تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب جالب

توصیه های مفید برای پوشیدن شلوار جین با لباس های دیگر

image توصیه های مفید برای پوشیدن شلوار جین با لباس های دیگر

شاید یکی از دلایلی که باعث می‌شود شلوار جین طرفداران زیادی داشته باشد این است که امروزه هم می‌توان آن را برای مهمانی‌های دوستانه در نظر گرفت و هم گزینه راحت و خوبی است برای اینکه هنگام رفتن به محل کار، دانشگاه یا خرید آن را بپوشید. یکی دیگر از دلایلی که ما را برای خرید این لباس تشویق میکند این است که آن را میتوان با طیف زیادی از تی‌شرت‌ها، پیراهن‌ها، کفش‌ها و کیف‌ها ست کرد. اما این قضیه درست همانطور که به عنوان یک مزیت حساب میشود، گاهی کار را سخت میکند زیرا این تصور که شلوار جین با بیشتر لباسها ترکیب خوبی میسازد، ممکن است ما را به اشتباه بیندازد و نتیجه چیزی نباشد جز ظاهری ناهماهنگ، نآموزون و ناشکیل.

قابل توجه خانم‌ها!

دخترانه و غیررسمی: شلوار جین همراه با یک تاپ یا تی‌شرت ساده با رنگ‌های شاد یا طرحهای گرافیکی روی آن برای دخترانی که در سنین نوجوانی یا سالهای ابتدایی دوره جوانی هستند میتواند انتخاب خوبی باشد. همچنین این افراد میتوانند از شلوارک‌های جین نیز برای یک مهمانی دوستانه و صمیمی استفاده کنند. برای انتخاب کفش نیز میتوان روی یک صندل یا کفش بدون پاشنه که رنگ آن با تی‌شرت یا تاپ انتخاب‌شده هارمونی داشته باشد حساب کرد. با اینکه استفاده از رنگهای مختلف در پوششی که برای اینگونه مراسم در نظر میگیرید ظاهر زیبایی به شما خواهد داد اما بهتر است لباسهایی که به کار میبرید نهایتا در سه رنگ باشد و اجازه ندهید رنگهای مختلف به شما ظاهر شلخته‌ و نازیبایی بدهد.

شیک و مجلسی: بهتر است برای مهمانی‌های رسمی از شلوارهای پارچه‌ای استفاده کنید اما اگر اصرار دارید شلوار جین بپوشید میتوانید آن را با یک تاپ رسمی و غیراسپرت که روی آن گلدوزی شده یا پولک و نگین کار شده باشد ست کنید. نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که برخلاف مهمانی دوستانه، در اینجا بهتر است لباسهایی با رنگهای شاد را کنار گذاشته و از لباسی با رنگهای تیره یا خنثی استفاده کنید. برای انتخاب یک ظاهر کلاسیک‌تر میتوانید از بلوز آستین کوتاه یا سه‌ربع و یک کمربند نیز استفاده کنید.

تکفارس آی آر

انتخاب زینت‌آلات و به ویژه یک گردن‌بند بلند نیز میتواند لباس شما را از حالت غیررسمی درآورده و به آن جلوه خاصی ببخشد. برای تکمیل این ترکیب هم میتوانید بنا به سلیقه و البته بلندی یا کوتاهی قدتان از کفش پاشنه بلند یا کفش تخت غیراسپرت استفاده کنید. برای فصلهای سرد سال نیز میتوانید روی چکمه‌های ساق بلند حساب کنید اما باید حواستان باشد که تناسب لباس و کفشی که میپوشید از اهمیت زیادی برخوردار است به طوری که پوشیدن یک تاپ تابستانی با چکمه یا برعکس پوشیدن یک لباس یا حتی جلیقه گرم با یک صندل ترکیب نامناسبی خواهد ساخت.

آقایان بخوانند

پسرانه و اسپرت: استحکامی که شلوار جین دارد باعث میشود برای پسرانی که زمان زیادی را بیرون از خانه هستند و بیشتر روز را در محیطهای درسی یا کاری سپری میکنند انتخاب مناسبی باشد. برای انتخاب بلوز نیز طیف وسیعی از انتخابها روبه‌روی شما قرار دارد و میتوانید تی‌شرتهای ساده یا طرحدار ترجیحا آستین کوتاه بپوشید یا اینکه شلوارتان را با پیراهن‌های اسپرت آستین کوتاه یا بلند ساده یا طرحدار ست کنید. اگر پیراهن آستین بلندتان کلاسیک و رسمی است میتوانید با تا زدن آستین، آن را از حالت رسمی درآورید.

تناسب شلوار و کفشتان نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و بهتر است پوشیدن کفشهای چرمی مردانه با این لباسها را به کلی از سرتان بیرون کنید و به فکر یک کفش ورزشی باشید. اگر به خاطر قیمت بالای برندهای معروف نخواستید یکی از کفشهای ورزشی آنها را انتخاب کنید، میتوانید به سراغ انواع آل استار با قیمتهای مناسب موجود در بازار بروید. کوله پشتی یا کیفی که آن را کج بیندازید هم برای این تیپ مناسب است.

مردانه و رسمی: مسلما بهتر است برای کنفرانسها، قرارهای اداری مهم و غیردوستانه کت و شلوار بپوشید ولی اگر به هر دلیلی نخواستید این کار را بکنید و به پوشیدن شلوار جین اصرار داشتید می‌توانید آن را با کت و بلوزهای رسمی ست کنید. نکته‌ دیگری هم که خوب است در نظر داشته باشید این است که برای مراسم رسمی‌، شلوارهای جین با رنگ‌های تیره مناسب‌تر از رنگ‌های روشن یا سنگ‌شورشده است. در پاییز و زمستان یک کت مخمل کبریتی به ویژه با رنگهای مشکی، قهوه‌ای، سدری یا شتری با شلوار جین ترکیب خوبی میسازد و در تابستان پیراهن‌های مردانه کلاسیک و ساده با رنگ‌هایی که شاد و پررنگ نباشند یا پیراهن‌های راه‌راه یا چهارخانه ریز مناسب به نظر می‌رسد. پوشیدن کفش براق یا نوک‌تیز را فراموش کنید و استفاده از کیف با بند بلند یا کوله‌پشتی هم ممنوع!

www.takfars.ir

کدام شلوار برای کدام هیکل؟

نکات ظریفی نیز وجود دارد که ممکن است تا کنون نسبت به آن غافل بوده باشید و دانستنش برایتان مفید واقع شود. یکی از این نکات این است که هنگام خرید شلوار جین بهتر است به فرم بدنتان توجه داشته باشید درغیر اینصورت هرچقدر هم که شلوارتان زیبا، طبق مد روز یا محصول یک شرکت معروف باشد باز هم در خوش‌تیپ شدن شما تاثیری نخواهد داشت.

اولین نکته‌ این است که برای کسانی که شکم بزرگی دارند، پوشیدن شلوارهای پاچه گشاد توصیه می‌شود و بهتر است این افراد از پوشیدن شلوارهای تنگ اجتناب کنند. نکته دیگر اینکه پوشیدن شلوار جین با کفش پاشنه بلند باعث میشود لاغرتر نشان داده شوید. همچنین پوشیدن شلوارهای پاچه گشاد به کسانی که پاهای لاغری دارند توصیه میشود. اگر شما هم پاهای لاغری دارید ولی بنا به اقتضای مد روز یا سلیقه دلتان نمیخواهد شلوار پاچه گشاد بپوشید، بهتر است شلوار راسته را انتخاب کرده و ترجیحا شلوار تنگ را فراموش کنید. کسانی هم که لاغر بوده و می‌خواهند پایین تنه خود را بزرگتر جلوه دهند بهتر است شلوارهایی بپوشند که جیب پشتی آن لبه‌دار بوده یا روی آن تزیینات وجود داشته باشد. آنهایی که پاهای کوتاهی دارند نیز خوب است شلوار پاچه تنگ بپوشند تا قدشان مقداری بلندتر به نظر برسد. این را هم بدانید که شلوارهایی که پایینشان بند داشته و جمع میشوند قد را کوتاهتر از آنچه هست نشان میدهند.

کدام رنگ را انتخاب کنیم؟

با اینکه امروزه شلوارهای جین در رنگ‌های مختلف در بازار موجود است اما به طور کلی توصیه میشود اگر میخواهید شلواری را انتخاب کنید که مدت زمان زیادی آن را داشته باشید و برای مناسبتهای مختلف بتوانید از آن استفاده کنید بهتر است نوع ساده و کلاسیک آن را بخرید تا زود از مد نیفتد و در مراسم بیشتری کاربرد داشته باشد. شلوارهای جین آبی یا دودی در طیف‌های متنوع و از کمرنگ گرفته تا پررنگ شلوارهایی هستند که بدون اینکه دغدغه از رده خارج شدن آنها را داشته باشید میتوانید مدت زمان زیادی از آنها استفاده کنید. این را هم در نظر داشته باشید که شلوارهای جین روشن‌ و گلدوزی‌شده و طرح‌دار برای نوجوانان و جوانان مناسب است و برای افرادی با سنین بالاتر و همچنین برای مراسم رسمی‌تر بهتر است از جین‌های تیره‌ و ساده‌ استفاده شود.

مطالب محبوب بیشتر ››