توصیه های سلامتی برای افرادی که کاردرخانه دارند

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

توصیه های سلامتی برای افرادی که کاردرخانه دارند

image توصیه های سلامتی برای افرادی که کاردرخانه دارند

۱- بدانید ” چرا”

برای رسیدن به موفقیت در هر چیزی اولین گام روشن کردن این است که به چه دلیل چیزی را میخواهید. بنابراین هنگام چیدمان اتاق تان به اینکه چه چیزی انگیزه کار کردن تان را بالا می برد، توجه نشان دهید. از جمله این موارد می تواند نصب پوسترهای زیبا و یا رنگ مناسب برای اتاق کارتان باشد. بنابراین با توجه به روحیه خود بهترین کار را انجام دهید.

۲- مرزبندی کنید.

تعادل برقرار کردن بین کار و زندگی شخصی در خانه بسیار سخت است. بنابراین ویژگی های بصری اتاق کارتان را به گونه ای ترتیب دهید که تا به محض ورود به اتاق کار، فورا حس و حال کار کردن پیدا کنید و خود را در منطقه کار ببینید و از زندگی شخصی تان فاصله بگیرید.

تکفارس آی آر

۳- مرتب باشید.

بهم ریختگی اتاق کار بدترین اتفاقی است که می تواند برای زندگی کاری تان رخ دهد. بنابراین تا می توانید به این موضوع توجه نشان دهید. وقتی برای هر چیز، مکانی اختصاص دهید، خیلی زود و آسان مرتب می شوید. بنابراین برای وسایل کاری تان، راه حل های هوشمندانه در نظر بگیرید. وقتی همه اقلام مربوط به کارتان مرتب باشد، چیزی گم نمی شود و مجبور نمی شوید، دوباره خرید کنید و پول تان را هدر دهید. در ضمن وقتی هرچیزی سرجایش باشد، برای پیدا کردن آنها وقت تان بیهوده از دست نمی رود.

۴- تا جایی که می توانید اتاق کارتان را سبز کنید.

منظور رنگ سبز نیست، بلکه استفاده از وسایل کار به گونه ای است که کمترین ضرر را به محیط زیست بزند. مثلا تاجایی که می توانید از کاغذ کمتر استفاده کنید و البته چه بهتر که با جمع کردن کاغذهای باطله که دیگر لازم ندارید، آنها را به دست کسانی که به بازیافت کاغذ مشغول اند برسانید.

۵- طبیعت را به اتاق بیاورید.

www.takfars.ir

طبیعت اثر آرام بخشی روی انسان دارد. مثلا یک گیاه ساده و یا یک دسته گل می تواند در محیط تفاوت بی نظیری ایجاد کند. گیاهان، نه تنها احساس خوبی به شما می دهند، بلکه برای سلامت تان نیز مفید هستند. بسیاری از گیاهان مواد سمی مضر موجود در هوا را از بین می برند.

اگر نمی توانید در اتاق تان از گیاهان استفاده کنید، استفاده از رایحه های خوشبو مانند نعناع، اکلیل کوهی( رزماری) و لیمو در تمرکز، وضوح ذهن و حافظه به شما کمک میکند. از طرفی ساعت ها بی حرکت نشستن پشت میز، مشکلی است که پزشکان امروزه آنها را نوعی سیگار کشیدن جدید می نامند.

این سبک زندگی به تدریج سلامت بدن را به خطر می اندازد و فرد را گرفتار چاقی، فشارخون بالا، افسردگی و مشکلات دیگر میکند. حداقل هر ساعت، ۵ دقیقه از پشت میزتان بلند شوید یا اینکه اتاق کارتان را به میزهایی با پایه های بلند مجهز کنید که بتوانید هرازگاهی ایستاده کار کنید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

آیا میخواهید زندگی سالم و فعالی داشته باشید
  1. مقاله علمی درباره روش های درمان دارویی یا رفتاری افسردگی
  2. چطور بفهمم نامزدم وسواس دارد یا خیر
  3. ترفندهای کمک گرفتن از شوهر در خانه تکانی عید
  4. فرزندم مشکل دیکته نویسی دارد علل و راه درمان
  5. چطور عادت های بد در کودکان را ترک دهید
  6. زن ها چطور میتوانند یک مرد را شیفته خود کنند

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب