حتما باید قبل از هر ورزشی بدن را گرم کنیم

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

حتما باید قبل از هر ورزشی بدن را گرم کنیم

image حتما باید قبل از هر ورزشی بدن را گرم کنیم

اگر به تازگی ورزش را شروع کرده‌اید، حتماً این نکته را به یاد داشته باشید که نرمش بدون هیچ گونه قید و شرطی ضروری است. اگر تازه کار نیستید، پس احتمالاً از اهمیت نرمش و گرم کردن قبل از تمرینات ورزشی آگاه هستید.

ممکن است برخی افراد این کار را بی اهمیت بدانند و تصور کنند که نرمش برای افراد تازه کار است و به سادگی از کنار آن بگذرند.

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که نرمش صرفاً یک راه ذهنی و روانی برای آماده کردن خود برای ورزش است. اما گرم نکردن قبل از ورزش می‌تواند بیشتر از آنچه فکر می‌کنید، به شما صدمه بزند.

یک نرمش روتین و کامل شامل موارد زیر است:

تکفارس آی آر

نرمش‌های پایه‌ای

نرمش‌های کششی

نرمش‌های خاص (اگر می‌خواهید قسمت خاصی از بدن خود را برای ورزش آماده کنید)

تمرکز بر روی دو مؤلفه اول که همیشه باید قبل از ورزش انجام شود، بسیار ضروری است. بهتر است در روز‌هایی که می‌خواهید بر روی قسمت خاصی از بدنتان کار کنید، به مربی خود بگویید که نرمش‌های اضافی و مناسب‌تری را به شما پیشنهاد دهد.

یکی از اشتباهات رایجی که بسیاری از افراد انجام می‌دهند، ترکیب نرمش‌های پایه‌ای و کششی با یکدیگر است؛ به طوری که تصور می‌کنند این دو یک چیز است. این نکته ضروری است که بین نرمش‌های پایه‌ای و نرمش‌های کششی تمایز قائل شویم.

www.takfars.ir

نرمش‌های پایه‌ای و گرم کردن باعث افزایش گردش خون در سراسر بدن، از جمله ماهیچه‌ها می‌شود. تمرینات کششی نیز باعث انعطاف‌پذیری و بالا بردن سرعت ماهیچه‌های شما می‌شود. در صورتی که نرمش‌های اولیه را انجام ندهید و یک راست به سراغ تمرینات کششی بروید، ممکن است به عضلات خود که هنوز گرم نشده‌اند، صدمه وارد کنید.

نرمش باعث افزایش درجه حرارت بدن می‌شود

هموگلوبین و میوگلوبین پروتئین‌هایی هستند که مسئول انتقال اکسیژن در سراسر بدن هستند. افزایش درجه حرارت بدن باعث اکسیژن‌رسانی بهتر و سریع‌تر به بدن می‌شود.

نرمش باعث افزایش جریان خون در عضلات می‌شود

جریان خون در عضلات، تغذیه خوب، گرم شدن و انعطاف‌پذیرتر شدن ماهیچه‌ها را تضمین می‌کند و مواد مغذی و انرژی موردنیاز بدن و ماهیچه‌ها برای تداوم ورزش را فراهم می‌آورد.

این امر باعث بهتر کار کردن عضلات و مفاصل می‌شود. جریان خون مناسب، عضلات و مفاصل را قادر می‌سازد به راحتی در انواع تمرینات ورزشی بدون هیچ مشکلی حرکت کنند.

نرمش باعث بهبود کارایی فرد می‌شود

طبق تحقیقات، گرم کردن قبل از ورزش به طور قابل توجهی عملکرد فرد را بهبود می‌بخشد و به هیچ وجه هیچ شواهدی دال بر مضر بودن گرم کردن وجود ندارد.

نرمش باعث حساس‌تر شدن اعصاب می‌شود

این بدین معنی است که گرم کردن باعث افزایش مهارت‌های حرکتی و هماهنگی بهتر بین آنچه که مغز شما می‌خواهد انجام دهد و آنچه که در نهایت عضلات و بدن شما انجام خواهند داد، می‌شود.

تک فارس

نرمش باعث آماده‌سازی قلب برای انجام حرکات سنگین می‌شود

از آنجا که قلب مسئول پمپاژ خون غنی از اکسیژن در بدن است، نرمش به قلب اجازه می‌دهد زمان کافی برای تأمین اکسیژن موردنیاز بدن را داشته باشد.

نرمش آسیب‌های وارده بر بدن را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد

طبق یک تحقیق که در سال ۲۰۰۷ انجام شده، نرمش‌های کششی و گرم کردن قبل از تمرین به طور قابل توجهی از بروز آسیب‌های بدنی جلوگیری می‌کند.

اگر شما قبل از ورزش گرم کنید، بدن برای حفاظت از ماهیچه‌ها هنگامی که درگیر تمرینات شدید است، به اندازه کافی مایع ترشح می‌کند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

خوراکی هایی مفید برای خانم هایی که نوزاد شیر می دهند
  1. هندوانه میوه ای پر خاصیت برای سلامتی بدن
  2. آیا سیب زمینی هم برای سلامتی خواصی دارد
  3. خواص خوردن گوشت بوقلمون و ضررهای آن
  4. خلاصی از سردرد با این توصیه های علمی
  5. روغن کنجد چه آثار مفیدی بر سلامتی بدن و قلب دارد
  6. آیا خوردن آب انار هنگام بارداری برای جنین مضر است یا نه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات