توصیه های بهرام رادان برای لباس پوشیدن شیک و با کلاس

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

توصیه های بهرام رادان برای لباس پوشیدن شیک و با کلاس

image توصیه های بهرام رادان برای لباس پوشیدن شیک و با کلاس

کمر: کت شما باید مطابق با اندام در قسمت کمر کمی باریک شود و فرم بالاتنه را کاملا نشان دهد، وجود درز‌ها و ساسون‌های ریز در این قسمت می‌تواند برجستگی شانه‌ها را بهتر نشان دهد و در نتیجه خوش‌اندام‌تر به نظر برسید.

شانه‌ها: یک کت خوب باید کاملا شانه‌های شما را در بربگیرد، البته نه اینکه حرکت شما را محدود کند.

سرآستین: سر آستین‌های شما دقیقا مثل قاب یک تابلو نقاشی است، اجازه دهید که کمی از پیراهن از زیر آستین‌ها مشخص باشد، چنین حالتی نه تنها زیبایی کت را بیشتر نشان می‌دهد بلکه کاری می‌کند که دست‌ها هم بلندتر به نظر برسند. یادتان باشد، آستین پیراهن وقتی اندازه است که سرآستین، تنها یک‌سانتی‌متر از سرآستین کت بیرون بزند.

دکمه‌ها: اگر می‌خواهید خیلی اسپرت به نظر برسید کت سه‌دکمه بپوشید اما کت دو دکمه برای همه مناسبت‌ها قابل استفاده است و همه جا می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر می‌خواهید لاغرتر به نظر برسید نباید کت تک دکمه بپوشید هر‌چه دکمه‌ها بیشتر باشد فرد باریک‌تر جلوه می‌کند.

تکفارس آی آر

جیب‌ها: بهتر است کتی را انتخاب کنید که در جیب آن به صورت برگردان روی کت بیفتد، چنین جیبی کلاسیک‌تر است و هر سلیقه‌ای را راضی می‌کند.

یقه کت: هیچ چیزی بیشتر از یقه کت نمی‌تواند حالت کت شما را نشان دهد. اگر می‌خواهید امروزی به نظر برسید کت باید یقه باریک باشد و متعلقات اضافی نداشته‌باشد.

شلوار: پاچه‌های شلوار حتما باید متناسب با اندازه پاها باشد تا خوش‌ترکیب جلوه کند یعنی بهتر است کمی باریک باشد. از نظر قدی نیز باید شلوار کاملا روی کفش‌ها را بپوشاند.

کفش‌ها: هر مردی باید حتما یک کفش مشکی رسمی داشته‌باشد، و اگر می‌خواهید تیپی بی‌نقص داشته‌باشید باید جنس کفش چرمی باشد. البته حواستان باشد که از کفش خود خوب مراقبت کنید. یعنی مرتب کفش را واکس بزنید از پاشنه‌ها گرفته تا نوک آن. زمان‌هایی هم که از کفش استفاده نمی‌کنید درون آن قالب‌های مخصوص قرار دهید تا حالت خود را از دست ندهد. مردان سن بالا حتما باید کفشی بپوشند که جنسی محکم داشته باشد. هرقدر جنس کفش محکم‌تر باشد دوام بیشتری خواهد داشت و بهتر می‌تواند وزن شما را تحمل کند.یادتان نرود که کفش باید کاملا با کت و شلوار هماهنگی داشته ‌‌باشد و به عبارتی کت و شلوار به همراه کفش است که تیپ شما را کامل می‌کند. به هیچ وجه کفش‌های با نوک مربعی توصیه نمی‌شود، یک کفش بنددار رسمی مشکی به راحتی با هر لباسی هماهنگ می‌شود.
چه پیراهنی برای زیر کت مناسب است؟

اگر همیشه در انتخاب رنگ پیراهن زیر کت و شلوار مشکل دارید سعی کنید یک پیراهن با رنگ روشن و جنس نازک انتخاب کنید. در این صورت هم در بین رنگ‌های مختلف گیج نمی‌شوید و هم کت و شلوار شما خود را به خوبی نشان می‌دهد. البته حواستان باشد که یک پیراهن اندامی سفید اصلا برای زیر کت مناسب نیست.
همراهان مهم

www.takfars.ir

کمربند: حواستان باشد که رنگ کمربند باید با کفش‌ها هماهنگ باشد، البته اگر شلوار کاملا اندازه باشد نیاز چندانی وجود ندارد که حتما کمربند ببندید.

دستمال: خوش‌پوشی شما کامل نمی‌شود تا زمانی که یک دستمال مربعی را در جیب بالایی خود قرار دهید. رنگ دستمال باید خود را روی کت نشان دهد ولی بهتر است با پیراهن کمی هماهنگی داشته‌ باشد.

ساعت: یک ست مردانه تنها با ساعت خود را بهتر نشان می‌دهد، بهتر است به دنبال یک ساعت با مارک خوب باشید، زیرا یک ساعت تقلبی می‌تواند به راحتی تمام خوش‌پوشی شما را تحت تاثیر قرار دهد.
بهترین کت برای شما

در صورتی که پایین‌تنه شما بزرگ است، بهتر است به سراغ کت‌هایی که در پشت چاک دارند، نروید. کت‌های بدون چاک یا دارای چاک‌هایی از پهلو، جایگزین بهتری هستند.

مردان قدبلند بهتر است کت و شلوارهایی با خطوط عمودی نپوشند.

آقایان لاغر می‌توانند کت و شلوارهایی بپوشند که اپل دارد تا کمی چهارشانه تر به نظر برسند.

مردان چاق نباید دکمه پیراهن زیر کت و شلوار را تا بالا کیپ ببندند. به این ترتیب گردن‌شان چاق‌تر از آنچه هست نشان داده می‌شود.

مردان چاق باید مراقب باشند که شلوارشان تنگ نباشد.

مردان با شکم بزرگ بهتر است زیر کت و شلوارشان، جلیقه نپوشند زیرا شکم شان را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

هیچگاه کتی دو دکمه با یقه‌ای باریک نپوشید، نمی‌شود قسمتی از لباس شما کلاسیک باشد و قسمتی دیگر امروزی.

تک فارس

همه کت‌های دو دکمه یکسان نیستند

کت‌های دو دکمه بهترین انتخاب برای آقایان جوان است و یکی از مزایای مهم این مدل کت‌ها این است که یقه‌ بلند V شکل آن خیلی از سلایق را راضی می‌کند اما بعضی از کت‌های دو دکمه این چنین نیستند، یعنی یقه کوتاه‌تری دارند و دکمه‌ها بالاتر دوخته شد‌ه‌اند و در نتیجه کت همان تن‌خور کت‌های سه دکمه را دارد اما کتی که یقه بلندتری دارد ارجحیت دارد.
بازیگرهای سینما چه نوع کتی می‌پوشند؟

دو چاک: به‌کت‌های دو چاک، در اصطلاح کت‌های چاک از بغل نیز گفته می‌شود. این مدل کت، در کت و شلوارهای مردانه هنگام نشست و برخاست کمترین محدودیت را برای فرد ایجاد می‌کند، بنابراین بیشترین فروش در میان انواع دیگر را داراست.

تک چاک: این مدل کت که چاک آن درست در قسمت میانی و در پشت کت قرار دارد، به راحتی در استفاده مشهور است.

بدون چاک: بازیگران سینما عموما بیشترین طرفدار این مدل کت هستند. این مدل کت محدودیت‌های زیادی را هنگام استفاده از آن مثلا هنگام نشستن در ماشین یا پشت میز کار ایجاد می‌کند.
کدام نوع کت برای شما مناسب است؟

تک دکمه: کت‌های تک‌دکمه خیلی متداول نیستند. اگر خواستید چهره‌ای متفاوت از خود به نمایش بگذارید این مدل کت خوب است. اگر قصد داشتن تنها یک دست کت و شلوار در کمد لباس‌هایتان را دارید این مدل مناسب نیست به خصوص اگر کمی چاق هستید.

دو دکمه: مدل کت‌های دو دکمه ظاهری کلاسیک دارند و برای طیف وسیعی از مردان مناسب‌اند. باید هنگام ایستادن تنها یک دکمه بالایی را ببندید معمولا آقایان خوش‌پوش دو دکمه را همزمان نمی‌بندند.

سه دکمه: کت‌های سه‌دکمه از سال‌های دور معروف بوده و امروزه نیز به طور وسیعی مورد استفاده آقایان هستند. هنگام پوشیدن این مدل کت تنها باید دو دکمه از سه دکمه آن در حالت ایستاده بسته باشند به این ترتیب که یا دو دکمه بالایی یا دو دکمه پایینی بسته شده باشند.

چهار دکمه یا بیشتر: کت‌های یک طرف دکمه‌دار با چهار دکمه یا بیشتر در حال حاضر مورد توجه برخی آقایان قرار دارند. البته خیلیها عقیده دارند که دوران این مدل کتها گذشته است ولی شاید این مدل قدیمی نیز تا چند وقت دیگر دوباره مد شد.

T A K F A R S

دیدن آب جاری در خواب چه تعبیری دارد
  1. مقاله کامل درباره برند معروف لباس لوازم آرایشی و بهداشتی شانل
  2. چطور جای لکه انار و شاه توت را از روی لباس پاک کنیم
  3. مدل های شیک کیف های دانشجوئی دخترانه در سال تحصیلی جدید
  4. عکس لباس های زیبای پاییزی با ترکیب رنگ قهوه ای برای خانم ها
  5. شیک ترین و جدیدترین مدل شلوار پسرانه
  6. مدل های ساعت مردانه شیک

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب