تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
پزشکی سلامتی

جادوی ورزش در تغییر زندگی شما از امروز ورزش کنید

image جادوی ورزش در تغییر زندگی شما از امروز ورزش کنید

شادترتان میکند

ارتباط بین ورزش و شادی موضوعی است که بسیار مفصل و دقیق مورد تحقیق قرار گرفته و نتایج آن هم بسیار مثبت و گویا بوده اند، مثلا اینکه فقط ۲۰ دقیقه ورزش می تواند روحیه شما را تا ۱۲ ساعت خوب و شاد نگه دارد. تمرینات هوازی و استقامتی هر دو برای روحیه مفید هستند.

اگر اندام متناسب داشته باشید، اعتماد بنفس تان بیشتر می شود

انجام تمرینات سخت می تواند اعتماد بنفس تان را واقعا بالا ببرد. پایبند بودن به روتین ورزشی تان حتی وقتی که حس میکنید ضرورت ندارد این حس را به شما می هد که می توانید دنیا را فتح کنید.

تکفارس آی آر

انرژی می گیرید

اگر معمولا احساس خستگی و بیحالی میکنید، ورزش دقیقا همان چیزی است که پزشک برای تان تجویز میکند.

ورزش هوازی مانع افزایش هورمون های استرس یعنی کورتیزول و آدرنالین می شود. ضمنا هورمون های آرامش بخش و شادی آور سروتونین و دوپامین را افزایش می دهد

بهبود جریان خون در اثر ورزش، اکسیژن و موادمغذی را به عضلات می رساند و همین باعث تولید انرژی می شود. حتی ۲۰ دقیقه ورزش سبک یا متوسط در روز و سه بار در هفته می تواند احساس خستگی و خواب آلودگی تان را برطرف نماید.

استرس روزمره تان کمتر می شود

www.takfars.ir

عرقی که هنگام ورزش می ریزید، ضد استرس است. ورزش هوازی مانع افزایش هورمون های استرس یعنی کورتیزول و آدرنالین می شود. ضمنا هورمون های آرامش بخش و شادی آور سروتونین و دوپامین  را افزایش می دهد. بنابراین ورزش کردن با فشاری که به بدن تان وارد میکند، ذهن تان را آرام می سازد.

می توانید اضطراب و افسردگی تان را کنترل کنید

وقتی که استرس، تنها مشکل موجود نباشد، ورزش می تواند معجزه کند. افرادی که اضطراب و افسردگی دارند میتوانند از ورزش سود بسیار زیادی ببرند. ورزش منظم به اختلالات اضطرابی متعددی کمک می نماید، مانند اختلال هراس.

سیستم ایمنی تان را تقویت میکند

اگر به طور منظم و همیشه به ورزش پایبند باشید، می توانید با تقویت سیستم ایمنی، خودتان را در برابر هر نوع بیماری مقاوم کنید. پس حداقل برای دور ماندن از بیماری هم که شده، تنبلی را کنار بگذارید.

خواب تان بهتر می شود

آنهایی که حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته ورزش میکنند، خواب شان ۶۵ درصد باکیفیت تر از بقیه بوده و در طول روز هم انرژی بهتری دارند. حتما تائید میکنید که چیزی بهتر از یک خواب عمیق و باکیفیت شبانه نیست و این هدیه ای است که ورزش منظم به شما می دهد.

به بدن تان احترام می گذارید

فرقی نمیکند هدف تان چیست، بدون تردید ورزش کردن راهی است برای احترام گذاشتن به بدن تان.

باهوش تر می شوید

تک فارس

هر چند هیچ جادویی وجود ندارد که نابغه تان کند، اما تحقیقات فراوانی نشان داده اند که ورزش می تواند زیرک ترتان کند. ورزش کمک میکند بهتر تمرکز ذهنی کنید، حافظه تان را تقویت میکند و باعث می شود خلاقیت تان را بروز دهید.

غرورتان را بالا می برد

هیچ چیزی نمی تواند به حس غرور بعد از ورزش غلبه کند. مثل این است که در یک نبرد برنده شده باشید. انجام و تکمیل تمرینات ورزشی قطعا انگیزه ای است برای اینکه به خودتان ببالید، مخصوصا اگر از عهده یک تمرین سخت و چالش برانگیز بربیایید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

مطالب محبوب بیشتر ››