خروپف زیاد در خواب شبانه نشانه چه مشکلاتی است

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خروپف زیاد در خواب شبانه نشانه چه مشکلاتی است

image خروپف زیاد در خواب شبانه نشانه چه مشکلاتی است

کاملا واضح نیست که چگونه خروپف شدید و مشکل تنفسی می‌تواند افت شناختی را به ارمغان بیاورد. نتایج تحقیقات، خواب‌آلودگی روزانه را به مشکلات حافظه و اندیشیدن مرتبط کرده است. ممکن است اختلالات تنفسی با خواب به‌ طریقی موجب تسریع نگرانی‌های رایج ذهنی مربوط به سن شود.

این خبری بد است. اما خبر خوب: به نظر می‌رسد نوعی از تنفس درمانی موسوم به فشار هوایی مثبت مستمریا CPA برای جبران هر نوع خروپف یا تنفس مرتبط به مغز وجود دارد . به ‌همین دلیل، به گفته‌ی ریکاردو اوساریو از مرکز پزشکی لانگون دانشگاه نیویورک، درمان CPAP ممکن است ایده‌ی خوبی برای افراد با اختناق در خواب یا عادت خروپف شدید باشد.

اگر عادت خروپف شدید دارید با پزشکتان مشورت کنید، عبارتند زیرا:

خطر سکته مغزی

تکفارس آی آر

تحقیقی از سیستم بهداشت هنری فورد در دترویت ارتباط بین خروپف شدید و خطر شریانی، فاکتور خطرناک اصلی برای سکته مغزی و حمله قلبی، را آشکار کرد. گرچه این احتمال وجود دارد آسیب شریانی به خروپف منجر شود، محققان می‌گویند که ممکن است آن به شکل دیگری نیز عمل کند به عنوان مثال خروپف شدید در حقیقت می‌تواند منجر به التهاب و آسیب به شریان‌ها شود.

مرض چاقی

مطالعه‌ای از دانشگاه شیکاگو نشان می‌دهد، نوع خروپف می‌تواند به اختلال خواب و همچنین به افزایش وزن منجر شود. نویسندگان مطالعه می‌گویند، خواب نامناسب، دو نوع هورمون در بدن را تحریک می‌کند لپتین و گرلین که به کنترل اشتها و میل به غذا کمک می‌کند. مطالعه‌ای دیگر از برزیل دریافت که، خروپف شدید و زیاد اغلب به کیفیت نامناسب خواب مرتبط است و با انواع مشکلات متابولیکی و چاقی گره خورده است.

خروپف و خطر سرطان

نتیجه‌ی تحقیقی از دانشگاه ویسکانسین نشان می‌دهد که احتمال مرگ و میر افراد مبتلا به اختناق در خواب، شرایطی که اغلب با خروپف گاه و بی‌گاه و شدید همراه است، تقریبا پنج برابر بیشتر از افراد دیگر است. نویسندگان مطالعه می‌گویند که مشکلات تنفسی موجب تغییراتی در شریان‌ها و سلول‌های خونی می‌شود که ممکن است به سرعت رشد تومورها کمک ‌کند، همچنین به سلولهای سرطانی فرصت بیشتری برای پخش شدن می‌دهد.

www.takfars.ir

مشکلات فشارخون

حدود ۷۰ ٪ از افراد با فشارخون از نوع صعب العلاج اختناق در خواب نیز رنج می‌برند. مطالعه‌ای از مجله‌ی انجمن پزشکی امریکایی نشان می‌دهد که خروپف شدید یکی از رایج‌ترین نشانه‌های اختناق می‌باشد، خروپف همچنین ممکن است نشانه‌ای از فشارخون بالا باشد.

مشکلات ج.ن.س.ی

جای تعجب نیست که مردان مسن‌تر که به‌طور شدیدی خروپف می‌کنند احتمالا از نوع دیگری از مشکل اتاق خواب رنج ببرند: نارضایتی ج.ن.س.ی. درمقایسه با کسانی که خروپف نمی‌کنند یا کمتر خروپف می‌کنند، کسانی که شدیدا خروپف می‌کنند ۲.۳ بار بیشتر احتمال دارد که از زندگی ج.ن.س.ی خود ناراضی باشند. محققان مطالعه می‌گویند که خروپف بلند می‌تواند هم خواب شما و هم خواب طرف مقابلتان را آشفته کند، که به انرژی پایین‌تر و لذت .ج.ن.س.ی کمتر منجر می‌شود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

با وجود نشستن زیاد چه کنید تا سالم و تندرست باشید
  1. طرز تهیه بهترین شربت برای تشنگی کمتر
  2. میخواهم خیلی سریع و سالم چاق بشوم چه کنم
  3. آیا شستن دست ها در طول روز مفید است
  4. آمپول آمیکاسین دی پی عوارض جانبی موارد مصرف و منع دارویی
  5. قطره چشمی آناپریوین عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  6. قرص والسیت عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات