توصیه های مهم برای استفاده بی خطر از وسایل گرمازا در زمستان

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

توصیه های مهم برای استفاده بی خطر از وسایل گرمازا در زمستان

image توصیه های مهم برای استفاده بی خطر از وسایل گرمازا در زمستان

رادیاتورها خطر انتشار گاز در منزل ندارند مگر آنکه موتورخانه ها مشکل داشته باشند، پکیج و رادیاتور در واحدهای کمتر از ۷۰ متر توصیه نمی شود، در واحدهای بزرگ پکیج وسیله گرمایشی مناسبی است.

در صورتی که واحدهای کوچک قصد استفاده از پکیج را دارند بهتر است از نوع فن دار بوده و خارج ازمحل زندگی نصب شود که خطر تولید گاز در داخل منزل را نداشته باشد. اما درصد بسیاری از هموطنان چه در تهران و چه در شهرستانها از وسایل گرمایشی شعله دار مثل بخاری گازی و نفتی استفاده میکنند که بسیار خطرناک است.

اگر تسلط کامل به نصب وسایل گازسوز و شعله دار ندارید بهتر است از افراد متخصص این کار استفاده کنید.

افرادی که پکیج دارند هم باید نگران گاز گرفتگی باشند

تکفارس آی آر

برخی هموطنان در گذشته از پکیج داخل منازل استفاده می کردند، بیشتر مشکلات ما نیز از همین منازل نشات می گیرد و افرادی که پکیج دارند هم باید نگران گاز گرفتگی باشند . اگر هموطنان قصد استفاده از وسایل گرمایشی جدید را دارند بهتر است از متخصصان و نمایندگی های آن وسیله گرمایشی جهت نصب استفاده کنند.

ضروری است، هموطنان پیش از راه اندازی وسایل گرمایشی دودکش یا کوره و شیشه وسیله گرمایشی را در صورت نقص تعویض کنند.

فقط دودکش های گالوانیزه ورق سفید مورد تایید کارشناسان سازمان آتش نشانی است، به هیچ عنوان از دودکش آکاردئونی، فنری و آلومینیومی استفاده نشود زیرا برای استفاده از وسایل گرمایشی این دودکش ها مناسب نیستند.

به دلیل خاصیت ارتجاعی دودکش های آکاردئونی منافذی در آن ایجاد می شود که موجب خروج گاز منواکسید کربن شده، همچنین خاصیت ارتجاعی آنها و خاصیت بد نر و مادگی این دودکش ها موجب خروج دودکش ازجای خود و شیوع گاز منو اکسید کربن شود.

برای وسایل گرمایشی شعله دار جای تنفس بگذارید

www.takfars.ir

استفاده از وسایل گرمایشی شعله دار نیازمند رعایت تمهیداتی است در هنگام استفاده از وسایل گرمایشی شعله دار ( شعله دار با هر سوختی ) فضایی برای ورود هوا به داخل منزل باز باشد. به طور مثال مقداری لای پنجره باز بوده یا زیر در و لابه لای پنجره ها را کامل نبندند. دودکش ها باید به صورت قائم و ۹۰ درجه بوده هرچه از ۹۰ درجه کمتر باشد موجب بروز اختلالات در خروج گاز منو اکسید کربن از بخاری است.

از کلاهک H استفاده کنید تا ایمن بمانید

تعدد زانویی کشش آلاینده ها را سخت تر و احتمال نشت گاز را افزایش می دهد شیب منفی به هیچ عنوان قابل پذیرش نبوده و حتما باید شیب مثبت و ۹۰ درجه باشد دودکش ها داخل دیوار و تا سطح پشت بام رفته و از ۸۰ تا ۱ متر بالاتر از سطح پشت بام بوده و همچنین از کلاهک اچ در نهایت استفاده شود.

عدم استفاده از سه راهی و دودکش مشترک

استفاده مشترک از این وسایل افزاش “گاز گرفتگی” را به دنبال دارد.

چطور متوجه شویم که دچار گاز گرفتگی شدیم

شباهت زیاد گاز گرفتگی به سرماخوردگی اولین نشانه مسمومیت با این گاز است، سردرد و سرگیجه، حالت تهوع و استفراغ، درد در قفسه سینه ، ناحیه شکمی و اگر باز هم جلوتر رود، احساس دوبینی و دو گانگی در رفتار و به شماره افتادن تنفس ، اختلال درتصمیم گیری و حرکت و بازهم اگر در محل بماند و منبع گاز Co وجود داشته باشد و به آن اهمیت ندهند حالت بیهوشی و غش  ایجاد و فرد واردمرحله کما و سپس فوت می شود.

با فرد گاز گرفته چطور برخورد کنیم؟

بهترین روش انتقال وی به فضای آزاد و دوری از محیط آلوده به گاز CO است سپس باز کردن در و پنجره را و خاموش کردن وسایل گازسوز و شعله دار است .

برخی اوقات افراد به هنگام ورود به منزل متوجه سنگینی هوا می شود حتما این مسئله را جدی بگیرید. با خروج دوباره از منزل اگر این حالت برطرف شود باید به یک اختلال در منزل مشکوک شده و سریعا برای برطرف کردن آن اقدام کنید.

تک فارس

عدم نصب صحیح دودکش و سرد بودن آن به هنگام شعله ور بودن وسیله گرمایشی هشدار نقص در آن را به ما می دهد.

هرچه هوا بیشتر به وسیله شعله دار برسد این وسیله ایمن تر خواهد بود

نصب پکیج داخل منازل زیر ۷۰ متر حتما باید توسط نمایندگی صورت بگیرد و هر وسیله ای که شعله آتش دارد فضایی برای ورود هوا به منزل باز شود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور بفهمم آرتروز گردن دارم یا نه
  1. درمان بیخوابی شبانه با فشار دادن نقاط خاصی از بدن
  2. معرفی نان مناسب برای افراد مبتلا به دیابت
  3. چطور سریع درد و گرفتگی بعد از تمرینات ورزشی را کم کنید
  4. شدیدا کم انرژی و بیحال هستم چکار کنم قوی باشم
  5. چطور بفهمید قند خون شما بالا است یا نرمال
  6. چه کنید تا ضررهای سیگار کشیدن در بدن شما کمتر شود

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات