتری روی خود داشته باشد و قدرت خودداری وی کاهش پیدا کند و همچنین احتمال ابتلا به افسردگی، اضافه وزن و چاقی را تشدید می‌کند.

پزشکان با مطالعه روی ۱۰ هزار نوجوان و جوان آمریکایی دریافتند که میل به پرخوری در این سن، با افزایش احتمال گرایش به استفاده از ماری جوآنا و سایر مواد مخدر مرتبط است و می‌توان آن را به عنوان یک علامت هشداردهنده در نظر گرفت.

به گزارش شبکه خبری ای بی سی، دکتر کندرین سانویل از متخصصان بیمارستان اطفال در بوستون در این باره اظهار داشت: پزشکان و والدین باید آگاه باشند که پرخوری یک میل شایع و معمول در نوجوانان و کودکان است و این میل افراطی می‌تواند آنها را در معرض خطر بیشتر گرایش به مواد مخدر و محرک قرار دهد.

وی تاکید کرد: دانستن این مطلب ما را در پیشگیری از بروز میل به مواد مخدر در نوجوانانمان تواناتر می‌سازد. این مطالعه بدین معنی نیست که پرخوری عامل گرایش به مواد مخدر است بلکه در واقع یک علامت هشدار دهنده از افزایش تمایل به مصرف این مواد در نوجوانان است.

تکفارس آی آر

فهرست وقایع و رویدادهای تاریخی مهم ۲ مهر
  1. ۱۶ اسفند زمان آزمون دکتری
  2. معرفی گوشی های زیر یک میلیون تومان بازار با کیفیت
  3. چطور فردی از نظر قانوی ممنوع الخروج می شود
  4. نحوه دریافت گواهینامه رانندگی مشمولان غائب با جزییات
  5. حمید فرخ نژاد بهترین بازیگر مرد جشنواره در فیلم استرداد
  6. عکس و جزئیات زندگی اول فرماندار زن در کشور افغانستان

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات