image توصیه هایی مفید برای داشتن موهای زیبا تا سن پیری

اگر شب ها با موی خیس بخوابیدبا مشکلات زیر مواجه می شوید:

سردرد

درجه حرارت بدن در خواب افزایش می یابد. بدن گرم و رطوبت سر خیس پیچیده شده در حوله، می تواند سردرد شدید ایجاد کند. وقتی مو مرطوب است درجه حرارت سر نمی تواند با درجه حرارت بدن تطبیق یابد؛ به همین دلیل سردرد شدیدی در نصفه شب به وجود می آورد.

عفونت

بالش محل مناسبی برای رشد باکتری ها است، زیرا عرق، سلول های مرده و چربی های پوست را جذب میکند. موهای خیس باعث مرطوب شدن بالش می شود که محل مناسبی را برای رشد عفونت و باکتری فراهم میکند.

موهای شکننده و موخوره

خوابیدن با موهای خیس باعث می شود موها خیلی زود بشکنند و به آنها آسیب وارد شود و در نهایت به موخوره منجر گردد.

راهکارهای داشتن موهای زیبا

– شانه زدن پس از حمام

موهای سر شما وقتی خیس می شوند در آسیب پذیرترین حالت ممکن قرار می گیرند. برای جلوگیری از گره خوردن و نامرتب شدن مو بعد از حمام، می بایست موی خود را پیش از خیس شدن شانه بزنید. اگر دوست دارید هنگام حمام کردن هم این کار را تکرار کنید، باید از نرم کننده استفاده کنید و شانه ای با دندانه های باز و فاصله دار انتخاب کنید.

– شانه نزدن از ریشه مو

بسیاری از خانم ها بر این باورند که شانه زدن زیاد مو باعث تخریب ساقه موها و ریزش آن می شود. برای همین هم تنها به شانه کردن نوک مو بسنده میکنند.

این در حالی است که چربی پوست سر بهترین نرم کننده مو به شمار می رود و وقتی مو را از ریشه شانه میکنید، هم پوست سرتان را ماساژ داده اید و هم فرصتی برای تغذیه ساقه مو فراهم کرده اید.

بهتر است برای این منظور از شانه چوبی استفاده کنید.

شست وشوی روزانه

این باور که موی سر را نباید هر روز شست، تقریبا بین تمامی افراد جا افتاده است. این عقیده تا حدودی درست است چراکه استفاده از شامپو در هر بار استحمام برای مو مضر است، با این حال اگر هر روز امکان دوش گرفتن دارید، موی خود را بدون هیچ موادی شستشو دهید. این کار باعث از بین رفتن غبار روی پوست سرتان می شود.

خشک کردن موی سر با حوله

دستورالعمل بسیاری از محصولات مراقبت از مو تاکید دارند که مو را با حوله خشک کنید. با این حال لازم است بدانید که خشک کردن موی سر با این روش می تواند موجب گره افتادن در مو و زبر شدن آن شود. بهتر است تنها حوله را دور موها ببندید. درست است که با این شیوه به زمان طولانی تری برای خشک شدن نیاز دارید، اما موهای سالم و زیباتری خواهید داشت.

استفاده از سشوار، اتو، بابلیس و …

لوازم برقی که به مدد گرمای مصنوعی به موی شما حالت می دهند یکی از زیان آورترین وسیله ها برای موهای شما هستند. با این حال بسیاری از زنان بدون این لوازم نمیتوانند از موی خود نگهداری کنند. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که تا حد ممکن استفاده از این لوازم را به شرایط خاص محدود کنید و پس از استفاده از آن ها، سرم های تقویت مو را بکار ببرید.

قبل از سشوار کشیدن موی خیس، صبر کنید تا موها به حالت نم دار دربیاید و درجه سشوار را بجای باد داغ بر روی گرمای متعادل تنظیم کنید.

استفاده از اتوی داغ بر روی موی نم دار

موی نمدار و فلز داغ بدترین ترکیب ممکن را بوجود می آورند. اتوی مو و بابلیس داغ باعث تخریب ساقه مو شده و آن را شکننده میکند. به خاطر داشته باشید حتی وقتی که به شدت عجله دارید می بایست تا کامل خشک شدن موهایتان صبر کنید.

استفاده از موس و اسپری پیش از حالت دادن

اگر برای ماندگاری بیشتر حالت موی سرتان پیش از فر یا اتو کردن به آن اسپری یا موس می زنید، باید بدانید که بدترین جنایت را در حق موهایتان مرتکب شده اید. الکل موجود در این مواد بر روی مو پس از آنکه حرارت می بینند، مو را شکننده و خشک میکند، به طوری که برای بازگرداندن سلامت آن تنها می بایست موهایتان را کوتاه کنید.

پوش دادن

خانم هایی که با کمک شانه پوش تلاش میکنند موهایشان را پر پشت تر نشان دهند، بایستی بدانند که با هر بار استفاده از شانه پوش، موی خود را ۲۰ درصد ضعیف تر میکنند. این کار ممکن است موجب موخوره شود و همانطور که می دانید موخوره هیچ درمان قطعی ندارد. به جای استفاده از شانه پوش، از اسپری مو استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که اسپری را بعد از سشوار کردن و حالت دادن، برای تثبیت حالت مو استفاده کنید.

تک فارس » آرایشی » توصیه هایی مفید برای داشتن موهای زیبا تا سن پیری