حرفهایی که هیچ وقت نباید به همسر خود بگویید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

حرفهایی که هیچ وقت نباید به همسر خود بگویید

image حرفهایی که هیچ وقت نباید به همسر خود بگویید

بسیاری از افراد در روابط زناشویی به علت استفاده نادرست از کلمات، صدمات جبران‌ناپذیری به رابطه‌شان می‌زنند.عبارات می‌تواند شما را کیلومترها از همسرتان دور کند و جالب اینجا است که بعد از آن از خودتان می‌پرسید چرا رابطه ما سرد شده است؟

بعد از طلاق و جدایی افراد افکار مختلفی در سرشان می‌آید و مدام به اشتباهات گذشته‌شان فکر می‌کنند.

مقالات و مطالب علمی نمی‌توانند به شما یاد دهند چه چیزی را به همسرتان بگویید و چه چیزی را نگویید.

این شما هستید که با در نظر گرفتن رابطه‌تان و خصوصیات همسرتان باید لیستی از جملات منفی تهیه‌ کرده و از به‌کارگیری آن‌ها خودداری کنید.

تکفارس آی آر

برخی جملات متداول افراد را در سطور زیر بررسی می‌کنیم…

▪ همیشه/ هرگز

من بسیار متعجب می‌شوم هنگام صحبت ناگهان همسرم به من می‌گویید: تو هرگز به من گوش نمی‌دهی. آیا احساس می‌کنید با شنیدن این حرف همسرتان بیشتر به شما توجه می‌کند؟ اما شاید شما بگویید: تو به‌اندازه کافی و با دقت به من گوش نمی‌دهی.

شاید این جمله شما درست به نظر برسد و نشان می‌دهد که شما تمایل به تغییر وضعیت کنونی دارید. در استفاده از کلمات نظیر هرگز و همیشه دقت کنید. اگر کسی به شما بگوید تو همیشه دیر می‌رسی چه احساسی پیدا می‌کنید.

استفاده از این کلمات به‌نوعی ناعادلانه است و حالات تدافعی در فرد ایجاد می‌شود. وقتی فردی در حالت دفاعی می‌رود نباید از او انتظار همدلی و همکاری داشت.

www.takfars.ir

▪ به چه چیزی فکر می‌کنی؟

شما با پرسیدن این سؤال قصد دارید از نیت همسرتان آگاه شوید و بدانید در پشت اعمال و رفتارش چه چیزی نهفته است؛ اما با پرسیدن این سؤال شما نمی‌توانید از قصد و نیت همسرتان آگاه شوید و مطمئناً بارها و بارها این راه را امتحان کرده و متوجه شده‌اید که به نتیجه‌ای نمی‌رسید.

چگونه به‌وسیله جملاتی که بار سرزنشی به همراه خود دارند انتظار دارید؟ این جملات در زندگی شما تغییری را به وجود نمی‌آوردند.

▪ من این کار را انجام می‌دهم حتی اگر تو…

هر رابطه زناشویی مانند خیابانی دوطرفه است.

واژه‌های نظیر اعتماد متقابل و درک متقابل می‌تواند به این معنا باشد که من برای توکاری را انجام می‌دهم و از شما نیز انتظار دارم در مقابلم این کار را انجام بدهید.

با این‌حال روابط ناسالمی وجود دارند که در مقابل خواسته‌ها و تمایلات طرف مقابل حالتی بی‌تفاوت دارند.

این درحالی‌که توجه به خواسته همسرتان در روابط زناشویی می‌تواند به‌راحتی انجام شود این‌گونه که در انجام امور مختلف به‌جای تأکید بر من از من و تو استفاده کنید و به نظرات همسرتان احترام بگذارید.

▪ پاسخ کوتاه دادن

در هنگام صحبت کردن با همسرتان لطفاً از کلمات نظیر اوهوم و … استفاده نکنید.

تک فارس

شاید احساس کنید پاسخ‌های تک سیلابی کوتاه هستند و بسیار خوب اما به یاد داشته باشید که این‌گونه همسرتان هم مدام از این کلمات استفاده می‌کند و این‌گونه ارتباطات کلماتی بین شما دو نفر کمتر و کمتر خواهد شد.

برای نشان دادن علاقه به همسرتان از تلویزیون فاصله گرفته و سعی کنید با هم صحبت کنید و ارتباطتان را حفظ کنید.

سکوت، جهل و سخنان کوتاه نشانه این است شما به اینجا تعلق ندارید و در کنار همسرتان فقط حضور فیزیکی دارید.

با انجام این کارها شما صدمات عمیقی به رابطه و همسرتان می‌زنید. برای بهبودی رابطه‌تان به روی رابطه و خانواده‌تان تمرکز کرده و وقت‌تان را با آن‌ها صرف کنید.

به زن و یا شوهرتان این حرف‌ها را نزنید. البته بدون در نظر گرفتن ج.ن.س.یت، برای هر شخصی جملاتی وجود دارد که علاقه‌ای به شنیدن آن‌ها ندارد. حال امکان دارد آن فرد زن، مرد و یا یک کودک باشد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور بفهمید پسری شما را دوست دارد یا نه
  1. چطور با همسر خود زندگی آرامی داشته باشید و بدون دعوا

  2. چطور رابطه عاطفی خراب شده با همسر خود را درست کنید

  3. چه کنم تا همسرم حس خوبی به ازدواجمان داشته باشد

  4. علت سردی و بی علاقگی من به همسرم چیست و راه حل

  5. احساس میکنم همسرم دیگر دوستم ندارد باید چه کنم

  6. چطور با همسرم رابطه خوب و سالم داشته باشم

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات