خطرات رژیم لاغری اتکینز برای سلامتی بدن شما

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خطرات رژیم لاغری اتکینز برای سلامتی بدن شما

رژیم پر پروتئین (اتکینز) با اینکه سبب سیری زود هنگام و لاغری می شود ولی خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را هم افزایش می دهد.

متاسفانه مدتی است که افراد برای لاغری و داشتن اندامی زیبا از رژیم اتکینز پیروی میکنند که شامل مقادیر زیادی از محصولات پروتئینی است.

پروتئین های حیوانی ( مرغ و به ویژه گوشت قرمز) سرشار از اسیدهای چرب اشباع و ترانس است، با مصرف بیش از حد این مواد، به میزان زیادی مواد سمی مانند اوره و کراتینین در بدن تولید می شود و خطر ابتلا به بیماری هایی مانند نقرس و نارسایی کلیه به طور چشمگیری افزایش می یابد.

چربی های موجود در برنامه غذایی به سه دسته اشباع، pufa و mufaa تقسیم بندی می شود، چربی های اشباع فاقد پیوند دوگانه است و یکی از چربی های مضر برای بدن محسوب می شود و مصرف مداوم آن ها افزایش کلسترول بد خون(LDL) را به دنبال دارد.

▪چربی های pufa

تکفارس آی آر

این چربی ها دارای چندین پیوند دوگانه در ساختار خود است. از مزایای استفاده طولانی مدت از آن ها می توان به کاهش چربی مضر خون (LDL) اشاره کرد.این دسته از چربی ها در منابع گیاهی یافت می شود.

چربی های با یک پیوند دوگانه(mufa) به کاهش کلسترول بد( LDL) و افزایش کلسترول خوب(HDL) خون منجر می شود. این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه افرادی که رژیم پر پروتئین و سرشار از گوشت مصرف میکنند احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی(انسداد عروق کرونر قلبی و گرفتگی رگ ها) در آن ها افزایش پیدا میکند، مواد گوشتی حاوی اسید های چرب ترانس است که سبب کاهش (HDL) و افزایش(LDL) می شود. به طور کلی پروتئین ها حدود ۱۵ تا ۲۰۰، کربوهیدرات ها ۵۰ تا ۶۰ و چربی ها ۳۰۰ درصد از رژیم غذایی روزانه افراد را به خود اختصاص می دهد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

قرص جانوویا عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  1. اتفاقات مهم برای سلامتی بدن هنگام زود خوابیدن و خواب موقع
  2. خطرات مسواک نزدن صحیح و مرتب برای سلامتی چیست
  3. خوراکی هایی که خوردن آنها خواب خوش شبانه را به شما هدیه می دهد
  4. اشتباهاتی که سردرد میگرنی را تشدید میکند
  5. شب مسواک زدن دندان ها بهتر است یا صبح زود
  6. بهترین میوه های برای سلامتی جایگزین قرص های ویتامین

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات