تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب جالب

خرافات جالب و خواندنی مردم کشورهای مختلف دنیا

گردنبندی از چیلی

ایتالیا:واژهcornicello یعنی فلفل چیلی در زبان ایتالیایی در اصل به معنی شاخ کوچک بوده و احتمالاً این نامگذاری به دلیل ظاهر این فلفل است. این اعتقاد درمیان مردم منطقه کالابریا که در قسمت نوک چکمه ایتالیا قرار دارد رایج است که کسی که گردنبندی با مدال چیلی داشته باشد، از چشم بد در امان خواهد بود.

اهمیت به تورتیلا در مکزیک

مردم مکزیک بر این باورند که اگر تکه ای نان تورتیلا از دستشان رها شود و بر زمین بیفتد، بزودی مهمان ناخوانده یا کسی که دوستش ندارند از راه می رسد و آنها باید او را تحمل کنند. معلوم نیست این باور خرافی از کجا آمده، اما در هر صورت مکزیکی ها در حین حمل تورتیلا بشدت مراقبند.

حفظ کیک عروسی در آمریکا

تکفارس آی آر

عروس و دامادهای آمریکایی، قسمت بالای کیک عروسی را برش می دهند و در فریزر نگاه می دارند تا سال بعد در سالگرد عروسی بخورند. در اینکه طعم و خاصیت مواد تشکیل دهنده کیک به طور کلی برهم میریزد شکی نیست، اما در هر صورت آنها اعتقاد دارند، این قطعه کیک موجب خوشبخت شدنشان می شود و از این رو به انجام آن پایبندند.

رشته های دراز در چین

چینی ها طول رشته و نودل را به مثابه طول عمر می پندارند و به همین دلیل، هرگز آن را به تکه های کوتاه تر تقسیم نمیکنند. اگر به رستوران چینی رفتید، چاقو و چنگال نخواهید و با استفاده از چوب مخصوص نودل، شروع به خوردن کنید.

سروته نبودن نان در فرانسه

مردم فرانسه نان را به صورتی روی میز قرار می دهند که سمت روی آن قابل دیدن باشد. آنها هرگز نان را پشت و رو به روی میز قرار نمی دهند. ریشه این خرافه به دوران قرون وسطی برمی گردد. زمانی که نانواها نان مخصوص جلادها را سروته می گذاشتند و همه مردم مراقب بودند به آن نان دست نزنند، مبادا که سر خود را بابت یک قرص نان از دست بدهند. قرن ها از این ماجرا گذشته اما این باور در میان مردم باقی مانده که نان سروته خوردن به معنی از دست دادن سر است.

www.takfars.ir

آدامس نجویدن در ترکیه بعد از غروب

در ترکیه، کسی پس از غروب آفتاب آدامس نمی جود، زیرا بر این باورند که جویدن آدامس در این زمان، مترادف با جویدن گوشت بدن مرده است. مهم نیست که علم آن را رد میکند یا نه. در هر صورت، کسی در ترکیه میلی به جویدن آدامس پس از غروب آفتاب ندارد.

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››