تک فارس

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

محصولات جدید

محصولات معتبر قیمت ۱۰۹۰۰۰ تومان

رینگ لایت سلفی موبایل

محصولات معتبر قیمت ۷۹۰۰۰ تومان

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل MG2

محصولات معتبر قیمت ۲۹۰۰۰ تومان

کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go

محصولات معتبر قیمت ۶۹۰۰۰ تومان

کیف پول و موبایل میلانو

تک فارس
پزشکی سلامتی

خطرات رژیم لاغری اتکینز برای سلامتی بدن شما

image خطرات رژیم لاغری اتکینز برای سلامتی بدن شما

رژیم پر پروتئین (اتکینز) با اینکه سبب سیری زود هنگام و لاغری می شود ولی خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را هم افزایش می دهد.

متاسفانه مدتی است که افراد برای لاغری و داشتن اندامی زیبا از رژیم اتکینز پیروی میکنند که شامل مقادیر زیادی از محصولات پروتئینی است.

پروتئین های حیوانی ( مرغ و به ویژه گوشت قرمز) سرشار از اسیدهای چرب اشباع و ترانس است، با مصرف بیش از حد این مواد، به میزان زیادی مواد سمی مانند اوره و کراتینین در بدن تولید می شود و خطر ابتلا به بیماری هایی مانند نقرس و نارسایی کلیه به طور چشمگیری افزایش می یابد.

چربی های موجود در برنامه غذایی به سه دسته اشباع، pufa و mufaa تقسیم بندی می شود، چربی های اشباع فاقد پیوند دوگانه است و یکی از چربی های مضر برای بدن محسوب می شود و مصرف مداوم آن ها افزایش کلسترول بد خون(LDL) را به دنبال دارد.

▪چربی های pufa

تکفارس آی آر

این چربی ها دارای چندین پیوند دوگانه در ساختار خود است. از مزایای استفاده طولانی مدت از آن ها می توان به کاهش چربی مضر خون (LDL) اشاره کرد.این دسته از چربی ها در منابع گیاهی یافت می شود.

چربی های با یک پیوند دوگانه(mufa) به کاهش کلسترول بد( LDL) و افزایش کلسترول خوب(HDL) خون منجر می شود. این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه افرادی که رژیم پر پروتئین و سرشار از گوشت مصرف میکنند احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی(انسداد عروق کرونر قلبی و گرفتگی رگ ها) در آن ها افزایش پیدا میکند، مواد گوشتی حاوی اسید های چرب ترانس است که سبب کاهش (HDL) و افزایش(LDL) می شود. به طور کلی پروتئین ها حدود ۱۵ تا ۲۰۰، کربوهیدرات ها ۵۰ تا ۶۰ و چربی ها ۳۰۰ درصد از رژیم غذایی روزانه افراد را به خود اختصاص می دهد.

هشدار مهم: موارد توصیه شده درمانی در این نوشته صرفا برای مشکلات ساده می باشد، در صورت داشتن مشکل پزشکی جدی یا هر نوع حساسیت، لطفا قبل از هر اقدامی حتما به پزشک مراجعه کنید.

  1. با این خوراکی ها مغز خود را جوان نگهدارید
  2. بهترین درمان چربی خون مصرف روزانه سیر
  3. اسپری استنشاقی بودسوناید عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  4. آموزش تصویری نحوه گرفتن نبض در گردن یا مچ دست
  5. اسپری سالبوتامول عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
معنی جفت شدن ساعت و دقیقه در زمان های مختلف چیست

مطالب محبوب

محصولات جدید

محصولات معتبر قیمت ۱۰۹۰۰۰ تومان

رینگ لایت سلفی موبایل

محصولات معتبر قیمت ۷۹۰۰۰ تومان

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل MG2

محصولات معتبر قیمت ۲۹۰۰۰ تومان

کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go

محصولات معتبر قیمت ۶۹۰۰۰ تومان

کیف پول و موبایل میلانو

مطالب پربازدید